Anasayfa » Hangi kripto para yükselir | 2021 (ytd)
Bitcoin Genel Kripto

Hangi kripto para yükselir | 2021 (ytd)

Hangi kripto para yükselir 2021 (ytd)

Kripto para basitçe söylemek gerekirse, sanal paralardır, faturalarda veya maddi olarak değil, dijital olarak depolanır. Blok zinciri adı verilen bir kod zincirinde üretilirler. Bu zincir sürekli devamlılık arz eder. Madencilik olarak bilinen güvenli koşullar altında değiştirilir, iletilir veya şifrelenir. Kripto para birimleri normal para birimleri gibi kullanılabilir. Kripto para birimleri artık ticaretin merkezi bir parçası olarak kabul ediliyor.

Dijital paralar sürekli dolaşımda, alınıp satılıyor, değerleri ölçülemeyecek kadar artıyor ve aniden radikal bir şekilde düşüyorlar, aynen analog para birimleri ve hisse senetleri gibi. 2020, küresel ekonomi ve geleneksel finansal sistem için zorlu bir yıl oldu.

Giderek daha fazla kurumsal yatırımcı, geleneksel finansal yatırımlara olası bir alternatif olarak veya büyük ekonomik tehditlere karşı korunmak için kripto para birimlerine yöneldi. Dolayısıyla 2021, kripto para birimlerinin daha fazla tanıtılması ve mevcut finansal sistemde radikal değişiklikler için ideal bir yıl gibi görünüyor. Kripto para birimlerine yatırım yapmaya başlamadan önce, bunu nasıl akıllıca yapılacağı öğrenilmeli. Diyelim ki boşa harcamak istemediğiniz bir miktar paranız var ve bu yüzden kripto para birimlerini nasıl alıp satacağınızı bilmek istiyorsunuz. Bunu bir kripto para borsasında değerlendirebilirsiniz. Alım satım işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Peki hangi kripto para yükselişe geçer ? 

 

Hangi Kripto Para Yükselişe Geçer ?

Dünya çapında çok bilinen kripto paralar mevcuttur. Bunlardan bir tanesi Ripple’dır. Ripple, sınır ötesi ödemeleri %100 güvenli, neredeyse ücretsiz ve anında erişilebilir olacak şekilde basitleştirmeyi ve dönüştürmeyi amaçlayan alternatif bir finansal ödeme sistemidir. 2013’te Ripple’ın ilk günlerinde platform birçok finans kurumunun dikkatini çekti. Yıllar içinde 100’den fazla finans kurumu Ripple’ı kabul etti. 2020’de Ripple’ın blok zinciri, 30’dan fazla ülkede 280’den fazla sağlayıcıya genişletildi. 2021 yılı Ripple için yükseliş yılı olacak gibi gözüküyor. Altcoinlerden biri olan Litecoin, kripto para biriminin gümüşü olarak bilinir ve geniş bir hayran kitlesine sahip yerleşik bir platformdur.

 

Litecoin fiyatı 2020 sonunda 68 dolardı. Bu yıl gösterdiği mükemmel sonuçları değerlendirmek için ilginç bir seçenek olabilir. Ekim 2020’de bu madeni para en büyük kripto para birimlerinden biriydi. Aynı yılın Kasım ayında pozisyonunu iyileştirdi ve sekizinci en büyük oldu. Litecoin avantajları, diğer rakiplere kıyasla çok daha yüksek blok ödülüne sahip olması ve inanılmaz derecede hızlı olmasıdır.

 

Hangi kripto para yükselir 2021 (ytd)

 

Ortalama blok madenciliği süresi sadece 2 dakikadır. 2021 yılını parlak geçireceği düşünülüyor. Monero güvenli, özel ve takip edilemez bir para birimidir. Bu açık kaynak kripto para birimi Nisan 2014’te piyasaya sürüldü ve kısa süre sonra kripto topluluğu ve meraklılarından büyük ilgi gördü. Bu kripto para biriminin gelişimi tamamen bağış temelli ve topluluk odaklıdır. Monero, merkeziyetçiliğe ve ölçeklenebilirliğe güçlü bir şekilde odaklanılarak oluşturuldu ve “halka imzaları” adı verilen özel bir teknik kullanılarak tam gizlilik sağlamaktadır.

Monero 2021 yılında yükselişe geçecek bir kripto para birimi olarak düşünülüyor. Ethereum, inanılmaz derecede yüksek bir piyasa değeri ile Bitcoin’den sonra en popüler ikinci kripto para birimidir. Fiyat son aylarda keskin bir şekilde yükseldi ve 2020 sonunda 579 dolar değerindeydi. Merkezi olmayan finansal sistemle birlikte Ethereum 2.0 güncellemesinin başarısı, bu büyümenin ana nedenlerinden biri olabilir. Bu büyüme sorunsuz devam edecek gibi gözüküyor. Ve Bitcoin. Yeni kripto para birimleri gelir ve gider, ancak Bitcoin her zaman kripto para dünyasının tepesindedir. 2020’nin sonunda, Bitcoin 19.857 $ ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve yıldan bugüne karı %177’ye yükseldi. Analistler, BTC için 120.000 USD, 170.000 USD ve hatta 320.000 USD gibi inanılmaz fiyat hedefleri öngörerek 2021 ve sonrasında Bitcoin’in geleceği hakkındaki görüşlerini oybirliğiyle paylaşıyorlar.

 

Kripto Paralar Neden Yükselir ? 

Kripto para birimlerinin yükselmesinin bir kaç sebebi vardır. Sebeplerden bir tanesi arz ve taleptir. Arz ve talep kripto paralarının yükselip alçalmasındaki en geçerli nedendir. Kripto paranın çok fazla satın alınması fiyatının yukarı doğru çıkmasını tetikler. Tam aksine daha fazla insan satış yaptığı takdirde fiyat düşecektir. Başka bir sebep ülkelerin kripto para birimlerini resmi para kapsamına sokması, kripto paralarının değerinin artmasına neden olmaktadır. Kripto para birimlerine aracılık yapan kuruluşların siber saldırıya maruz kalmaları, kripto para birimlerinin etkilenmesine neden olur.

Bitfeks

Yorum Yap

Yorum Yazmak için tıklayın