Anasayfa » En iyi NFT borsaları?
Genel Kripto

En iyi NFT borsaları?

En iyi NFT borsaları?

NFT borsaları, her türden NFT satın alabileceğiniz bir platformdur. Ancak yalnızca kripto sanatının satışına yönelik NFT sanat pazarı gibi özel pazar yerleri de vardır.

Ethereum, Cardano ve Binance dahil olmak üzere birden fazla blok zinciri NFT’leri desteklediğinden , NFT Pazar yerleri blok zincirine göre de değişir. Bu nedenle pazar yerleri genellikle blok zinciri tarafından belirlenir çünkü başka türlü uyumlu değildir. Bunun dışında, pazar yerleri tıpkı geleneksel çevrimiçi pazar yerleri gibi çalışır. Yalnızca ödeme için kripto kullanılır ve işlem blok zincirinde dijital ve doğrulanabilir bir şekilde gerçekleşir.

En İyi NFT Borsaları

OpenSea

Kendini en büyük NFT borsası ilan eden OpenSea, Ethereum blok zinciri üzerine kuruludur ve sanatspor kartları, alan adları ve Dencentraland ve CryptoKitties gibi NFT projeleri dahil olmak üzere çok çeşitli NFT ürünleri sunar. Milyonlarca satılık ürünle OpenSea gözler önüne çıkıyor.

İçerik oluşturucular, OpenSea’nin ürün basım aracını kullanarak tek bir kod satırı yazmak zorunda kalmadan blok zincirinde kendi öğelerini oluşturabilir ve OpenSea, platformlarındaki satışlardan yalnızca %2,5 komisyon alır.

Rarible

Rarible, bir gün merkezi olmayan özerk bir organizasyon (DAO) olmayı hedefleyen Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiş bir NFT pazarıdır.

Platform, NFT alanındaki ilk yönetişim belirteci olan RARI adlı kendi kripto para birimini kullanır. RARI, Rarible platformundaki aktif içerik oluşturucuların ve koleksiyoncuların için oy sistemi ile yükselip, moderasyon işlevlerine katılmasına olanak tanır. Haftada binlerce Rari dağıtılmaktadır.

Sanatçıların eserlerini onay için göndermeleri gerekirken, Rarible herkesin portalında listelenmesine izin verir. Ücretler satıcı tarafından belirlenebilir. Ancak Rarible her zaman toplamda %5 komisyon alır. Rarible’da oluşturulan NFT’ler OpenSea’de de bulunabilir.

 

En iyi NFT borsaları?

 

Super Rare

SuperRare, Ethereum üzerine kurulmuş bir NFT sanat pazarıdır.

Rarible’ın daha özel bir versiyonu olan SuperRare, az sayıda küratörlü sanatçıya sahiptir ve şu anda erken erişim aşamasındadır. Sanatlarını platforma taşımak isteyenler, platformun tam lansmanı için değerlendirilmek üzere çalışmalarını gönderebilirler. SuperRare’de bir sanat eserinin ilk satın alınması onlar için komisyon ücretine tabidir. Ancak NFT yaratıcılarının sonraki her satışı için telif hakkı alır. Sanat eseri piyasada işlem görmeye devam ederse, bu bir tür pasif gelir görevi görür.

Nifty Gateway

Nifty Gateway, Winklevoss Twins tarafından yaratılan kripto borsası Gemini’nin desteğiyle Ethereum üzerine inşa edilmiş bir NFT sanat borsasıdır.

Platformdaki NFT’lere “Nifties” denir ve her üç haftada bir drop gerçekleşir ve daha sonra NFT’leri satın alabileceğiniz tek yer Steve Aoki, deadmau5 gibi ünlü sanatçı ve müzisyenlerin eserlerini de bulabileceğiniz Nifty Gateway pazarıdır.

Herkes yaratıcı olmak için başvurabilir ve bir sanatçı olarak, alacağınız komisyonları siz seçersiniz.

AtomicMarket

AtomicMarket, birden fazla web sitesi tarafından kullanılan ve EOSIO blok zinciri üzerine kurulmuş, paylaşılan bir likidite NFT piyasası akıllı sözleşmesidir.

Paylaşılan likidite, bir piyasada listelenen her şeyin diğer tüm piyasalarda da gösterilmesi ve tüm işlemlerin WAX‘ta yapılması anlamına gelir. Platform, Major League Baseball‘un resmi kartı olan Topps Baseball‘u ve çeşitli dijital kart ve koleksiyon platformları için diğer dijital tahsil edilebilir NFT’leri içerir.

BakerySwap

BakerySwapBinance Smart Chain (BSC) üzerinde otomatikleştirilmiş bir piyasa yapıcı (AMM) ve merkezi olmayan bir borsadır.

BakeryToken (BAKE) adında yerel bir belirteci vardır. BakerySwap, bir dizi merkezi olmayan finans hizmetinin yanı sıra, kullanıcıların BAKE’de ödeyebileceği oyunlarda dijital sanat, meme yarışmaları ve NFT’ye ev sahipliği yapan bir kripto başlatma paneli ve değiştirilemez NFT süpermarketi sunan çok işlevli bir kripto merkezidir.

Kullanıcılar kendi sanat eserlerini basabilir ve tüm satışlardan %5 komisyon ücreti alınır.

Bitfeks

Yorum Yap

Yorum Yazmak için tıklayın