Anasayfa » Aave bir servet karşılığında gizemli NFT satıyor!
Altcoin Genel Kripto

Aave bir servet karşılığında gizemli NFT satıyor!

Aave bir servet karşılığında gizemli NFT satıyor!

Fungible token (NFT) endüstrisi yaz başından beri büyük bir patlama yaşıyor. Kripto ekosisteminin bu segmenti, esas olarak dijital sanat eserleri ve oynayarak kazanılan projeler tarafından yönlendiriliyor. Yine de, bazı yaratıcılar bize birkaç yüz ethere (ETH) satan benzersiz NFT’ler sunmak için yaratıcılıklarıyla rekabet ediyor.

AAVE kurucusu Stani Kulechovsatılan bir NFT denilen “Verim  toplamı için” 350 ETH veya 1150000 dolar fiyat biçiyor. Ancak bu sadece kısa bir video değil, aynı zamanda başarılı bir sosyal deneyim.

Stani Kulechov, mevduat ve borçlanma varlıklarından faiz kazanma protokolü olan Aave’nin kurucusu ve CEO’sudur. Finansla ilgilendi, Helsinki Üniversitesi’nde hukuk okurken fintech ekosistemine dahil oldu. Ethereum’u ve akıllı sözleşmeler kavramını orada keşfetti. O zamandan beri misyonu, Aave protokolü sayesinde açık, şeffaf ve adil bir finansal ekosistem için araçlar yaratmaktır.

Çalışmayla ilgili edinilen bilgilere göre, NFT’nin alıcısı bir ikilemle karşı karşıya.

  • Ya NFT’yi elinde tutar ve sonra kar için başka bir alıcıya satmayı düşünür.
  • Ya 31 Ekim’den önce Kulechov’a geri gönderir ve tüm parasını ve artı NFT değerinin 10’unu veya 10 ETH’yi ( hangisi daha azsa) geri alır.

Sanat eseri yüksek bir fiyata satıldığından, alıcı satış fiyatının %10’u yerine 10 ETH’yi alacak. Ancak soru, NFT’yi tutacak mı tutmayacak mı?

Aave bir servet karşılığında gizemli NFT satıyor!

NFT alıcısı için zor bir ikilem!

Temel olarak bu NFT, bir varlığın algılanan değeri ve paranın geçiciliği kavramı üzerine bir sosyal deneydir. Pazarlama jargonunda algılanan değer, müşterilerin bir ürün veya hizmetin değerlerine, onların ihtiyaç ve beklentilerini karşılama kabiliyetine ilişkin değerlendirmesidir. NFT söz konusu olduğunda, algılanan değer, insanların bir iş için ödemeye hazır oldukları fiyata iner.

Örneğin, bir çakıl taşı veya uzaylı serseri görüntüsünün 10 bitcoinden daha değerli olabileceğini söylemek zor. Ancak bu eserlerin alıcıları, nihayetinde öznel bir konu olan bu değeri algılıyor.

Buna ek olarak, alıcının NFT’yi satış fiyatı artı 10 ETH karşılığında iade edebilmesi, paranın geçiciliği kavramını da ortaya çıkarıyor. Nitekim bugün veya 3 ay içinde 10 ETH arasında seçim yapmanız gerekiyorsa, bugün almayı seçeceksiniz çünkü onları 3 ay boyunca bir borç verme protokolüne yerleştirebilecek ve geri dönüş alabileceksiniz.

Bitfeks

Yorum Yap

Yorum Yazmak için tıklayın