Anasayfa » Solana Coin Ne Zaman Çıktı? Çıkış Fiyatı!
Altcoin Genel Kripto

Solana Coin Ne Zaman Çıktı? Çıkış Fiyatı!

Solana Coin Ne Zaman Çıktı? Çıkış Fiyatı!

Solana coin; blok zincileri teknolojisi doğasına dayanan merkeziyetiz bir işlevsel kaynak projesi olarak tanımlanmaktadır.  Finans çözümleri sağlamak için  blok zincirleri teknolojisi tarafından üretilmiştir. Bu proje ile ilgili fikirler, çözümleri ile ilk defa çalışmaya başlama tarihi 2017′ dir. Solana coin merkezi İsviçre’dir. İsviçre’nin Cenevre kentinde yer alan Solana Vakfı, 2020 yılının, Mart ayında faaliyete sokulmuştur. Solana coin protokolü, merkezi bulunmayan  projenin işlevini kolaylaştırmak üzere tasarlanmıştır. Blok zincirini altına bulunan konsensüsü ile birleştirilmiş kanıtını sunarak, ölçeklenebilirliği ve geliştirilmeyi hedef almaktadır.

Solana Coin Nedir?

Solana coin, Anatoly Yakovenk’in geliştirmiş olduğu coin türüdür. Yakovenk, merkezi olmayan bir kaynak projesi kurmayı başarmıştır. Yenilikçi hibrit modeli ile fikir birliği içerisinde olan  küçük ölçekli bireysel tüccarlar ve kurumsal olan büyük ölçekli tüccarların ilgisini oldukça çekmektedir. Solana coin, Solana Vakfı’nın dikkatini çekmesindeki en büyük etken, merkezi olmayan finansmanlara karşı daha büyük ölçekler sunarak, daha kolay erişim sağlamaktadır.

Solana Coin Ne Zaman Çıktı? Çıkış Fiyatı!

Solana coin çıkış tarihi, Mart ayının 2020 tarihidir. Solana coin merkeziyetçi fikir birliğinin, getirdiği yeniliklerin en önemli olanı, Anatoly Yakovenk tarafından geliştirilmiş olan fikir birliği olmasıdır. Böylece bu konsept, daha çok ölçeklenebilir olmasına  olanak  tanımıştır.  Bu nedenle kullanılabilirliğin daha çok artmasına imkan tanınmış olur. Solana coin blok zincirleri ile çok  daha kısa sürelerde işlem yapmaya olanak tanımaktadır. Solana coin’in yıldırım hızında  yaptığı işlemler sayesinde kurumsal olan tüm ilgiyi üzerine çekmektedir. Solana coin protokolünde, hem kurumsal ve büyük ölçekli işletmeler ile hemde küçük ölçekli olan ticaret şirketlerine aynı anda hizmet vermeyi amaçlamaktadır. Solana coin, artan vergilere ve ücret artışlarına karşı şaşırmayacaklarını vaat ederek kolaylık tanımaktadır. Solana coin  ile çok hızlı işlem yapılırken aynı zamanda düşük ücretler verilir.

Solana coin piyasaya, Solana Vakfı ile 489 milyon SOL tokenin dolaşacağını duyurmuştur.  Günümüzde ise yaklaşık olarak, 260 milyonu pazarda yer almaktadır. 16.23’lük bölümü tohum  satışı için kullanılır. Tokelerin yaklaşık olarak 12. 92 kadarının kuruluş satışına gönderilmektedir. Ekip üyelerinin arasında dağıtılmak üzere 12.79 kullanılır. Son olarak 10. 46’lık bölümü ise SOL Vakfına gönderilmektedir. Tokelerin geri kalan bölümü ise, özel satışlar ve kamu satışlarında kullanılmak üzere piyasaya sürülmektedir.

Solana Coin Ne Zaman Çıktı? Çıkış Fiyatı!

Solana Coin Nasıl Alınır?

Solana coin almak için, kripto para birimi borsaları üzerinden hesap açılarak işlem yapılmalıdır. Solana coin almak için, bir çok borsa platformu üzerinden gerçekleştirilmektedir. Solana coin, Şubat ayı fiyatları arasında, 8.947.213$ görmüştür. Ayrıca Biance’de listelenmesine neden olacak en yüksek işlem hacmi olarak 6.180.82$ kadar yükselmiştir. Kripto para birimine yatırım yapmak, diğer yatırım araçların riskli  olduğu gibi riskli olduğu unutulmaması gerekir. Yatırım yapabilme için öncelikle hesap açılması gerekir. Solana coin almak  için hesap  işlemleri tamamlanmasının ardından, alım satım yapılabilir.

Solana Coin Avantajları Nelerdir?

  • Solana coin avantajları, arasında yüksek ölçeklenebilirlik gelmektedir. Solana coin ağı ölçeklenebilir olması  sebebiyle yüksek performansa  sahiptir.
  • Solana coin avantajları arasında yüksek güvenlik ağı gelmektedir. Solana coin ağdaki güvenlik protokolünü kullanırken aynı zamanda kullanıcıların onayını alarak işlem yapılacak olan  nodları kullanmaktadır.
  • Solana coin avantajları arasında istikrar gelmektedir. SOL coin işlem hacmine girmeye başladığı zaman istikrar açısından oldukça yüksek performans sergilemektedir.
  • Solana coin avantajları arasında yüksek pasif gelir kazanma olanakları bulunur. SOL coin sahipleri, Solana  coinlerini, Solana’nın ağına bağlanarak daha fazla biriktirir. Bu nedenle de daha fazlakazanç  elde ederler.

Bitfeks

Yorum Yap

Yorum Yazmak için tıklayın