Anasayfa » OpenSea Tarihi NFT’ler yanlışlıkla yok edildi!
Bitcoin Genel Kripto

OpenSea Tarihi NFT’ler yanlışlıkla yok edildi!

OpenSea Tarihi NFT'ler yanlışlıkla yok edildi!

OpenSea, Ethereum (ETH) üzerinde barındırılan, değiştirilemez bir token (NFT) satış platformudur. 2017’nin sonunda başlatılan ikincisi, şu anda eşi görülmemiş bir coşku yaşıyor ve Ağustos ayında toplam 3 milyar dolardan fazla bir hacme ulaştı. Ne yazık ki, ilk hatasının kurbanı oldu ve OpenSea Tarihi NFT’ler yanlışlıkla yok edildi!

Nick Johnson , Ethereum Name Service (ENS) projesinin kurucusu ve baş geliştiricisidir. Bu, Ethereum adresinin bir “.eth” alan adıyla ilişkilendirilmesine izin veren ve onaltılık bir adres yerine insan tarafından okunabilen adreslerle işlemleri mümkün kılan bir hizmettir.

2017’de, ENS Ethereum ana ağında başlatıldığında, Johnson ilk ENS adresi “rilxxlir.eth”i yarattı, ” etkinliği biraz daha unutulmaz kılmak için eğlenceli” bulduğu bir palindrom olarak sunmayı amaçladı. 

 

OpenSea Tarihi NFT'ler yanlışlıkla yok edildi!

 

8 Eylül’de Nick Johnson, söz konusu ENS adresini PaperclipDAO projesine bağışlamaya karar verdi . Bağış yapmadan önce alan adını kişisel bir adrese transfer etmek istedi: “nick.eth”

ENS aslında NFT’ler için ana standart olan ERC-721 belirteçleri olduğundan, Nick Johnson aktarımı kolaylaştırmak için OpenSea platformuna döndü . Platforma çıktıktan sonra varış adresi olarak kişisel adresini girdi ve ardından transferi gerçekleştirdi. Ne yazık ki işler planlandığı gibi gitmedi.

“Bu nedenle teklifi yapmadan önceki ilk adımım, teklifi kişisel hesaplarımdan birine geri aktarmak oldu. Bunun için OpenSea’ye gittim, ‘transfer’e tıkladım ve ‘nick.eth’ girdim. (…) Birkaç dakika sonra işlem bitmişti! rilxxlir.eth 0x0000… 0000edd899b’ye aktarıldı.

Fakat tamamı yanlış ve erişilemeyen bir adrese gönderildi.

100.000 dolarlık NFT doğada buharlaştı

İlk bakışta, tek kurban Nick Johnson gibi görünüyordu. Ancak, hikayesini Twitter’da yayınladıktan sonra, aynı hatayı yaşayan diğer kullanıcı durumlarını da ortaya çıkarmış oldu. Oldukça üzücü…

Bitfeks

Yorum Yap

Yorum Yazmak için tıklayın