Anasayfa » Ukrayna Bitcoin’i yasallaştırıyor ve kripto dostu ülkeler arasına katılıyor!
Bitcoin Genel Kripto

Ukrayna Bitcoin’i yasallaştırıyor ve kripto dostu ülkeler arasına katılıyor!

Ukrayna Bitcoin'i yasallaştırıyor

Batılı güçler ve IMF gibi uluslarüstü kuruluşlar, Bitcoin (BTC) ve kriptoların benimsenmesini her şekilde engellemeye çalışıyorlarsa, bu, gelişmekte olan ülkelerin kendilerini ABD dolarının egemenliğinden kurtarmak istemelerini engellemez. El Salvador’un muhteşem gösterisinden sonra, kripto para birimleri yönünde büyük bir adım atan Ukrayna oldu.  Fiat para birimleri endişeli etmeli. 7 Eylül 2021’de Bitcoin’i resmi olarak yasal olarak kabul eden El Salvador’dan sonra, şimdi dolar ve kağıt paraların hegemonyasına saldıran Ukrayna oluyor.

Nitekim, 8 Eylül Çarşamba günü, dijital varlıklara ilişkin 3637 sayılı yasa tasarısı, yerel bir gazete tarafından bildirildiği üzere 267 milletvekilinin onayıyla büyük ölçüde Ukrayna Parlamentosu tarafından kabul edildi.

 

Ukrayna Bitcoin'i yasallaştırıyor

 

Bu süreç, ülkedeki kripto sektörü için bir dönüm noktasıysa, bunun nedeni şu ana kadar kripto para birimlerinin herhangi bir yasa tarafından çerçevelenmemesi, yasallık veya yasak olmaksızın onları belirsizlik içinde bırakmasıdır.

Şimdi Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodymyr Zelensky tarafından imzalanan bu yasa, kripto varlıklarını tam olarak tanıyor ve yasallaştırıyor ve sahiplerini herhangi yasal alanda olduğu gibi sahtekarlıktan koruyacak.

Ukraynalılar artık hem yerli hem de yabancı döviz platformlarını kullanarak (Ukrayna’da kayıtlı oldukları sürece) resmi ve yasal olarak kripto para birimleri alabilir / satabilirler. Bir sonraki adım: yasal bir ödeme yöntemi olarak onlara izin vermek mi ? açıkçası merak ediliyor.

Bitfeks

Yorum Yap

Yorum Yazmak için tıklayın