Anasayfa » Rusya’da kripto para terimleri bir tehdit olarak algılanıyor!
Bitcoin Genel Kripto

Rusya’da kripto para terimleri bir tehdit olarak algılanıyor!

Rusya'da kripto para terimleri bir tehdit olarak algılanıyor!

Vladimir Putin’in ülkesi, yakın zamanda Bitcoin (BTC) ve kripto para birimlerini kırmızı halı ile karşılamayacak. Kripto para birimleri hala kurumlar tarafından parasal ve finansal sistem için bir tehdit olarak algılanıyor. Ancak bu algı, Rus yatırımcılar tarafından paylaşılmıyor.

Rusya Devlet Başkanı’nın resmi temsilcisi Dmitry Peskov , 7 Eylül’de verdiği bir röportajda Rusya’nın Bitcoin’i yasallaştırmak için hiçbir nedeni olmadığını söyledi. Bu açıklama, Bitcoin’in El Salvador’da yasal ihale haline geldiği gün belirtildi.

Hatırlatma olarak, Temmuz 2020’de kabul edilen ve daha sonra 1 Ocak 2021’de kabul edilen dijital finansal varlıklar yasasına göre Rusya’da BTC ile ödeme yapılması yasaktır. Ancak bu yasa yatırımcıların kripto para birimleri alıp satmasına engel değil!

Peskov, yalnızca hükümetin ve diğer Rus kurumlarının Bitcoin’e karşı geleneksel olarak düşmanca duruşunu onaylıyor. Ağustos 2021’de, Devlet Duması’nın finansal piyasalar komitesi başkanı ve kripto para yasağının ana mimarı Anatoly Aksakov , Bitcoin ve öğrencilerinin oluşturduğu tehditten, kabullerinin “finansal sistemin yok edilmesi” anlamına geleceğini söyledi .

Bitfeks

Yorum Yap

Yorum Yazmak için tıklayın