Anasayfa » Kripto Para Piyasasında Yaşanan Gelişmeler Neler? Bitcoin Neden Düşüş Yaşıyor? Bitcoin Düşüşü Devam Edecek Mi?
Bitcoin Genel Kripto

Kripto Para Piyasasında Yaşanan Gelişmeler Neler? Bitcoin Neden Düşüş Yaşıyor? Bitcoin Düşüşü Devam Edecek Mi?

Kripto Para Piyasasında Yaşanan Gelişmeler Neler?

Kripto para piyasasında yaşanan gelişmeler, Bitcoin neden hızlı düşüşler yaşıyor? Sosyal medyanın en çok tartıştığı ayrıca gündem oluşturan konuları arasında yer aldı. Kripto para piyasasında yaşanan gelişmeler ve dalgalanmalar yatırımcılar ve insanlar tarafından merak edilmektedir. Gündemi sarsan merak konusu haline gelen kripto para ve Bitcoin de yaşanan düşüş neden kaynaklanıyor tüm soruların cevabı, merak edilenler ve de yatırım yapmak isteyenler sizlerle!

Temmuz ayıyla birlikte yükseliş yaşayan Bitcoin son günlerde yaklaşık yüzde 17 seviyesinde düşüş yaşamaya başladı. Düşüş sonrası yükselme yaşamayan Bitcoin yatay seviyede ilerleme kaydetmekte ve değişim yaşanmamaktadır. Yaşanan düşüş ardından yatırımcılar düşüşsün devam edip etmeyeceği konusunda kaygı yaşamaktadır, yaşanan bu hızlı düşüş devam edecek midir onu ilerleyen günlerde daha net görülecektir.

Bitcoin İçin Tarihi Bir Gün Ve El Salvador’un Yeni Para Birimi Olan Bitcoin

Bitcoin tarihinin en önemli günlerini yakın zamanda yaşadı. Önemli olan bu gelişme Bitcoin in El Salvador’da resmi para birimi olarak edilmesidir. El Salvador’da resmi para biriminin kabulüyle birlikte ülke gündemine yeni yaptırımlarda getirildi. Ülkede yeni para birimini kabul etmeyen işletmeler hakkında cezai işlem başlatılacakken, belli miktarda Bitcoin yatırımı yapan yatırımcılara ise oturma izni verilecektir. Ülkede dijital cüzdana kaydolan her vatandaşına da 30 dolar değerinde hediye Bitcoin vereceklerini de duyurmuş oldu. Bitcoin de yaşanan düşüşün bir diğer sorumlusu olarak da El Salvador hükümeti hedef gösterilmekte, yaşanan düşüş hükümetin resmi para birimi olarak kabul ettiği Bitcoin de yaşanan teknik aksamalar sonucunda çözüm için kısa süreliğine Bitcoin cüzdanı bağlantısını kestiğine dair haberler alınmaktadır.

 

Kripto Para Piyasasında Yaşanan Gelişmeler Neler?

Bitcoin Nedir, Nasıl Ortaya Çıktı Ve Neden Düşüş Yaşıyor?

Son zamanların en merak edilen konularından biri olan kripto paralar ve hızlı yükselişiyle adından söz ettiren dijital para birimi Bitcoin. Piyasalarda değeri artan, çoğu yatırımcı tarafından tercih edilen ve Euro’ya ve dolar’a eş değer bir seçenek olarak gösterilmeye başlandı.

Bitcoin ve diğer kripto paraların çıkma nedenleri arasında en belirgin olanı Amerika Birleşik Devlet Merkez Bankasında yaşanan 2008 yılı Mogage krizidir. Yaşanan kriz çözüm bulmak adına parasal genişleme yeni bir ihtiyaç haline geldi. Kripto para ise parasal genişleme ihtiyacının ardından piyasaya sürülmüştür. Gittikçe durağan hale gelen ekonomi ve artan para basımları Dolar Euro gibi para birimini daha değersiz hale getirmektedir. Değersizleşen paraya alternatif olarak yeni para birimi arayışına girilmiştir ve böylelikle ihtiyaçlar doğrultusunda kripto paralar gün yüzüne çıkmıştır. Dijital para birimi olan Bitcoin Martti Malmi ve Satoshi Nakamoto adlı iki yazılımcının Bitcoin isimli siteyi açmalarıyla adını duyurmuştur. 2009 yılının Ekim ayında 1 Dolar 1 Bitcoin ile eş değer olarak belirlenip il para birimi işlemi gerçekleştirilerek piyasaya sunumu sağlandı. Arz talep ilişkisiyle yürüyen Bitcoin ihtiyaç duyulduğu oranda ve kişilerin paraya gösterdiği ilginin artmasıyla değerinde de artış yaşanıyor.

Bitcoin Nasıl Ve Nereden Alınır? Bitcoin İle Nasıl Para Kazanılır?

Sanal yatırım yatırımcıların gözdesi haline gelmesiyle kripto paraya olan önem de artmıştır peki ya adından en çok söz edilen sanal para olan Bitcoin nasıl alınır ve Bitcoin ile nasıl para kazanılır? Kısaca cevabı,  Bitcoin almanın farklı yolları olduğu gibi en eski kullanım yolu şifreli yazıların çözümüyle madencilikle ödül olarak elde etmek ya da birçok platformdan da alımı gerçekleşen Bitcoin gerçek parayla da satın alınabilmektedir. Bitcoin sahibi olabilmek ve satın almak için gerçekleştirilecek ilk işlem BtcTurk sitesinden hesap edinmek ardından EFT yoluyla TL transferi yapılarak Bitcoin satın alınır, alınan Bitcoin diğer dövizlerden farklı olarak alındığı Bitcoin tutarıyla alış-veriş imkânı da sağlamaktadır. Bitcoin ile para kazanmanın ve yatırım yapmanın ise birkaç yolu mevcuttur kısa vadede risk almak istemeyenlerin başvurduğu yol olan al-sat yapmak. Bitcoin hesabına sahip olunmasının ardından, Bitcoin kartıyla o anki kurla alışveriş yapılabilir ve böylelikle alım satım gerçekleştirilir. BTC madencilik yoluyla kazanılan Bitcoin işlemi ise şu şekilde gerçekleştirilmektedir: Belirli matematiksel işlemlerin çözümüyle piyasada oluşan Bitcoin dizileri bulunur, bulunan diziler zinciri tamamlar tamamlamalar sayesinde de sanal paraların yani Bitcoin sahibi olunur.

Bitfeks

Yorum Yap

Yorum Yazmak için tıklayın