Anasayfa » ABD Senatörü; Bitcoin bir gölge banka!
Bitcoin Genel Kripto

ABD Senatörü; Bitcoin bir gölge banka!

Elizabeth Warren

ABD Senatörü Elizabeth Warren kripto para birimleri konusundaki söylemini zerre değiştirmiyor ve kripto yasaklarından ne fazlasını ne de daha azını istiyor. Halihazırda öldürücü ve çökertici olmakla birlikte, kriptoya karşı duyduğu nefretinde bir aşamaya daha geçti. Ve şimdi Bitcoin (BTC) ve altcoinleri bir “gölge banka” olarak nitelendiriyor.

 

ABD Senatörü; Bitcoin bir gölge banka!

 

Kripto para birimleri: Kanunsuz Bankalar Mı?

Massachusetts Senatörü Elizabeth Warren , kripto para birimine karşı savaşını sürdürmeye istekli. Kısa süre önce New York Times’a, kripto para birimlerinin, bankalarınkine benzer , ancak olağan bankacılık çerçevesinin dışında hizmetler sunan banka dışı bir finansal varlık olmaları anlamında “yeni gölge bankayı” temsil ettiğini belirtti:

“Kripto para birimi yeni gölge bankadır. Pek çok benzer hizmet sunar, ancak geleneksel sistemin temelini oluşturan tüketici korumaları veya finansal istikrar olmadan bu durumu sağlar. “

Times makalesi, kripto şirketlerinden bankacılık türü hizmetlere kadar bu evrimini gösterebilecek bir vaka olan kripto para kredisi başlangıcı olan BlockFi ile özellikle ilgileniyor. BlockFi, şirketin mevcut menkul kıymetler düzenlemelerine uymasını isteyen Teksas, Alabama ve New Jersey’deki düzenleyicilerin dikkatini çekti.

Bitfeks

Yorum Yap

Yorum Yazmak için tıklayın