Anasayfa » Kripto ve blockchain işlerinde yeni trendler
Bitcoin Genel Kripto

Kripto ve blockchain işlerinde yeni trendler

Kripto ve blockchain işlerinde yeni trendler

2020’nin sonundan beri Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) fiyatları birkaç yeni ATH gördü. Bu yükselişin yeni yatırımcıları cezbettiği açık olsa da, dijital varlıklar dünyası ve daha geniş anlamda blok zinciri, dijital çalışanlar için de bir fırsat sunuyor gibi görünüyor.

Kriptoların iş piyasasındaki önemi, blockchain alanında yayınlanan iş tekliflerinin sayısı ile ölçülebilir. Indeed sitesinden alınan verilere göre, geçtiğimiz yıl içinde bu faaliyet alanlarındaki iş teklifleri %118 oranında arttı.

Böyle bir artışın nedenlerini belirlemek zor olsa da , Bitcoin veya Ethereum gibi büyük kripto para birimlerinin fiyatlarındaki artışın bununla ilgisi olmaması gerekiyor. Bu fiyat artışları, muhtemelen kriptosfer şirketlerinin önemli karlar elde etmesine ve böylece yeni işler yaratmasına da izin verdi.

Ayrıca aranan profillerdeki değişim dikkat çekicidir. Daha önce teknik becerilere güçlü bir şekilde vurgu yapılırken, mevcut teklifler daha çok yönetimyazılım desteği ve hatta pazarlamaya odaklanıyor – 16 Temmuz 2020 ile 16 Temmuz 2021 arasında neredeyse iki katına çıkan rakamlar. Aynı şekilde, finans ve muhasebe uzmanları çok daha fazla aranıyor.

Bitfeks

Yorum Yap

Yorum Yazmak için tıklayın