Anasayfa » Bitcoin madencileri neden BTC stoklarını düşürüyor?
Bitcoin Genel Kripto Mining

Bitcoin madencileri neden BTC stoklarını düşürüyor?

Bitcoin madencileri neden BTC stoklarını düşürüyor?

Bitcoin ağında (BTC), Çin “sorunu” nedeniyle 3 Temmuz’da düşük bir noktadan sonra, hahsrate yeniden başlıyor. Ve bu yeniden başlatmadan bu yana, Çin’den göç sonrası, madenciler BTC biriktirme eğilimindeyse, kripto kralının fiyatındaki son artıştan bu yana durum tersine dönmüş gibi görünüyor.

Üretim ile orantılı bir BTC satışı

Çin, kendi topraklarında bitcoin madenciliğini yasaklayarak kendisini ayağına sıktığından bu yana, dünyanın geri kalanındaki madenciler, madencilik zorluğundaki ihtiyatlı bir düşüşten yararlandılar ve bu da cihazlarını veya güç tüketim maliyetlerini değiştirmeden daha değerli BTC çıkarmalarına izin verdi.

Metrik toplayıcı sitesi Glassnode, madencilerin bitcoin stoklarına yönelik davranışları hakkında bir analiz yayınladı;

İlk gözlemde, madencilerin bilgi işlem gücünün exahash (EH) tarafından elde edilen gelirinin bugün bir yıldan fazla bir süredir olduğu kadar önemli olmadığı görülüyor. Glassnode’a göre, Çin yasağı ve BTC’NİN fiyatındaki son artış sayesinde madencilerin geliri, Temmuz 2019’dan bu yana görülmeyen bir seviye olan exahash başına günlük 380.000 dolara ulaştı.

 

Bitcoin madencileri neden BTC stoklarını düşürüyor?

 

Gerçekten de, karlılıklarının güzel sabit olduğu gerçeğine ek olarak, madenciler, btc’nin çok kısa bir süre 30 000 dolar çubuğunun altında olduğu Temmuz 20’in en düşük noktasından bu yana çok güçlü bir şekilde toparlanan bir bitcoin fiyatı görüyorlar.

Bu kar alma, Glassnode’un metriklerinde görülebilir; bu, geçen hafta madenciler tarafından 2.900 BTC’NİN satıldığına işaret ediyor – ya da şu anki fiyattan yaklaşık 150.000 milyon dolar satışın gerçekleştiği.

Böylece, aşağıdaki madencilerin BTC hisselerinin net akışında, bitcoin satışlarının üretimleriyle eşitlendiğini görüyoruz. Mayıs/Temmuz 2021’in başlarında Çin rejiminin neden olduğu “büyük göç” panik dönemine karşılık gelen güçlü bir satış aşamasından sonra, madenciler bitcoin biriktirme zorluğundaki düşüşten yararlandılar. Birikimin bu son aşaması şimdi sona eriyor gibi görünüyor, yukarıda belirtilen kar alımından dolayı tarafsız bir eğilim haline geliyor.

Bitfeks

Yorum Yap

Yorum Yazmak için tıklayın