Anasayfa » Bitcoin tarihinin en büyük dolandırıcısı SEC’i suçladı
Altcoin Bitcoin Genel Kripto

Bitcoin tarihinin en büyük dolandırıcısı SEC’i suçladı

Bitcoin tarihinin en büyük dolandırıcısı SEC'i suçladı

BitConnect dolandırıcılığı yetkilisi, Kaliforniya’nın Güney Bölgesi federal mahkemesinde yanlışları üstleniyor. Özellikle ağır para cezalarının yanı sıra azami 20 yıl hapis cezasıyla karşı karşıya. BitConnect’in eski yöneticisi ve organizatörü Glenn Arcaro, 1 Eylül’de Kaliforniya’nın Güney Bölgesi’ndeki federal mahkemede elektronik dolandırıcılık yapmak için komplo stratejisi kurma suçlamasıyla yargılandığı mahkemece suçunu kabul etti.

Arcaro ayrıca, kullanıcıların fonlarının kripto ticareti yapmak için kullanılmasıyla oluşturulan “BitConnect Trading Bot” ve “Volatility Software” tarafından üretilen kârları ve garantili getirileri yalanı ile yatırımcıları aldattığını da kabul ediyor. 

 

Bitcoin tarihinin en büyük dolandırıcısı SEC'i suçladı

Arcaro, Kuzey Amerika’daki geniş bir destekçi ağından oluşan bir piramit şeması olan “BitConnect Yönlendirme Programı”nı kurdu. BitConnect’in kredi programında yatırım başına yaklaşık %15 kazandı ve rüşvet fonu aracılığıyla tüm yatırımlardan pay aldı. Kazancının 24 milyon dolar olduğu söyleniyor , ganimeti geri ödemesi emrediliyor.

Hüküm 15 Kasım 2021’de Bölge Yargıcı Todd W. Robinson tarafından verilecektir. Arcaro, “20 yıl hapis, 250.000 dolar para cezası, suçun brüt kazancının veya kaybının iki katı, hangisi daha büyükse; müsadere ve iade”.

Bitfeks

Yorum Yap

Yorum Yazmak için tıklayın