Anasayfa » Ethereum’un DeFi ganimeti büyümeye devam ediyor!
Altcoin Genel Kripto

Ethereum’un DeFi ganimeti büyümeye devam ediyor!

Ethereum'un DeFi

Mayıs ayındaki ilk ATH’den sonra, hem Ethereum hem de diğer blok zincirlerdeki DeFi ekosistemi, Haziran ve Temmuz aylarında bir durgunluk yaşadı. Bununla birlikte, ekosistem Ağustos ayının başından bu yana yeni bir toparlanma yaşadı.

DeFi için yeni TVL rekoru

Kuruluşundan bu yana, DeFi ekosisteminin köpürmesi , Total Value Locked için, yani çeşitli DeFi protokolleri aracılığıyla yatırılan tüm fonlar için TVL sayesinde ölçülmüştür . 

22 Ağustos’ta, ikincisi çeşitli DeFi protokollerine yatırılan 157 milyar dolarlık dijital varlıklarla yeni bir TVL rekoru kırdı . Açıkçası, bu değer, bir DeFi ekosistemine sahip tüm protokollerin TVL’lerini toplar. O zamandan beri TVL, mevcut değeri 146 milyar dolar ile geri düştü.

 

Total TVL grafiği

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Ethereum 107 milyar dolar ile başı çekiyor, onu 18 milyar dolar ile Binance Smart Chain, ardından 4 milyar dolar ile Polygon takip ediyor. Kalan 16 milyar Avalanche, Solana veya Terra gibi diğer blok zincirlerinden.

Uzun zamandır DeFi’nin en küçüğü olan Avalanche blok zinciri – sadece birkaç gün içinde – büyük fon akışlarını kendine çekti. 

TVL’si Mart ayından bu yana 200 milyon dolar civarında seyrederken , lansman sırasında 9 Ağustos’taki 200 milyon dolardan %860 artarak 1.72 milyar dolara yükseldi .

bitfeks

Yorum Yap

Yorum Yazmak için tıklayın