Anasayfa » Bankacılık devi Citigroup, Bitcoin (BTC) ticareti yapmak istiyor
Bitcoin Kripto

Bankacılık devi Citigroup, Bitcoin (BTC) ticareti yapmak istiyor

Citigroup, Bitcoin (BTC)

ABD bankacılık devi Citigroup, Bitcoin (BTC) vadeli işlemleriyle ticaret yapmak istiyor. Bu nedenle bunlar, 100’den fazla farklı ülkede , en eski kripto para birimlerine maruz kalabilecek potansiyel olarak 200 milyon müşteridir.

Citigroup veya Citi, yaklaşık 1.795,1 milyar dolarlık yönetim altındaki toplam varlıkları ile dünyanın en büyük 12. şirketidir . Bankadaki isimsiz bir kaynak CoinDesk’e Citigroup’un şu anda müşterileri arasında BTC’ye maruz kalma taleplerinde çok büyük bir artışla karşı karşıya olduğunu söyledi. Aynı kaynağa göre, Citi bu nedenle, Goldman Sachs gibi zaten dalmış olan bankaların saflarına katılmak istiyor . Bu nedenle yakında bitcoin vadeli işlem ticareti sunabilir.

 

Varsayılan bir kartopu etkisi mi?

Son zamanlarda, Wells Fargo ve JPMorgan da BTC sunabilmek için SEC’e başvurdu. Coinbase borsası , Japonya’nın en büyük geleneksel bankalarından biri olan Mitsubishi UFJ (MUFG) Financial Group ile müşterilerine değişim platformuna özel entegrasyon sunacak bir ortaklık duyurdu .

Geçtiğimiz Temmuz ayında Bank of New York Mellon ( BNY Mellon ) , Pure Digital adlı Londra merkezli yeni bir kripto para borsasının lansmanını destekleyeceğini duyurdu . İngiltere’deki büyük bankalardan oluşan bir konsorsiyum tarafından desteklenen ilk büyük bitcoin ticaret platformudur.

bitfeks

Yorum Yap

Yorum Yazmak için tıklayın