Bitcoin cash nedir?

Bitcoin cash nedir?

Bitcoin Cash (bch) kripto para birimi olmasının yanı sıra, hem de ödeme yöntemli sistemdir. İşlenebilecek prosedür rakam oranını daha da yukarıları çekmek amacıyla  2017 yılında kuruldu. Bitcoin cash internet ağının, kripto para piyasasını ” eşler arası finansal hizmet” olarak belirtilmektedir. Aktif yönlendirilen bankalar olmadan tamamen bankalara bağlı değildir olarak algılayamayız ve bunun yanında aktif yönlendirme olarak kullanılmasını gerektirecek durum yoktur.”

Bitcoin ve diğer kripto para piyasasındaki düzenlere odakla ve genellikle hangi blok zincirini kullanılma yönündeki konular yönünden fikirlerin ortak bir noktada olabileceği kanısına da varılmaktadır. Fikir ayrılıklarının da yaşandığı ve bu blok zincirinin de bahsedildiği durumlar üzerinden, yeni bir bitcon birimleri oluşturulur. Bu durumda bitcoin cash meydana geldi.

Tanıtımdan anlaşıldığı üzere ve geçen zaman ile birlikte bitcoin cash başarıyı hedefleyen ve göze çarpan bitcoin temellerinden biri olarak gösterildi. Gündem piyasasında göze çarpan finansal yatırımcı ve kripto birimini tanıyan Roger Ver, yaptığı açıklamalarla birlikte‘temelleri atılmış ve önde gelen finansal hizmet olarak belirten kripto birimini ve bununla birlikte bitcoin cash’in temsilcisidir. Yaygın olarak ekonomik açıdan birlikteliğin ve kullanıcıları yönlendirmenin bir elçisi olarak 2011 yılından itibaren kripto para devinin önde gelen nitelikteki savunucusu olarak yer almıştır. Bundan sebep finansal açıdan düşük işlem oranları ile birlikte değer artışı olarak göze hitap eden bitcoin cash’e arka çıkarak önemli bir yön vermiştir.

 

Bitcoin ve bitcoin cash arasındaki değişkenlikler.

Anlatıldığı üzere, bitcoin cash ve bitcoin ile arasındaki etkileşim ve rekabet sonucu olarak piyasaya sürüldü. Bu yakınlık seviyeleri belirtilse de iki birim arasına yol açan önemli sebebiyetlere de mahal verdiği de gözlemlenebilir.

BLOK Ölçüsü

Kripto biriminin, ana problemlerinden biri kripto birimin dünya piyasasında tanındıkça, işlem oranlarının daha yavaş hareket edilmesiydi. Bunun sonucunda ise, her bloğun boyut oranı açısından 1MB sınırının söz konusu olmasıydı. SegWit2x tasarı ile birlikte, blok boyutu oranını 2MB’YE çıkarılması hedeflenilmiştir. İki tarafta karşılaştırılarak bitcoin cash kripto birimine ait  Segwit tasarısı olmaması ve başlangıç bazında 2017 yılının esas alan 8mb’lık bir blok  sınırı yer aldı ve bu sayede işlem hız oranının, daha da fazla hareketlenmesine sebebiyet verdi. Bu belirlenen sınırlar sonrasında 2018 yılı itibariyle 32mb’e kadar yükseltildi ve nakit artış seviyesini bir nebze olsa da baz alınan seviyelerde tuttu.

ALGORİTMA

Bitcoin cash, bitcoin’den farklı çözülemeyen matematiksel sisteme sahiptir. Bu iki blok zinciri yönünden, kıpırdanmaların kolay olamayabileceği düşüncesine de gelebilir. Bitcoin cash geleceğe oranla bölünmelere sebebiyet verir ise yeniden düzenlenme veya yok edilmeye yönelik koruma kalkanı fikirleri de vardır. Buna oranla minimum seviye de aktiflik bozulma gelebilir açıklamaları da yer almaktadır.

ACİL ZORLUK seviyesi

Bitcoin cash, madencilerin sayısı önemli ölçüde değişirse blockchain’in normal şekilde çalışmasını sağlamaya yardımcı olan yeni bir algoritma kullanır. Bu cryptocurrency için ek bir istikrar sağlamak için yardımcı olur.

Bitcoin cash nedir?

Bitcoin cash nasıl ticaret yapılır

Bir borsada üzerinde bitcoin cah üzerinden yatırım yaptığınızda fiyat oranları genel anlamda ABD doları (USD) tarafından başka borsalarda değer görmesine izin verilir. Başka bir anlatımla ise, borsa üzerinden bitcoin cash piyasasına yönelik belirlenen fiyatı öderseniz,  yatırdığınız oran üzerinden, Bitcoin cash’in fiyatı tavan seviyede yükseliş gösterirse kar amaçlı elden çıkarabilirsiniz. Fiyat seviyesinde eğer düşüş yaşanırsa ve yine elden çıkarmaya karar verirseniz sizin için risk anlamı taşımaktadır.

Sermayenin etkin yönde kullanımı

Finansal borç tabanında, bir pozisyon hareketi yapmak isterseniz, sizler  için bir ticaret değerinin sadece yüzdelik seviyesini yatırdığınız anlamını taşımaktadır. Ana yönden, kripto para birimi farklılıklarında, sözleşmenin önemli bölümünü yatırmanız gerekmektedir. Hem kar marjin seviyelerini hem de kayıplar üzerinde yaşanan ve bir pozisyon kurmak için yatırdığınız temel miktardan daha fazla oranda riske edebileceğinizi unutmamak gerekir.

Değişim hesabı yönünden bitcoin cüzdanı

Temel kripto finansal birimini kar amaçlı almaktan farklı bir yöntem temin edilerek satın alınan kripto para birimini, elde tutmak için bir değişime yönelik hesap yönünden yeni bir cüzdan açmaya lüzum olmamaktadır. Finansal borsalardan onay talebi beklememek ve bununla birlikte, kripto cüzdanınızı güven altında tutmakla ilgili herhangi bir şüpheye yönelik sıkıntı yaşamamak ve daha sonrasında nakit çekmek istiyorsanız herhangi bir ücret talebi alınmaması anlamını taşımaktadır.

Sağlayıcı düzeni ile ticaret sistemi

CMC Markets, üzerinden sunulan sağlayıcıdır. Piyasa üzerinden tecrübenin de boy gösterdiği imkanların önderliğinde ve finansal pazarlar açık olduğunda tüm kullanıcılar üzerinden aktif bir şekilde desteklerinde belirtilmesidir.

Sorumlu bir yöneltim amaçlı ticaret imkanı

Kripto para sistemi, çoğu kullanıcı açısından,  yeniliklere açık bir merkezi sistemdir. Bununla birlikte, son derece değişken bir süreçte yaşanabilir. Yatırımcıların, ticaretlerini ve finansal kaynaklarını koruma amaçlı derin neticeler hedefinde eğitim sistemini çözmelerini yardımcı olmaktadırlar..

Bitcoin cash’in fiyat aralığını hangi faktörler tetikler?

Bitcoin nakit fiat düzeninde, yaşanan anlık değişimler ile birlikte, çeşitli etkenler tarafından yön verilebilir.

  • Bitcoin ile alternatif sorunlar: bitcoin cash, ve kripto birimi yönünden, görülen bazı yavaş işlemler ile birlikte bunlara sebebiyet verilen sorunlara bir yenilik eklemek amaçlı kripto birimi ile çatışan sebeplerden piyasaya sürüldü. Bitcoin ölçeklenebilirlik ile ilgili temel sorunlar dile gelmeye devam ederse bu açıdan bitcoin cash’in fiyatı üzerinde olumlu yönde etkilere sebebiyet verilebilir.
  • Düzenleme sistemi : Borsadaki kripto para birimleri bazında bitcoin cash kripto birimi de piyasaya sunulduğundan itibaren, hem hükümet tabanlı hem de merkezi bankalar tarafından denetlenmektedir. Bununla birlikte, önemli sorunların da olması dile gelebilir veya akıldaki sorular da kafa karıştırabilir.

 

 

 

Bir cevap yazın