Yearn Finance (YFI) Nedir?

Yearn Finance (YFI) Nedir?

Yearn Finance, son zamanların en çok konuşulan protokollerinden bir tanesidir. Bu protokole bağlı bir kripto para birimi de bulunmaktadır. YFI Coin ya da Yearn Finance Coin olarak bilinen bu kripto para birimi, oldukça değerli olup kripto para borsasında en çok tercih edilen birimler arasında ilk 20’ye dâhil olmuştur. Bu bağlamda yatırımcılar Yearn Finance nedir sorusuna yanıt aramakta ve Yearn Finance protokolü ve sistemine göre yatırımlarını gözden geçirmek istemektedir.

Yearn Finance, DeFi için en ideal platformlardan bir tanesidir. DeFi, yapısında değişiklik yapılamayan ve herhangi bir merkez veya gruba bağlı olmayan para birimlerinin genelidir. Merkeze bağlı olmadan hareket edilmesi, bu birimleri daha güvenilir ve talep edilir bir hale getirmektedir.

Yearn Finance, bir kripto para birimi ve kripto para protokolünden çok daha fazlasıdır. Zira Yearn Finance, yalnızca yatırım için tercih edilmemektedir. Yearn Finance borsasında kullanılan yönetim birimi olan Yearn Finance Coin sahipleri, bu piyasada söz sahibi olabilmekte ve oylamalara katılarak kendi fikirlerini beyan edebilmektedir. YFI neden pahalı diye düşünen bireyler, bu noktada bu para birimine sahip olan bireylerin bu piyasada söz sahibi olabildiklerinden dolayı değerin yüksek olduğunu bilmelidir.

Yearn Finance Kimin?

Yearn Finance Coin almak ve bu protokole dâhil olmak isteyen bireyler Yearn Finance hakkında araştırmalar yapmaktadır. Yearn Finance kimin sorusuna da sıkça yanıt aranmaktadır. Bu noktada Yearn Finance protokolünün herhangi bir merkeze bağlı olmadığını bilmelidir. Bu da demek oluyor ki, Yearn Finance bir merkeze veya devlete bağlı olarak işlememektedir.

Yearn Finance, Ethereum tabanına bağlı olarak hizmetlerini sürdüren bir protokoldür. Ethereum para birimine ve Ethereum tabanına olan güvenden dolayı, Yearn Finance da oldukça gücenilir olarak kabul edilmekte ve işlem hacmi oldukça yüksek olmaktadır.

Yearn Finance (YFI) Nedir?

Yearn Finance Kaç TL?

Yearn Finance değeri de merak edilen konular arasında yerini almaktadır. Yearn Finance kaç TL sorusunu yönelten bireyler, Yearn Finance Coin para biriminin güncel olarak 258,572 TL değerinde olduğunu bilmelidir. Kripto para piyasasına göre oldukça yüksek fiyatlı olan Yearn Finance Coin’in bu denli değerli olmasının nedeni, daha önce de bahsedildiği gibi bu coine sahip olan ve protokolde yer alan bireylerin söz sahibi olabilmesidir.

YFI Neden Pahalı?

Bir kripto para biriminin değerinin yüksek ya da düşük olmasını etkileyen birden fazla etken bulunmaktadır. YFI neden pahalı sorusuna bu nedenle verilebilecek pek çok yanıt bulunmaktadır. Ancak öncelikle Yearn Finance Coin para biriminin sınırlı sayıda olması, bu para biriminin değerinde artış olmasının nedenidir.

Yearn Finance Coin, günümüze kadar yalnızca 30.000 adet sunulmuştur. Az coinin olması ve fazla talebin olması bu coinin değerini yükseltmektedir. Yearn Finance protokolü, YFI coin sahibi olan ve protokolde söz sahibi olan bireylere bir oylama sunmuş ve dağıtıma sunulacak coinlerin arttırılıp arttırılmayacağının belirlenmesini istemiştir. Ancak oylamaya katılan YFI sahipleri, coinlerin artmamasını istemiştir. Bu nedenle günümüzde hala Yearn Finance Coin dağıtımı 30.000 sınırında bırakılmıştır.

Yearn Finance Coin Yorum

Yearn Finance yatırımı yapmak isteyen bireyler, Yearn Finance Coin yorum araştırması yapmakta ve bu coinin geleceğini merak etmektedir. Uzman yorumlarına göre, Yearn Finance Coin’in değeri büyük oranda artacaktır. Özellikle 30.000’de sınırlı kalması durumunda 130 bin Dolar değerine kadar yükseleceği tahmin edilmektedir. Bu noktada yorumlara ek olarak değer grafiklerinin de incelenmesi ve piyasanın takip edilmesi tavsiye edilmektedir.

 

 

 

Bir cevap yazın