Kredi Kartı İle Bitcoin Nasıl Satın Alınır?

Kredi Kartı İle Bitcoin Nasıl Satın

Birçok farklı sitenin sunduğu hizmet doğrultusunda, kredi kartı ile Bitcoin alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Kredi kartınızı kullanarak BTC satın alımı yapabileceğiniz çok sayıda web site bulunmaktadır. Sizlere kredi kartı ile BTC satın alma imkanı sunan bu platformları kullanmadan önce güvenlik ve işlem ücreti niteliklerini kontrol etmelisiniz. Size uygun olmadığını düşündüğünüz web sitelerine kredi kartı bilgilerinizi vererek BTC almaya çalışmak riskli bir karar olmaktadır.

Kredi kartınızı kullanarak Bitcoin almanıza fırsat tanıyan web siteleri arasında güvenilir ve sorunsuz olanlar olsa da, kötü niyetli olan ve sizi yüksek işlem ücretine maruz bırakan web siteleri de bulunmaktadır. Bu sebeple bu işlemi yapacağınız zaman bilinen ve size uygun işlem ücreti sunan BTC satın alım platformlarını tercih etmeniz gerekmektedir.

Kredi Kartı İle Bitcoin Nasıl Satın

Hangi Platformları Kullanarak Kredi Kartı İle BTC Alınabilir?

Bitcoin’i kredi kartınız ile almaya karar verdiğinizde kesinlikle Bitcoin cüzdanına ihtiyaç duymaktasınız. Bitcoin cüzdanınız yoksa, vakit kaybetmeden blockhain.com sitesine girerek güvenli bir şekilde Bitcoin cüzdanı oluşturabilirsiniz. Kredi kartı ile Bitcoin alma işleminiz sırasında size cüzdan sorulduğu zaman cüzdan adresinizi bildirerek BTC’lerin cüzdanınıza gelmesini sağlayabilirsiniz.

Kredi ya da banka kartı aracılığı ile BTC almanın pek çok yolu bulunmaktadır. Bitcoin’i kredi kartınız ile almanın en basit yolu ise bu işlemi güvenilir bir borsa vasıtasıyla gerçekleştirmektir. Kredi kartı ile BTC satın alma imkanı veren platformlar şunlardır:

 • OKEx
 • KuCoin
 • Coinmama
 • io
 • BitPanda
 • Bitstamp
 • Changelly
 • LocalBitcoins
 • eToro
 • Bitstamp
 • Switchere
 • Coinbase
 • Binance

Bu platformların ülkenizdeki kredi kartı alımları veya sizin kartınızı destekleme konusu gibi kontrollerini yapmanız gerekmektedir. Çünkü birçok Bitcoin satımı yapan platformda VISA ve MasterCard kredi kartları kabul edilmektedir.

Kredi Kartı İle Bitcoin Nasıl Satın

Kredi Kartı Kullanarak Bitcoin Alma Aşamaları

Kredi kartı ile Bitcoin alımı yapmak birkaç basit adım ile gerçekleştirilebilmektedir.

 • İlk olarak borsa hesabı açmalısınız.

Kredi ya da banka kartınız ile BTC almak için yukarıdaki güvenilir platformlardan birinde hesap açmanız gerekmektedir.

Yeni başlayan BTC meraklıları için Coinbase, Bitstamp ve Switchere en uygun borsalar arasında olmaktadır.

Bitcoin’leri alırken hangi ülkeden olduğunuz, seçeceğiniz borsayı etkilemektedir. Örnek olarak Türkler için uygun fiyat aralığında ya da grafikte olan altcoin ya da Bitcoin’ler, Kanada ülkesinde farklı olabilmektedir.

Bitcoin ve Altcoin almak isteyenlerin en çok tercih ettiği platformlar, genellikle Binance, Changelly ve Coinbase olmaktadır. Bu platformlardan birinde hesap oluşturarak Bitcoin satın alma işlemlerinizi kredi ya da banka kartı ile gerçekleştirebilirsiniz.

 • İkinci adımda hesabınızı doğrulamanız gerekmektedir.

Kredi ya da banka kartı ile Bitcoin’lerinizi almadan önce hesap doğrulamanızı yapmanız gerekmektedir. Bu doğrulama işleminde kimliğinizi, pasaportunuzu veya bir başka kişisel bilginizi içeren belgeyi yüklemeniz gerekmektedir. Yüklediğiniz belgelerin onaylanması sonrasında kredi ya da banka kartınız ile BTC satın almaya başlayabilirsiniz.

 • Bitcoin satın alım işlemini onaylayın.

Son adımda, borsa hesabınıza giriş yaparak kredi ya da banka kartınız ile Bitcoin alma seçeneğine basmalısınız. Daha sonrasında, sizden istenen gerekli bilgileri doldurup işlem onayı butonuna basmanız gerekmektedir. İşleminizin onaylanmasının ardından aldığınız BTC’ler çok kısa bir süre içerisinde hesabınızda olmaktadır.

Bu noktada, kredi kartı ile bitcoin almanızın havale ya da kripto takası işlemlerinden daha masraflı olduğunu da unutmamanız gerekmektedir. Kredi kartı kullanmanız dahilinde işlem ücretleriniz daha fazla olmaktadır. Bu sebeple, kredi kartı ile Bitcoin satın almadan önce işlem ücretlerini ve BTC’yi alacağınız platformun koşullarını iyi araştırmanız gerekmektedir.

Bir cevap yazın