,

Evde Bitcoin Madenciliği Nasıl Yapılır?

Evde Bitcoin Madenciliği Nasıl Yapılır?

Bitcoin’in gelişmesiyle beraber, birçok kişi madenciliğinin nasıl yapıldığına dair soruları da yanında getirmiştir. Evde Bitcoin madenciliği mümkün olup, böylece yatırımcılar piyasadan olanları satın almak yerine kendi coinlerini kazabilir.

Günümüzde yatırım yaparak parasını değerlendirmek isteyen milyonlarca kişi vardır. Bitcoin sistemlerinin gelişmesi ve doğru yatırımda büyük bir kâr payına sahip olması, kişilere gerek uzun gerekse kısa zamanda büyük bir kazanç atmasını sağlar. Ancak bu konuda dikkatli olmanız ve piyasayı yakından takip etmeniz gerekir. İçeriğimizde yer alan bilgiler objektif şekilde yansıtılmış olup, herhangi bir öneri ya da yatırım tavsiyesi içermemektedir.

Bitcoin fiyatlarının yüksek seviyede olması, bu bakımdan birçok yeni yatırımcıyı evde yapmayı düşündürür. Eğer güçlü bir bilgisayarınız varsa, bunu yapmak oldukça kolaydır.

Bitcoin Madenciliği Nasıl Yapılır?

Bitcoin madenciliği yapmak hem kolay, hem de zor olan bir iştir. Bunun sebebi temelinde bir bilgisayar ve “Bitcoin Miner” programının satın alınmasının yeterli olacaktır. Söz konusu programa https://www.microsoft.com/tr-tr/p/bitcoin-miner/9wzdncrdhxb6?activetab=pivot:overviewtab linkinden ulaşılabilir.

Ne var ki uygun bir bilgisayar değilse kârlı bulunmayacaktır. Dolayısıyla kişisel bilgisayarlar değil, FPGA ve ASIC olarak adlandırılan bilgisayarlar kullanılmalıdır. Ardından dikkat etmeniz mesele de elektrik tüketimidir.

Kişisel bir bilgisayar çok düşük seviyede elektrik harcayabilir ve günlere açık bıraksanız ve faturanızı fazla yükseltmeyebilir; ancak FPGA ve ASIC güçlü bilgisayarlardır ve harcadığı elektrik yüksektir. Sadece 1 Bitcoin elde etmek için gereken süre değişse de bütçeniz küçükse 1,200 gün ara vermeden çalışması gerekir.

Sadece elektrik kaybı bile bu süreci baştan başlatabilir; bu sebeple öncelikle kesintisiz güç kaynağı gerekir. Böylece elektrikler gittiğinde kısa süre de olsa çalışmanız kaybolmaz; bilgisayarı ve interneti güçlü bir jeneratör ile destekleyerek bunu çözerseniz tüm sorununuz ortadan kalkar.

Bu sebeple BTC üretmeyi düşünüyorsanız, her şeyden önce masraf yapmanız gerekir.

Evde Bitcoin Madenciliği Nasıl Yapılır?

Telefondan Bitcoin Madenciliği Yapılabilir Mi?

Günümüzde bilgisayar üzerinden Bitcoin kazanılabilecek birçok seçenek vardır. Akıllı telefonlar için de bu opsiyonlar farklı da olsa geçerlidir.

Ancak burada dikkat etmeniz gereken konu işlem esnasında telefonun kullanılamayacağıdır. Telefondan Bitcoin madenciliği tıpkı bilgisayardan olduğu gibi cihazın işlemcisini yoğun olarak kullanan bir aktivitedir.

Ayrıca güçlü bir telefondan bile kısa sürede 1 BTC kazanmanın kısa sürede olmayacağı bilinmelidir. Zira güçlü bilgisayarlar ile kıyaslandığında son teknoloji bir telefon bile yetersiz kalacaktır.

Bitcoin Madenciliği için BTC Tercih Edilmeli Mi?

Eğer madenci olmak için kararlıysanız ve tüm masrafları ile yapmaya da hazırsanız, Bitcoin madenciliği nasıl yapılır 2021 sorusunun yanıtını alt başlıklarımız sayesinde alabilir ve madencilik yapmaya başlayabilirsiniz.

BTC ilk ortaya çıkan kripto para olduğu için günümüzde birçok yatırımcı tarafından tercih edilir. Bu durum madenciler için de geçerlidir. İçerisinde global çapta çok sayıda madenci vardır. Ancak bu sayı arttıkça gerek veriminiz, gerekse elde ettiğiniz kâr daha düşük seviyelere inecektir. Sisteme her yeni madenci eklenmesi bunu daha da düşürecektir.

Bu sebeple Bitcoin yerine farklı ve yeni üretilen bir altcoine yönelmeniz önerilir. Zira bunlarda madenci sayısı da düşüktür; elde edeceğiniz kâr dolayısıyla oldukça fazladır.

Bitcoin Nasıl Çalışır?

Günümüzde Bitcoin alışı ve satışı, transferleri gibi işlemler Blockchain kayıtlarına işlenmektedir. Madenciler temel olarak her işlemi onaylar. Böylece bir yatırımcının işlem yaptığı değer cüzdanına geçirilir.

Madenciler gerçekleştirdiği bu işlemlerin ardından, bloğu tamamlaması sebebiyle bir miktar Bitcoin ödülü kazanır. Ancak burada bloklar dünya çapında milyonlarca kullanıcıdan gelmektedir. Dolayısıyla her geçen gün yeni kişiler buraya eklenir.

Ayrıca maksimum BTC oranına gelindikçe madencilere verilen Bitcoin ödülleri zaman içerisinde düşme sergilemektedir.

Bir cevap yazın