Anasayfa » Avalanche (AVAX) ile Nasıl Para Kazanılır?
Altcoin Kripto

Avalanche (AVAX) ile Nasıl Para Kazanılır?

Avalanche (AVAX) ile Nasıl Para Kazanılır?

Kripto para piyasasında işlem yapan deneyimli traderların tamamı Avalanche (AVAX) ile nasıl para kazanılır konusunda bilgi sahibidir. Ancak hızlı şekilde değişen koşullar ve AVAX’ın kendi bünyesinde yaptığı AR-GE çalışmaları nedeniyle kazandırma ihtimali dönemsel olarak değişebiliyor. Genel anlamda AVAX nasıl satın alınırnasıl trade edilir, kazanmak için nelere dikkat etmek gerekir konuları, her bütçeden yatırımcının takip ettiği konuların başında gelmektedir.

AVAX platformu piyasada “Ethereum Killer” olarak tanımlanan birkaç coinden biri. Aralarında en eski olan Ethereum’un düşük hızını ve işlem maliyetini eleştirerek ortaya çıkan onlarca coinden birisi de AVAX. Arkasında Avalanche gibi çok güçlü bir platform var. Bu yüzden kripto para dünyasının major coinlerinden biri olarak kabul ediliyor. Birçok borsada listelenerek rüştünü ispat eden AVAX, en fazla USDT paritesinden işlem görüyor. Yazımızın kaleme alındığı dakikalarda AVAX 25.36 $ değerine sahiptir. Tüm zamanların rekoru ise 10 Şubat 2021 tarihinde gerçekleşen 60.30 dolardır.

Avalanche (AVAX) ile Nasıl Para Kazanılır?

AVAX Nasıl Satın Alınır?

AVAX ile kazanmak için satın almak gerekiyor. Satın alma işlemini listelendi borsalardan çok kolay şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu ilk adımı tamamladıktan sonra genel grafik verileri ve analizi konusunda kendinizi yetiştirmeniz gerekiyor. AVAX’ın listelendiği güvenilir borsalar:

  • Binance
  • OKEx
  • Huboi Global
  • BiONE
  • BKEX
  • BtcTurk
  • Paribu
  • Gate.io
  • KuCoin

Bu borsalardan birine üye olarak kimlik doğrulamanızı verilen talimatları gerçekleştirerek tamamlayın. Tüm borsalar yeni kimlik kartlarını kabul etmektedir. KYC olarak nitelendirilen kimlik doğrulamasını yaptıktan sonra para yatırmanız gerekiyor. Uluslar arası borsalara Türk bankalarından para yatıramıyorsunuz. Eğer yabancı borsalardan birine para yatıracaksanız önce BTCTurk sitesine Türk Lirası yatırın. Oradan Türk Lirasını USDT paritesine çevirin. Ardından ise işlem yapacağınız borsaya USDT göndererek hedeflediğiniz fiyattan AVAX satın alabilirsiniz.

Avalanche (AVAX) ile Nasıl Para Kazanılır?

AVAX Nasıl Trade Edilir?

Trade etmek alım satım yapmak anlamında kullanılan bir borsa terimidir. Genelde yatırımcıların düşük fiyattan alarak yüksek fiyattan satıp kar etmeleri temeline dayanır ancak amatör yatırımların zarar ettiği de görülür. Bu yüzden AVAX nasıl trade edilmeli, nasıl kazandırır konusuna hakim olmak önemlidir. Öncelikle AVAX’ın sosyal medya hesaplarını takip ederek hızlı trade etme yoluyla yükselebileceği hamleleri tahmin edebilirsiniz.

Genelde yeni anlaşmalar, testnetler, mainnetler veya ortaklıklar tarzında haberler AVAX’ın yükselme ihtimalini artırır. Borsanın genel yükselişini tetikleyen BTC trendi de AVAX satın alıp trade etmek için uygun zamanlardır. Ayrıca genel düşüşü kollayıp, alttan AVAX satın alarak normal seviyesine geldiğinde bile kazanmanız mümkündür. Bu tip trade işlemleri için genel grafik yorumlama becerisiniz kazanmanız lehinize olacaktır.

AVAX Nasıl Stake Edilir?

AVAX ile kazanmanın diğer bir yolu da stake etmektir.  Stake kavramı borsalarda belirli bir para birimini veya direkt olarak istenen para birimini elinizde belirtilen bir süre zarfında tutup, hediye olarak AVAX kazanmanız işlemini ifade eder. Hem elinizdeki kripto para biriminin yükselmesinden kazanırsınız hem de hediye olarak verilen AVAX’lar kar getirir. Bu işlemi en sağlıklı yapma yöntemi ise Avalanche Wallet sahibi olmaktır.

Avalance cüzdanı açmak için platformun sitesine gitmelisiniz. Cüzdan adresinizi aldıktan sonra size özel açılan panelde sol tarafta Earn/Kazan sekmesine tıklayın. Daha sonra herhangi bir borsadan P-chain hesabınıza AVAX göndermeniz gerekiyor. Sistemde anlatılan talimatları takip ederek önce Validatör sonra Delagatör ekleme işlemlerini tamamlayın.

Delagatör ekleme menüsünde Stake sürenizi ve miktarınızı da girmeniz gerekiyor. Böylece elinizde belirli bir süre AVAX tutmayı taahhüt etmiş oluyorsunuz. Bu süre içinde protokolde yer alan miktarda AVAX kazanarak sayınızı artırabilirsiniz.

Bitfeks

Yorum Yap

Yorum Yazmak için tıklayın