Anasayfa » Grayscale, üretilen Bitcoin’in 18 katını satın aldı!
Bitcoin Currency Market Genel Kripto

Grayscale, üretilen Bitcoin’in 18 katını satın aldı!

Büyük varlık yönetimi şirketi Grayscale, 18 Ocak’ta bir günde üretilen madencilerin çıkarttığından 18 kat daha fazla Bitcoin (BTC) satın aldı.

Çeşitli veri kaynaklarına göre Grayscale (Bitcoin alanındaki en büyük kurumsal yatırımcı), Pazartesi günü toplam 16.244 BTC (607 milyon $) satın aldı.

BTC Satışları Tekrar Yükseldi

Grayscale tarafından gerçekleştirilen bu satın alma, tarihteki en büyük BTC satın almalarından biridir.

Bu adımdan sonra, Grayscale’in yönetimi altındaki varlıklarının değeri 23 milyar dolara yaklaştı. 2020 yılına kadar şirketin yönetimi altındaki varlıkları on kat arttı.

İngiliz kripto para borsası CoinCorner‘in CEO’su Danny Scott, “Grayscale 2020’nin dördüncü çeyreğinde haftada ortalama 251 milyon dolar Bitcoin satın aldı” dedi Çok dikkat çekici.

“Şirket geçen hafta bir günde 700 milyon ABD doları kazanırken … Bugün ise sadece 590 milyon ABD doları kazandı.” Bu da çok dikkat çekici

Bu satın alma, Grayscale’in Bitcoin’in uzun vadeli potansiyeline inandığını ve kuruluşun Bitcoin’i diğer tüm makro varlıklara tercih ettiğini gösteriyor.

Bazı endüstri kaynakları, resmi açıklamanın kurumların katılımını yansıtmak için yetersiz olduğuna inanıyor.

Kripto para borsası Gemini‘nin kurucu ortağı Tyler Winklevoss geçen hafta yaptığı açıklamada, oyuncuların aslında Bitcoin ile ilgilenmediğini iddia ettiği için altın böcek Peter Schiff‘e kızdı.

CryptoQuant’ın zincir içi analitik kaynaklarından elde edilen veriler, Grayscale’in satın alma faaliyetine ışık tuttu. Varlık yönetimi devi, 2020’nin sonunda BTC tasarruflarında en büyük kısa vadeli artışı yaşayacak gibi görünüyor.

JPMorgan Chase analistleri, Grayscale Bitcoin Trust‘ın, bitcoin fiyatının ertesi gün 40.000 ABD dolarını aşması için günde 100 milyon ABD doları toplamaya devam etmesi gerektiğini belirtti.

Bitfeks

Yorum Yap

Yorum Yazmak için tıklayın