Anasayfa » Oyuncular Nvidia’nın ustalarıdır, Eter madencileri bunu değiştirebilir
Bitcoin Currency Market Genel Kripto

Oyuncular Nvidia’nın ustalarıdır, Eter madencileri bunu değiştirebilir

Nvidia‘nın cfo’su, cryptocurrency madencilerinden gelen talep artarsa, firmanın madenciliğe özgü grafik kartı serisini yeniden başlatabileceğini söyledi.

Oyun donanım devi Nvidia, oyunculardan gelen yüksek talepten sonra yeni RTX 3000 ürün serisinin devam eden eksikliğini ele aldı ve daha az ölçüde, cryptocurrency madencileri fiyatları artırdı ve kullanılabilirliği azalttı.

Nvidia CFO’su Colette Kress, şirketin yalnızca kripto para birimi madencilerinden ne kadar talep geldiğine dair iyi bir görüşe sahip olmadığını, ancak şu anda işin büyük bir parçası olduğuna inanmadığını söyledi.

Bu, Nvidia’nın GeForce RTX 3080 ekran kartlarının 78’inden oluşan kuleler inşa eden bazı eter (ETH) madencilerinin raporlarına rağmen, yılda 122.000 $ ‘ lık sahibi karlarını netleştireceği tahmin ediliyor.

Kress, madencilerden gelen talepteki gelecekteki artışların şirketin CMP ürün hattını yeniden başlatmak için iyi bir fırsat sunabileceğini öne sürdü. CMP, özellikle kripto para birimi madenciliği için oluşturulan ve söz konusu görev için gereksiz ekran çıktıları olmadan gönderilen bir dizi Nvidia ekran kartını ifade eder.

JP Morgan Tech / Auto Forum Konferansı

Ocak ayında JP Morgan Tech / Auto Forum‘un 19. yıllık Konferansında yapılan konuşmada. Alfa arama yoluyla Kress, yatırımcı kitlesine, firmanın madencilerden gelen herhangi bir talebi gözlemlemesi durumunda, daha fazla madenciliğe özgü grafik kartı üretmeyi düşüneceklerini söyledi.

Kress,” özetle, kripto talebi başlarsa veya anlamlı bir miktar görürsek, devam eden madencilik talebini ele almak için CMP ürün hattını yeniden başlatmak için bu fırsatı da kullanabiliriz ” dedi.

CFO, talebin çoğunluğunun hala öncelikle oyun odaklı bir kullanıcı tabanından geldiğine inanıyor ve oyun talebinin tek başına şirketin arz kapasitesini aştığını da sözlerine ekledi.

Kress, cryptocurrency madenciliğinin, Nvidia’nın kartlarının programlanabilir doğasından kaynaklanan ve geçmişte pazar büyümesini teşvik eden birçok benzersiz uygulamadan biri olduğunu söyledi:

“Evet. Yani, cryptocurrency ilginç. Bu nedenle, GPU‘lar, bildiğiniz gibi, uzun yıllar boyunca programlanabilir ve yeni uygulamaların Genel GPU‘ları kullanması için sürekli olarak keşfedilmesine izin veriyor ve bu da pazardaki genel büyümemizi yönlendirdi. Cryptocurrency madenciliği bu tür uygulamalardan biridir.”

Kress’e göre, Nvidia’nın tedarik kapasitesi en azından Q2‘in başlangıcına kadar azalacak ve gelirlerin o zamana kadar sabit kalması bekleniyor.

Bitfeks

Yorum Yap

Yorum Yazmak için tıklayın