Anasayfa » GateHub, Ripple’ı destekleyecek
Bitcoin Currency Market Genel Kripto

GateHub, Ripple’ı destekleyecek

GateHub, Ripple‘ın SEC ile olan yasal sorunlarına rağmen XRP desteğinin devam ettiğini açıklayan en son kripto firmasıdır.

Ripple, ilgili xrp jetonu için ciddi yasal suçlamalarla karşı karşıya kalıdığından, birçok kripto platformu, her şey çözülene kadar madeni para desteğini bırakmaya karar verdi.

Ancak, Birleşik Krallık merkezli bir cryptocurrency ağ geçidi hizmeti olan GateHub, xrp’yi listelemeye devam etmeye karar verdi.

Ocak ayında yayınlanan bir duyuru:

GateHub, ABD Menkul Kıymetler ve borsa Komisyonu’nun kararı gerekli kılmadıkça Xrp kullanımını iptal eteyecektir.Diyerek belirtildi.

“Lütfen GateHub Ltd. SEC’İN Ripple’a karşı şikayeti yargılanana ve xrp’nin ‘güvenlik’ olarak düzgün bir şekilde sınıflandırıldığına dair nihai bir karar verilene veya SEC’DEN bir ateşkes bildirimi alana kadar XRP’Yİ listelemeye devam edeceğiz.” Diyerek ekledi.

GateHub, xrp’yi platformunda tutma kararının, SEC’İN Ripple’a karşı şikayetini dikkatli bir şekilde gözden geçirdiğini ve firmanın xrp’yi lisanssız güvenlik olarak sattığını iddia ettiğini söyledi. GateHub, şirketin XRP’NİN bir güvenlik olmadığından emin olduğunu iddia ederek XRP’NİN geleceği konusunda iyimserliğini dile getirdi:

“XRP’NİN ABD’de geçerli olan ‘Howey’ testi altında bir ‘güvenlik’ olduğuna asla inanmadık ve xrp’yi öncelikle ödemelerde ve döviz cinsinden kullanımına dayanan bir ‘yardımcı program’ belirteci olarak gördük. Ayrıca, Ripple Labs veya üst düzey yetkilileri tarafından herhangi bir uygunsuz piyasa davranışına şahsen tanık olmadık.”

GateHub XRP’yi desteklemekte ısrarcı

Firma, ABD makamlarının Ripple ve ilgili yöneticilerin yatırımcıları aldattığını kanıtlaması durumunda Ripple’ın uygun icra eylemlerine tabi olması gerektiğini söylemeye devam etti. Ancak bu, SEC’İN xrp’yi bir güvenlik olarak sınıflandırdığı bir eylemden çok uzak, GateHub, bu eylemin yanlış bir şey yapmayan yatırımcılar için potansiyel olarak felaket sonuçları olduğunu vurguladı.

Gatehub’un xrp’yi platformunda tutma kararı, SEC’İN Aralık ayında Ripple’e karşı 1.3 milyar dolarlık bir dava açmasının ardından bir dizi olayda bir başka bükülme gösterdi. Coinbase de dahil olmak üzere bir dizi büyük kripto şirketi, Binance.US ve OKCoin daha sonra Xrp’yi iptal ederken, Uphold ve şimdi GateHub gibi bazı şirketler dava çözülene kadar XRP’Yİ korumaya karar verdiler.

Daha önce de bildirildiği gibi, Binance.US bugün xrp’yi delist etmeye hazırlanıyor. ABD merkezli en büyük kripto para birimi şirketlerinden biri olan Bakkt’ın CEO’su , firmanın xrp’yi daha fazla ürün geliştirmenin bir parçası olarak listelemeyeceğini söyledi.

Bitfeks

Yorum Yap

Yorum Yazmak için tıklayın