Anasayfa » Bakkt’ın CEO’su XRP’Yİ desteklemeyi planlamadığını söyledi
Currency Market Genel Kripto

Bakkt’ın CEO’su XRP’Yİ desteklemeyi planlamadığını söyledi

Bakkt‘ın CEO’su, Ripple‘ın devam eden yasal sorunları nedeniyle şirketin XRP‘DEN uzak durmaya karar verip vermediğinden bahsetti.

CEO’YA göre, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük kripto para birimi şirketlerinden biri olan Bakkt, daha fazla ürün geliştirmenin bir parçası olarak XRP’Yİ desteklemeyecek.

J, Bakkt CEO’su Gavin Michael, Bitcoin (BTC) ve diğer dijital varlıkların ana akım benimsenmesini tartışmak için Axios Re:Cap podcast ile oturdu. Michael, Bakkt’ın gelecekte platformunda bir dizi altcoin için destek vermeyi planladığını, ancak XRP’NİN bunlardan biri olmadığını söyledi.

Michael, Ripple’ın ABD Menkul Kıymetler ve borsa Komisyonu’ndan bir dava ile ortaya çıkan yasal sorunları nedeniyle şirketin XRP’DEN uzak durmaya karar verip vermediği konusunda yorum yapmayı reddetti. Michael, “sadece platformumuzda değil” dedi:

“Kripto alanına Bitcoin aracılığıyla girdik ve bu bizim ilk para birimimizdi. Ürün geliştirmenin bir parçası olarak gemiye gelmesi planlanan başkaları da var. Ancak XRP mevcut değil.”

Michael’ın Xrp ile ilgili sözleri, Bakkt’ın halka açılma planlarının resmi duyurusunu takip ediyor. Aralık’ta, New York Menkul Kıymetler Borsası’nın operatörü ve Bakkt’ın sahibi olan kıtalararası borsa, BAKKT’IN borsalarda piyasaya sürülmesine izin vermek için VPC Impact Acquisition Holdings ile bir birleşme anlaşması yaptığını açıkladı.

Ripple’ın Dava Edilmesi

Ripple, SEC’İN Aralık ayı sonlarında şirkete karşı açılan 1.3 milyar dolarlık davasıyla mücadele ediyor. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, “SEC’İN kanıtlanmamış iddialarını “şiddetle reddetti ve firmasının “gerçeklerin ve tarihin sağ tarafında” olduğunu iddia etti.”

Ripple’ın yasal sorunlarının ortasında, birçok kripto şirketi XRP’Yİ kaldırmaya karar verdi kripto cüzdan sağlayıcısı ve ticaret platformu Blockchain.com Coinbase’in adımlarını takip ederek XRP’Yİ kaldırdığını açıkladı. Binance.US, OKCoin ve diğerleri. Bununla birlikte, Uphold gibi bazı şirketler, SEC davası çözülene kadar xrp’yi platformlarında tutmayı tercih ettiler.

Bitfeks

Yorum Yap

Yorum Yazmak için tıklayın