Anasayfa » En Zengin Bitcoin Cüzdanlarının 2021’de Önemli Olmasının Nedenleri?
Bitcoin Currency Market Genel Kripto Mining

En Zengin Bitcoin Cüzdanlarının 2021’de Önemli Olmasının Nedenleri?

Bitcoin 2020’de güçlenmiş olabilir, bu yüzden en iyi cüzdan adreslerini izlemek 2021’de de önemli olacaktır.

Şeffaflık, kripto para biriminin en ilgi çekici yönlerinden biridir ve birçok erken destekçiyi Bitcoin’e (BTC) çeken de bu açıklıktı.

Blockchain teknolojisi, ağın çalışmasıyla ilgili tüm bilgileri, bir göz atmak isteyen herkes için erişilebilir hale getirir. Bilinen her adres, işlem, ödenen ücret ve çoklu imza ve SegWit kullanımı ile ilgili detaylar açıktadır.

En zengin 15 bitcoin cüzdanı, çeşitli nedenlerden dolayı her zaman ilgi odağı olmuştur. Bazı kripto araştırmacıları, bitcoin yaratıcısı Satoshi Nakamoto‘nun ayak izlerini bulmak için en iyi adresleri incelemeye alışkındır. Diğerleri, kripto balinalarının manevralarını izlemek ve bitcoin fiyatında uçucu fiyat dalgalanmalarına neden olan piyasa manipülasyonunu tahmin etmek için verileri inceler.

En zengin cüzdanlar, Amerika Birleşik Devletleri iç gelir servisi ve Hazine Bakanlığı gibi devlet kurumlarının da dikkatini çekti.

Aslında, kripto para birimi adresleri ve potansiyel dernekleri hakkında daha fazla bilgi edinme konusunda uzmanlaşmış şirketler kuruldu. ABD iç gelir servisinin, işlemleri izlemek için iki kripto analitik firması olan Chainalysis ve Integra FEC‘İ işe aldığı bir sır değil.

Daha yakın zamanlarda, Hazine Bakanı Steven Mnuchin‘e göre, Hazine Bakanlığı, kendi kendine barındırılan kripto para birimi cüzdanlarında bir kuralın gerekli olup olmadığını düşünüyor. Onaylanırsa, bu değişiklikler piyasa katılımcıları için gizliliğin önemini vurgulamaktadır.

Cüzdanlar varlıklarla aynı değildir

En zengin 15 cüzdan 1.07 milyon BTC veya  Bitcoin arzının %5.7‘sine sahip olan cüzdanlardır. Şu anki 26.500 $ fiyat seviyesinde, bu rakam yaklaşık olarak 28.3 milyar dolara eşittir. Bu yüksek miktarda Bitcoin olsa da, btc’nin spot borsalardaki toplam hacminin günde 5 milyar doları aştığını da belirtmek gerekir.

Bir adresin ilk para yatırma tarihinin, adrese sahip olan işletmenin o gün madeni para aldığı anlamına gelmediğini not etmek gerekir. Madeni paralar aynı varlığa ait başka bir adresten gönderilmiş olabilir. Bu nedenle, ilk fonların sadece 2018’den bu yana 11 adrese gönderildiğini gösteren tarihler, Adres sahiplerinin sektöre yeni olduğunu doğrulamaz.

Ayrıca, en zengin 15 cüzdanın hiçbirinin Satoshi’nin mülkleri olduğu söylentileri olduğunu da belirtmek gerekir. Araştırmacı Sergio Lerner, Nakamoto mayınlı blokların patoshi desenleri olarak bilinen benzersiz desenler içerdiğini göstermiştir. Mayınlı BTC henüz taşınmamış olsa da, tek bir adrese tahsis edilmemiştir.

İlk 100 Adres, geleneksel pazarlarda görülen dağıtım seviyesine kıyasla oldukça etkileyici olan toplam arzın %15.7‘sini yoğunlaştırıyor. Örneğin, PayPal hisselerine sahip olan en iyi 20 fon, toplam hisse arzının toplam %19.7‘sine sahiptir.

En önemli 15 adresin beşi, borsalardan bilinen adreslerdir ve görünür konsantrasyonun kripto balinalarına atfedilebilecek bir şekilde mevcut olmadığını gösterir.

Cüzdanlarda büyük miktarda Bitcoin tutan borsalara ek olarak, bazı koruyucular da büyük miktarlarda birden fazla adrese yayılmış cüzdanlarda çok sayıda müşteri için BTC biriktirir.

En iyi cüzdanlar SegWit uyumlu değildir

En iyi 15 cüzdanın etkileyici sekizinin hiçbir zaman tek bir satoshi çekmediğini belirtmek gerekir. Borsayla ilgili beş Adres hariç, sadece %20‘si madeni paralarını taşımıştır ve bu da hardcore tutucuların güçlü bir prevalansını gösterir.

Ayrıca, 15 cüzdanın 11’i ilk olarak üç yıldan daha kısa bir süre önce kullanıldı. Bu tuhaflığın arkasında, gelişmiş güvenlik önlemleri, bekçi değişikliği veya farklı mülkiyet yapıları da dahil olmak üzere birçok neden olabilir.

En zengin 15’ten sadece ikisi (ve en zengin 200’den üçü) Bech32 SegWit ile uyumludur ve bu da işlem ücretlerini önemli ölçüde azaltabilir. Bu, daha ucuz işlemlerin açık faydalarına rağmen kullanıcıların değişime karşı dirençli olduğunu gösterir. Daha da ilginç olan, listede ikinci sırada yer alan bitfinex soğuk cüzdanının, giden bir işlem yapan tek kişi olmasıdır.

Birkaç gizemli Cüzdan istife devam ediyor

Üçüncü en zengin Adres, el değmemiş bir 94.506 BTC içerdiği için gizemli bir adrestir. Bu adres, Glassnode‘un cüzdandaki 73.000 BTC‘NİN Huobi‘den geldiğini bildirmesinden sonra Eylül 2019’da manşetlere geri dönmüştür.

Birçok analist, bu madeni paraların Plustoken Ponzi şemasına bağlı olduğunu öne sürdü, ancak Çin polisi Kasım ayında 194.775 BTC‘Yİ ele geçirdikten sonra bu söylentilerin yanlış olduğu kanıtlandı.

Mart 2011’den bu yana 79.957 BTC içeren dördüncü en büyük cüzdanın yanı sıra, en zengin 300 adresin 20’si de dokuz yaşın üzerindedir. Hiç kimse bu fonların kaybolduğunu kanıtlayamasa da, çoğu bunu varsayar.

Bu el değmemiş paralar 313,013 BTC‘YE eşittir ve kuruluşundan bu yana sadece bir adres işlem görmüştür. Bu nedenle, 1j1f3u7ghrcjsesrimdj3oybiv24wa8fuv adresinde bulunan 9,000 BTC F2pool’un yanı sıra, diğer adreslerden gelen fonların etkili bir şekilde kaybolması için çok iyi bir şans vardır.

Yukarıda gösterilen beşinci sırada yer alan Adres Şubat 2019’da oluşturuldu ve başlangıçta 81.en büyük adres olarak listelendi. O zamandan beri düzenli olarak istifleme yapıyor ve Aralık 2019’da sadece 1 BTC’DEN Haziran 2019’da tek bir işlemde 4.100 BTC’YE yükseliyor. Büyük bir akümülatör olmasına rağmen, 786 BTC’DEN 3,000 BTC’YE kadar yedi işlem yapmıştır.

Kasım ayları arasında ilk kez kullanılan 100 Adres var. Bu hesapların her biri yaklaşık olarak 8.000 BTC veya 12.000 BTC içeriyor. Bu adresler genellikle Coinbase Velayetine atfedilir. 881.471 BTC tutarında, adreslerin fonları borsanın soğuk cüzdanının %96’sına eşittir.

Yeni Balina Yerel Üst Teorisi

Her yatırımcı, yeni Bitcoin balinalarının gelişinin, şimdiye kadar bu etkinin hiçbir zaman kesin bir kanıtı olmamasına rağmen, sürekli bir ralli için çok önemli olduğuna dair bir his veriyor.

İlk 300’e giren sürekli yeni adres akışı vardır. Örneğin, 16’sı son 30 gün içinde ilk mevduatlarını aldı. Bir kez daha, bu mutlaka yeni bir varlık değil, ilk BTC’SİNİ alan bir adres demektir.

Nadir olmasına rağmen, bazen 50 veya daha fazla günlük boşluklar, yeni başlayanlar ilk 300’e katılmadan ortaya çıkar. Tesadüfen, bu dönemler ralli dönemlerinin sonunu işaret eder ve genellikle sağlıklı bir düzeltme izler.

İlk 300 adresin tam olarak sıfırı başlangıçta Kasım ayları arasında kullanıldı BTC %35 arttı. İşin garibi, piyasa önümüzdeki 32 gün içinde %52 düştü.

Ekim ayları arasında da benzer bir etki oldu.  Bu dönemde BTC %193 oranında yükselirken, en iyi 300 adresin hiçbiri yeni gelenler değildi. Takip eden 36 gün içinde %34’lük bir fiyat düşüşü meydana geldi.

Bundan önce, 20 Nisan 2017 ile 07 Temmuz 2017 arasında en iyi 300 adresin hiçbiri başlatılmadı. Bu arada, BTC 111% oranında yükselirken, 24% ‘ lik bir çöküş de bu süreyi dokuz gün boyunca takip etti.

Şimdiye kadar, tarih yeni balina teorisinin mantıklı olduğunu kanıtlıyor: piyasa, daha az sayıda yeni adresin uzun süreler boyunca, daha önce pozisyona sahip olan varlıklar tarafından birikime işaret ettiği için, en iyi 300 sahipleri listesine giriyor. Öte yandan, yeni balinalar, genellikle yerel zirveleri gösteren bir şeyi kaçırma korkusuyla hareket edebilir.

Bu nedenle, potansiyel düzeltmeleri ölçmek için en iyi adresleri ve zincir üzerindeki verileri izlemek mantıklıdır.

Büyük mevduatlar borsalara her girdiğinde, bu potansiyel bir satış emrini gösterir ve tüccarlar tarafından düşüş eğilimi olarak kabul edilir. Bu hareketler daha sonra balina transferleri arasında bir miktar korelasyon bulmak için BTC fiyat üstleri ve dipleri ile karşılaştırılır.

Piyasa bir araya geldiğinde ve madenciler satışları düşürdüklerinde, analistler paraları tekrar hareket ettirmeye başladıklarında fiyat düzeltmesini bekliyorlar. İşleri perspektife koymak için, bu, fiyat etkisinden kaçınmak için piyasa tarafından emilmesi gereken haftada 6,300 Bitcoin.

Artık kurumsal yatırımcılar “geldi”, yatırımcılar 2021’teki girişlerinin yeni basılmış BTC’Yİ emmeye devam edip etmeyeceğini görmek için kaşınacaklar.

2021 kripto piyasası için oldukça yükseliş eğilimi gösterirken, genellikle hükümetin tehdit edici düzenlemesinden kaynaklanan beklenmedik bir fiyat çöküşü vardır.

Bu, deneyimli yatırımcıların 2021’de en zengin 15 Bitcoin adresini ve kripto balinalarının hareketlerini takip etmeleri için hala önemli olacağı anlamına geliyor.

Bitfeks

Yorum Yap

Yorum Yazmak için tıklayın