, ,

Bitcoin fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesinin eşiğinde olmasının 4 nedeni

Bitcoin fiyatı, bu 4 önemli nedenden dolayı tüm zamanların en yüksek seviyesini ayarlamak için yolda görünüyor.

Bugün erken saatlerde, Bitcoin (BTC) fiyatı yaklaşık üç yıl içinde ilk kez Binance‘da 18.815 $ ‘ a ulaştı. Atılımın ardından BTC, dört önemli nedenden ötürü yakın vadede tüm zamanların en yüksek seviyesini görmek için yolda.

Yeni bir rekor kıran faktörler, artan kurumsal talep, azalan satış baskısı, spot odaklı bir piyasa Rallisi ve $18.500 direnç ihlalinin önemidir.

Bitcoin satış baskısında bir azalma görüyor

Bitcoin sahiplerinin satması için önce btc’yi borsalara yatırmaları gerekiyor. BTC döviz rezervleri düştüğünde, bu genellikle piyasada düşük satış baskısı olduğunu gösterir.

Glassnode verilerine göre, borsalardaki yıllık Bitcoin dengesi %18 düştü. Zincir içi Piyasa analizi firmasındaki analistler, BTC likiditesinin aşağı yönlü yörüngesini sürdürdüğünü söyledi.

Bu eğilim önemlidir, çünkü sekiz ay içinde 3,600 $ ‘dan 18,700 $‘ a yükselmesine rağmen, mevcut fiyat seviyesinde Bitcoin satmak için neredeyse hiç iştah olmadığını göstermektedir.

Kurumsal talep artıyor

BlackRock sabit gelirli CIO Rick Reider, CNBC‘DE Bitcoin’i tartıştıktan sonra milyarder yatırımcı Mike Novogratz, BTC’NİN şu anda kurumsal bir varlık olduğunu söyledi.

CNBC röportajı sırasında Reider, Bitcoin’in burada olduğunu ve gelişme potansiyeline sahip olduğunu söyledi. Millennials’ın BTC’Yİ desteklediğini ve dijital para birimlerinin ana ödeme seçenekleri haline gelmesinin gerçekliğinin BTC için önemli olumlu faktörler olduğunu öne sürdü.

Kurumsal eğilimler göz önüne alındığında, Novogratz 2021’in bitcoin için 2020’ten daha iyi veya daha iyi olacağını söyledi. O dedi:

“Bitcoin artık kurumsal bir varlık. Dönem. İyi olan şu ki, çoğu kurum henüz gelmedi. Bu yüzden 2021, 2020’den daha iyi veya daha iyi olacak.”

“Işık” olarak bilinen bir kripto para birimi türev tüccarı, Bitcoin’in satış tarafı likidite krizi belirtileri gösterdiğini söyledi. O zaman kaydetti:

“Bitcoin, satış tarafı likidite krizinin başlangıcını yaşıyor. Her zaman çatlak yağı gibi olmuştur. Üretim tamamen esnek değildir, bu arada talep refleksiftir.”

Son iki çeyrekte Bitcoin’in performansı, piyasadaki satıcıların açık bir eksikliğini gösterdi. Özellikle Mayıs ayında meydana gelen yarıya inmeden sonra, BTC üzerindeki azalan satış baskısı dikkate değer bir pozitif.

Satıcılardaki düşüşe ek olarak, kripto türevleri tüccarı “Cantering Clark”, spot pazarın pazarın geri kalanında lider olduğunu belirtti. O dedi:

“Spot teklif burada öncülük ediyor.”

Türev piyasasına öncülük eden spot piyasa önemlidir, çünkü ikincisi tüccarların yüksek kaldıraç kullanmasına izin verir. Vadeli işlem piyasası bir boğa rallisine yol açtığında, yükseliş eğilimi büyük fiyat hareketlerine duyarlı hale gelir.

Destek olarak 18.000 $ ‘ I korumak çok önemlidir

Kasım. 18 Aralık’ta Bitcoin, iki yılın en yüksek seviyesine ulaştıktan birkaç dakika sonra 18.500 $ ‘dan 17.200 $‘ a düştü.

O gün keskin bir ret, büyük miktarda satış emrinin 18.500 $ ‘ ın üzerine çıktığını gösterdi. Bugünün 18.500 $ ‘ In üzerindeki ikinci atılımı, piyasada çok yıllı direnç seviyelerini kırmak ve onları desteklemek için çevirmek için yeterli momentum olduğunu doğrulamaktadır.

Bu dört faktörün birleşimine ve devam eden likidite enjeksiyonlarının küresel Merkez Bankası politikalarının enflasyonu artırabileceği gerçeğine dayanarak, BTC’NİN tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşma olasılığı yakında yüksek kalıyor.

 

 

Bir cevap yazın