, ,

Bitcoin Rallisi, BTC balinalarının 17.2 bin dolara yakın satın alma duvarları inşa etmesinden sonra devam edecek

Veriler, Bitcoin balinalarının mevcut BTC rallisini korumak için $17,000 – $17,200 bölgesinde büyük satın alma siparişleri belirlediğini gösteriyor.

Popüler bir Bitcoin tüccarı olan Edward Morra’nın analizine göre, Coinbase ve Bitfinex Borsası şimdi $17.200’in üzerinde büyük satın alma siparişlerine sahip.

Büyük satın alma duvarlarının ortaya çıkması önemlidir, çünkü Kasım ayında, BTC flaş yaklaşık 17.222 $ düştü. Bu, balinaların 17.200 $ ‘ lık destek alanını güçlü bir şekilde korumak için büyük satın alma emirleri kullandığını gösteriyor.

17 bin dolarlık destek ne kadar güçlü?

Hem balina kümeleri hem de değişim emri kitapları, $17,000 seviyesinin büyük bir destek alanına dönüştüğünü gösteriyor.

$18.500 yukarıda, 20.000 $kadar kadar küçük bir direniş gösterirler. Bu, Bitcoin’in 17.000 $ ‘In üzerinde sabit kalması durumunda, 18.500 $’ ın üzerine çıkma şansının önemli ölçüde arttığı anlamına gelir.

Balina faaliyeti ve değişim emri kitaplarına dayanarak, fiyatın 17.200 $ ‘ ın altına düşmesi daha olası hale geldi. Böyle büyük bir aşağı yönlü hareketin gerçekleşmesi için, büyük bir satış emri basamaklı tasfiyeleri tetiklemek zorunda kalacaktı.

Bitcoin’in 17.340 $ ‘dan 18.000 $‘ a kadar gün içi toparlanmasından önce, bitfinex’teki balinalar satış emirleri veriyorlardı. Son zamanlarda Morra, Bitfinex’in $ 17,000 desteğinde daha fazla satın alma emri gördüğünü söyledi. O yazdı:

“Başarısız olması durumunda, Coinbase mevcut aralığın altına çok sayıda teklif (satın alma siparişleri) koydu. Şaşırtıcı bir şekilde, daha önce satış duvarlarını yerleştiren Bitfinex’in altında oldukça kalın bir satın alma duvarı var.”

Whalemap analistleri, kümeleri tanımlayarak Bitcoin balina aktivitesini izliyor ve $17.783 ve $17.651’in kümeler olarak oluştuğunu söylediler.

Bu’ balina kümeleri’, büyük Bitcoin sahipleri belirli bir fiyat noktasında BTC satın aldıklarında ve bu fonları başka bir yere taşımadıklarında ortaya çıkar. Bu nedenle, balina kümeleri 17.783 $ ve 17.651 $ ‘ da oluşursa, balinaların bu seviyelerde satın aldığını ve yatırımlarını sürdürdüğünü gösterir.

Bitcoin’in yüksek zaman çerçevesi kurulumu güçlü

Kasım ayı boyunca, birçok analist iyimser bir kısa ve orta vadeli görünümü tasvir etmek için yüksek zaman dilimi grafiklerine işaret etti.

Delphi Digital’in kurucu ortağı ve küresel makro Başkanı Kevin Kelly, Bitcoin’in ilk aylık mum kapanışını $ 14,000’in üzerinde işaretlemek için yolda olduğunu vurguladı. Kelly dedi ki::

“Ve eğer $BTC Kasım ayında mevcut seviyelere yakın bir yerde kapanırsa, Aralık 2017 kapanışını 14.000 $ ‘ ın hemen üzerine çıkararak yeni bir aylık kapanış seviyesine işaret edecektir.”

2017’de rekor yüksekliğe doğru koşarken bile, Bitcoin istikrarlı yüksek zaman dilimi fiyat hareketini sürdürmek için mücadele etti. Bu eğilime ve diğer birçok faktöre dayanarak Kelly, Bitcoin’in olgunlaştığını belirtti. O kaydetti:

“Zirveye giden yolun asla doğrusal olmadığını hatırlamak önemlidir; önemli düşüşler kaçınılmazdır. Ama hata yapmayın, bu pazar olgunlaşıyor. # Bitcoin, dünyanın en iyi yatırımcılarının dikkatini çekiyor. Dünyanın en iyi düşünürlerinin iç çevrelerine nüfuz ediyor.”

Büyük Bitcoin (BTC) borsalarında, büyük satın alma duvarları ortaya çıkmaya başlıyor. BTC’NİN fiyatının 18.000 $ ‘ ın üzerine çıktığı göz önüne alındığında, bu eğilim iyimser.Formun Üstü

 

 

Bir cevap yazın