, , ,

Paypal’ın kripto ticareti ABD’de canlı yayın yapıyor

Müşteriler duyurulan 10.000$ yerine haftalık olarak  $20.000 takas etmek mümkün olacak.

Perşembe günü, Paypal‘ın Kripto ticareti ve ödemeleri Amerika Birleşik Devletleri’ndeki tüm uygun müşteriler için canlı yayınlandı.

Güncellenmiş duyurusuna göre, PayPal, ABD’de kripto para birimini kullanmak isteyen müşteriler için bekleme listesini sona erdirdi.Ticaret, haftada 20.000 $ ‘lık bir sınıra sahiptir ve bu da başlangıçta ilan edilen 10.000 $’ ın iki katıdır.

PayPal nihayetinde kripto ödemelerini dünya çapında 26 milyon satıcıya sunmayı planlıyor. 

Bir temsilci Cointelegraph’a, Paypal’ın ABD müşterilerini önümüzdeki günlerde kripto hizmetlerinin genel kullanılabilirliği hakkında bilgilendireceğini söyledi.

Paypal’ın CEO’su Dan Schulman, kriptoyu destekleme kaymasının, sanal para birimlerine doğru “kaçınılmaz” bir sürüklenme olarak gördüğü şeyden kaynaklandığını belirtti.

“Dijital para birimlerine geçiş kaçınılmazdır, bu da finansal katılım ve erişim açısından net avantajlar sağlar; ödeme sisteminin etkinliği, hızı ve esnekliği; ve hükümetlerin vatandaşlara hızlı bir şekilde fon tahsis etme yeteneği.”

Venmo’daki kripto ödemelerinin yanı sıra 2021’in başında çok beklenen küresel hizmetlerin başlatılması bekleniyor. PayPal başlangıçta üç hafta önce kriptoyu entegre etme planlarını açıkladı. Duyuru BTC fiyatında bir artışa yol açtı.

Kripto hizmetlerinin bir parçası olarak PayPal, ABD’deki en hawkish alt-ulusal finansal düzenleyicilerden biri olan New York Finansal Hizmetler Departmanı‘ndan ilk koşullu Bitlicense‘i aldı. birçoğu, Paypal’ın kripto hizmetlerinin şartlarının platformda satın alınan paraların ayrılamayacağını, muhtemelen kripto hizmetlerini bu kadar geniş bir kullanıcı tabanına getirmede düzenleyicilerle olan uzlaşmasının bir parçası olarak.

Bir cevap yazın