, , ,

Bitcoin fiyatının 2017’den bu yana ilk kez 16.000 $ ‘ a ulaşmasının 3 nedeni

Bitcoin fiyatı yaklaşık üç yıl içinde ilk kez 16.000 $ ‘ ı aştı ve momentumu üç ana faktörden dolayı güçlendi.

Bitcoin (BTC) fiyatı bugün Kasım ayında 16.000 $ ‘ ı aştı yaklaşık üç yıl içinde ilk kez. Baskın kripto para biriminin momentumu üç temel ana faktörden dolayı güçleniyor.

BTC’NİN mitinginin arkasındaki ana katalizörler, aşırı ısınmamış türev piyasası ,16.000 $ ‘lık tekrarlanan yeniden test ve 14.900 $’ lık balina tedarik bölgesidir.

Son düşüş Bitcoin türev piyasasını sıfırladı

Bitcoin fiyatı aniden $ 15,072 kadar düşük geriledi. Piyasa düşüşü, tüccarları temkinli hale getiren 14.805 $ ‘ a bir başka büyük düşüş gördükten sadece 24 saat sonra gerçekleşti.

Ama açılan iki önemli sebep için Bitcoin yararlandı. İlk olarak, balinaların pozisyonlarında yaklaşık 15.000 $destek seviyesinde kar elde etmelerine izin verdi. İkincisi, geç alıcıları veya uzun sözleşme sahiplerini temizleyerek vadeli işlem piyasasını etkisiz hale getirdi.

Vadeli işlem piyasasının sıfırlanması ve Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri için finansman oranı, devam eden BTC rallisini sürdürmek için kritik öneme sahipti.

Cryptocurrency piyasasındaki vadeli işlem borsaları, piyasada denge sağlamak için “finansman” adı verilen bir mekanizma kullanır. Pazarın çoğunluğu Bitcoin satın aldığında, alıcıların kısa satıcıları teşvik etmesi gerekir. Tersi de doğrudur: şort pazarının en düzeldiğinde, satıcılar alıcılar ödemek zorunda.

Kasım ayında düşmeden önce.BTC’NİN finansman oranı %0.01‘in üzerine çıktı. Pazar ağır bir özlem ya da satın Bitcoin vardı, kalabalık yapma bu belirtti.

$15,000 destek seviyesine yapılan küçük düzeltmeden sonra, BTC vadeli işlem sözleşmeleri finansman oranları stabilize olarak nötralize edildi.

16.000 $ ‘ lık tekrarlanan tekrar test direnci zayıflattı

Kadar geç Nov bile. 11, $16,000 alanı Bitcoin için ağır bir direnç seviyesi olarak hizmet etti. Tüccarlar direniş de büyük satış emirleri varlığını kesin olarak belirlemiş, balinalar büyük olasılıkla bu seviyede hedef gösterdiğini belirtti.

Bir Bitcoin tüccarı olan Edward Morra’ya göre, $16,000 civarında bir satış emri bolluğu var. O dedi:

“Daha Yükseğe itti, en azından 6 Kasım zirvesine ve belki de Daha Yükseğe gittiğini düşünüyorum, Bitfinex‘te 16.000 $’ In üzerinde çok fazla siparişimiz var.”

16.000 $ ‘ lık büyük satış siparişlerinin sunulmasına rağmen, Bitcoin geçen hafta boyunca tekrarlanan tekrar testlerden dolayı itti ve bu da sonunda direnci zayıflattı.

14.900 $ ‘ lık balina destek alanı mükemmel bir şekilde tutuldu

Cointelegraph, bu hafta boyunca 14.900 $ ‘ ın bir balina destek alanı haline geldiğini sürekli olarak bildirdi.

Balina haritasından elde edilen veriler, yüksek net değerli bireyler BTC satın aldığında ve hareket ettirmediğinde balina kümelerinin oluştuğunu göstermektedir. Bu satın alımların kümelendiği fiyat daha sonra bir destek seviyesi olarak kabul edilir.

Pfizer’in aşı gelişimi gibi makro faktörlerden etkilenen aşırı piyasa oynaklığına rağmen, bitcoin rahatça 14.900 $ ‘ ın üzerinde kaldı. Trend, BTC için istikrarlı bir destek seviyesi haline geldiğini gösterdi.

Büyük Bitcoin Borsası Gemini’nin milyarder kurucu ortağı Cameron Winklevoss, btc’nin $ 14.900 ila $ 15,000 destek aralığının üzerinde tutulmasının önemini vurguladı. O dedi:

“Bitcoin dün üst üste üçüncü gün için 15.000 $’ ın üzerine kapandı. Bu, bitcoin’in bu fiyat seviyesini 72 saat boyunca tuttuğu tarihte ilk kez. Yeni bir rekor.”

Bir cevap yazın