, , ,

Balinalar Mart ayından bu yana en çok BTC satışından sonra Bitcoin fiyatı 15.5 K $ ‘ ı geri yükseldi

Bitcoin balinaları Mart ayından bu yana en yüksek BTC miktarını sattı — önceki piyasa döngülerine dayanan BTC fiyatı için yükseliş işareti.

Bitcoin (BTC) fiyatı Kasım ayında 15.500 $ ‘ I geri aldı balinalar Mart ayından bu yana en yüksek BTC miktarını sattıktan sonra Geçmiş döngülerde, baskın kripto para birimi balinaların satışından sonra yükseldi.

Örneğin, 12 Mart’ta, tüm borsaların ortalama girişi (MA7) göstergesi 3’e ulaştı. daha sonra BTC, basamaklı tasfiyeleri gördükten sonra bitmex‘te $ 3,596 kadar düşük bir seviyeye geriledi.

O zamandan beri, MA7 hiçbir zaman 1.7‘nin üzerine çıkmadı. Kasım. 11, Mart ayından bu yana ilk kez, MA7 2’e yaklaştı. Bu, balinaların son birkaç gün içinde önemli miktarda BTC sattığını gösteriyor.

Büyük Bitcoin satışları neden yükseliş eğilimine işaret ediyor?

Bitcoin balinaları veya büyük miktarda BTC’YE sahip yüksek net değerli bireyler, btc’yi mutlaka kısa aralıklı  tutmazlar çünkü düşüş eğilimi gösterirler.

Birçok balina, boğa koşusu sırasında kar elde etmeyi ve yol boyunca pozisyonlar oluşturmayı tercih eder. Bunun nedeni, balinaların çoğu perakende tüccardan önemli ölçüde daha büyük pozisyonlarda ticaret yapmasıdır. Bu nedenle, pozisyonlarını satmak veya ayarlamak için likidite ve yüksek alıcı talebi arıyorlar.

Bitcoin, balina kaynaklı bir satıştan sonra toparlanma eğilimindedir, çünkü kısa ve orta vadede kripto para birimi üzerindeki satış baskısını azaltır.

Bitcoin piyasası perakende tüccarlar, kurumlar ve balinalar arasında daha eşit bir şekilde dengelenmiş olsa da, yüksek net değerli bireyler hala piyasayı etkilemektedir.

CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, bitcoin’in “kurban balinaları” nın btc’yi borsalara yatırmasından sonra tarihsel olarak toparlandığını vurguladı. O yazdı:

“Buy-the-dıp göstergesi. Kurban balinaları dalıştan sonra borsalara yatırıldığında BTC’Yİ satın alın.”

Bitcoin, geçtiğimiz hafta, muhtemelen balinaların kar elde etmesinin bir sonucu olarak aşırı volatilite gördü. Bununla birlikte, her büyük dip, diğer balinalar ve perakende yatırımcılar tarafından agresif bir şekilde satın alındı.

BTC Kasım ayında büyük düşüşler kaydetti. 8, Kasım. 10 ve Kasım. 11. Bitcoin, birkaç saat içinde önceki destek seviyelerine geri dönerek, güçle her geri çekilmeden kurtuldu.

On-zincir temelleri de son derece olumludur

Bitcoin’in olumlu teknik yapısının üstünde, on-chain temelleri genel bir yükseliş görünümüne işaret ediyor.

Glassnode verilerine göre, aktif Bitcoin adreslerinin sayısı çok yıllı bir yüksekliğe ulaştı. Bison Trails protokol operasyon Müdürü Elias Simos şunları söyledi::

“BTC aktif adreslerinin bu hafta çok yılın en yüksek seviyesine ulaştığını ve şu anda Ocak-2018 kabarcık üst seviyelerinde olduğunu biliyor muydunuz? Bu bir zincir, bütün bir tarih içinde, sadece aa 1M >durdu 1.5 ay oldu. Bu konuda nasıl.”

Günlük aktif adresler, Bitcoin için önemli bir zincir içi metriktir, çünkü iki önemli eğilimi gösterebilir.

İlk olarak, perakende yatırımcılar btc’yi giderek daha fazla biriktirebilir ve kişisel cüzdanlara aktarabilir. Bu, Bitcoin’i uzun bir süre tutma niyetini gösterir.

İkincisi, özellikle balinalar ve net değeri yüksek bireyler arasında tezgah üstü anlaşmalarda bir artış olabilir.

Olumlu teknik ve temel eğilimlerin birleşimi, yıl sonundan önce daha geniş bir ralli olasılığını artırıyor. Sadece altı ay önce meydana gelen yarıya inişle birlikte, daha sürdürülebilir bir yükseliş eğilimi şansı yüksek kalıyor.

Bir cevap yazın