, , ,

Tether piyasa değeri 17 milyar doları aştı ve Bitcoin fiyat rallisini körükledi

Bitcoin‘in yeni yüksekleri, stablecoins aracılığıyla dökülen çok sayıda yeni para arasında geliyor.

Tether‘in resmi şeffaflık verilerine göre, USDT piyasa değeri ilk kez 17 milyar dolarlık bir işareti aştı ve toplam varlıklarda 17 milyar doların üzerine çıktı.

Tether’in piyasa değeri 2020’de katlanarak büyüyor. Eylül ayı ortasından itibaren, Tether’in piyasa değeri, yılın başından bu yana yaklaşık dört kat arttı ve yaklaşık 4 milyar dolardan 15 milyar doların üzerine çıktı.

Kripto analitik firması Messari‘nin verilerine göre, usdt Ağustos 2020’den bugüne kadar kayda değer bir artış gördü. Bu nedenle, USDT son üç ay içinde 5 milyar dolardan fazla piyasa değeri ekledi.

Cryptocurrency pazarındaki en büyük stablecoin olan Tether (USDT), piyasa kapitalizasyonunda büyük bir akın görüyor ve bu da mevcut Bitcoin (BTC) fiyat rallisini körüklüyor.

Kripto veri platformu CRYPTOQUANT‘IN CEO’su Ki Young-Ju‘ya göre, en son kripto Rallisi, USDT gibi stablecoins’deki artan miktarda mevduat tarafından yönlendiriliyor. Kasım. 5, o işaret etti:

“Yine, $ BTC fiyatı, istikrarlı madeni para mevduatlarının sayısının artmasından hemen sonra yükseldi.”

Ki Young-Ju daha önce Ekim ayında bu korelasyona dikkat çekti ve stablecoin mevduatlarının akınının “Temmuz ayı sonunda BTC dalgalanmasını tahmin etmek için yararlı olduğunu ” belirtti.”

Cryptoquant’tan elde edilen veriler, Ekim ayında yeni 2020 zirvelerine ulaşan stablecoin giriş işlemlerini de gösteriyor. 18, 60.000 işlemleri aşan. Bununla birlikte, bu tür işlemlerin sayısı Ekim ayı sonuna kadar yaklaşık 30.000’e düştü.

Bir cevap yazın