, , ,

Bitcoin’de rekor $816M binance’den ayrılıyor — balinalar bir ralli için hazırlanıyor mu?

Binance, bir günde 816 milyon dolar (58.861 BTC) çekildikten sonra tarihteki en büyük Bitcoin çıkışını gördü.

Binance, Kasım ayında tarihteki en büyük Bitcoin (BTC) çıkışını gördü. CryptoQuant verilerine göre. Tek bir günde toplam 58,861 BTC geri çekildi, bu da 816 milyon dolara eşdeğer.

Çıkışlardaki önemli artış iki şey önerebilir. İlk olarak, balinaların yakın vadede bir miting için destek olabileceğini gösterebilir. İkincisi, balinaların fonlarını hareket ettirmesine neden olan tezgah üstü bir anlaşma gerçekleşmiş olabilir.Zincir içi aktivite dalgalanmaları Bitcoin balina hareketlerini vurgular

Binance’deki benzeri görülmemiş çıkış artışına ek olarak, balinalar fonlarını giderek daha fazla hareket ettiriyorlar.

Bitcoin balina aktivitesini izleyen bir zincir pazar analizi firması olan Whalemap’taki araştırmacılar, büyük hacimlerin tespit edildiğini söyledi. Analistler açıkladı:

“Zincir üzerinde aktivite yüksektir. Büyük miktarlarda HODLer paraları karda hareket ediyor ve doğrudan balina cüzdanlarına gidiyor.”

Balina fonları borsadan ziyade diğer balina cüzdanlarına kar getirdiğinde, bu genellikle balinaların bir yükseliş eğilimi öngördüğünü gösterir.

Balinalar ve yüksek gelirli yatırımcılar genellikle fonlarını gizli olmayan cüzdanlarda saklarlar. Bunlar, sahiplerin doğrudan kontrol sahibi olduğu ve genellikle güvenlik amacıyla çevrimdışı tutulan adreslerdir.

Bu nedenle, balinalar varlıklarını satmaya hazırlanırken fonlarını borsalara aktarma eğilimindedir. Çıkışlar artarsa, balinaların yakın vadede satma niyetinde olmadığı anlamına gelir.

Whalemap analistleri, son balina aktivitesinin yükseliş eğilimini gösterip göstermediğine dair sorulara yanıt olarak şunları yazdı:

“Görelim. Gördüğüm kadarıyla bu balonun bir süre bizim için güçlü bir seviye olması gerekiyor.”

Balinaların fonlarını borsadan giderek daha fazla hareket ettirmesinin üç olası nedeni vardır.

İlk olarak, Bitcoin’i 13.000 $ ‘ In üzerinde satma iştahı daha düşük hale geldi. Haftalık ve aylık grafikler gibi daha yüksek zaman dilimlerinde BTC temiz bir atılım gördü. $14,200 yukarıda, 20.000 $ kadar kadar küçük bir direniş gösterirler.

İkincisi, 13.000 $ ‘In üzerinde, özellikle 13.000 $‘ dan 13.300 $ ‘ a kadar olan büyük balina kümeleri var. Balinalar, sonuç olarak büyük bir düşüşün gerçekleşmeyeceğinden emin olabilirler.

Üçüncüsü, balinalar büyük siparişler için borsaların dışında likidite aradıkça, OTC anlaşmaları için artan bir talep olabilir. Borsalar büyük oynaklığı tetikleyebileceğinden, OTC piyasası büyük anlaşmalar için pratik olabilir.

$13.850 ila $14.100 aralığı kritik direnç bölgesidir

Bitcoin, ABD seçimlerinin oynaklığa neden olma riskine rağmen, son 24 saat içinde 13.850 $ ‘dan 14.259 $‘ a kadar yeniden test edildi. Kasım ayında fiyat kısa bir süre 14.066 $ ‘ a yükseldi hızlı bir şekilde 13,525 $ ‘a düşmeden önce ve son saat içinde Bitcoin fiyatı 2020 de yeni bir 14,259 $ seviyesine ulaştı.

Yakın vadede Bitcoin için ideal senaryo, $13.850‘in üzerinde kalmak ve bu seviyenin üstünde sabit kalmaktır. Bu, BTC’NİN sürdürülebilir bir ralli için daha güçlü bir temel sağlayacak olan önemli bir direnç seviyesini destek olarak çevirdiğini gösterecektir.

BTC ikna edici bir şekilde 13.850 $ ‘In üzerinde kalıncaya ve 14.200 $‘ ın altında konsolide olana kadar, küçük bir geri çekilme riski altında kalır.

Bir cevap yazın