, ,

Bitcoin boğası Tim Draper, altcoin portföyünün sırlarını ortaya koyuyor

Teknoloji milyarder Tim Draper, 30.000 BTC‘SİNE ek olarak sayısız altcoin‘e sahip olduğunu açıkladı.

İpek Yolu‘ndan ele geçirilen yaklaşık 30.000 Bitcoin (BTC) satın alan önde gelen girişim kapitalisti ve teknoloji milyarderi Tim Draper, dijital para birimlerinin en az yarım düzine farklı kripto varlığına sahip olduğunu ortaya koydu.

Yakın tarihli bir yatırım Konferansında konuşan Draper, holdinglerinin Bitcoin Cash (BCH), Ripple (XRP), Tezos (XTZ) ve Aragon (ANT) içerdiğini açıkladı:

“Ben bir inananım. Sanırım oluyor – [uyum sağlama] geliyor. Bu dünya için çok önemli ve dünyanın bunu bilmesini istiyorum ve dünyadaki diğer insanların da gemiye binmesini istiyorum.”

Draper’ın yorumları, Twitter hesabının BCH’Yİ tanıtmak için bir saldırıya maruz kalmasından sadece üç hafta sonra geldi. Şüpheli tweet, VC’NİN Bch’yi satın aldığını ve “bu yeniliği”sağladığı için Roger Ver‘i taklit eden sahte bir hesaba teşekkür ettiğini açıkladı.

Ancak aslında Bitcoin Cash’i elinde tuttuğu gerçeği, olaya yeni bir ışık tutuyor.

Draper, yedi yıldır aktif bir kripto para birimi yatırımcısı olmuştur ve büyük ABD kripto Borsası Coinbase de dahil olmak üzere çeşitli girişimlere ve gelişen projelere milyonlarca yatırım yapmıştır. 2019’te, kripto para birimi lehine tamamen kamu stoğundan çıktığını açıkladı.

Draper’ın uzun zamandır altcoinlerle uğraştığı biliniyor ve 2017’te projeye karşı bir sınıf davası açıldıktan sonra fonunun Tezos ICO’YA katıldığını doğruladı.

Ekim 2019’daki bir Quora Forumunda milyarder, DLT ödeme işlemcisi Ripple‘ın tüm doğru şeyleri yaptığını ve “patlayıcı büyüme” için ayarlandığını ve çok daha yüksek fiyatlara yol açtığını söyledi:

“Son 5 ay içinde Bitcoin’in üç kez büyümesine bakıldığında, xrp’den de benzer bir sonuç beklenebilir.”

Bu sadece milyarderlerin bile fiyatları tahmin etmede çok iyi olmadığını gösteriyor.

Bu yılın başlarında, Ethereum (ETH) tabanlı Aragon projesinin 1 milyon ANT jetonu karşılığında 1 milyon dolarlık bir yatırım aldığını ve jetonun toplam arzının %2.52’sini etkili bir şekilde verdiğini açıkladı.

Altcoin yatırımları hala BTC holdingleri tarafından cüce görünüyor. 2014 yılında madeni para başına $ 632 fiyatıyla 30.000 BTC satın aldı. Bu ilk BTC yatırımı %1,500’den fazla artarak yaklaşık 315 milyon dolara yükseldi.

Draper’ın da yakın zamanda satması pek olası değil, çünkü bu yılın başlarında 2018’in madalyonun önümüzdeki iki yıl içinde 250.000 $ ‘ I geçeceğini tahmin ettiğini doğruladı. Bu gerçekleşirse, BTC holdingleri 7.5 milyar dolarlık bir değere sahip olacak.

Bir cevap yazın