, , ,

Bitflyer Avrupa kullanıcıları için PayPal entegrasyonu köprüler fiat-kripto boşluğu

bitFlyer Europe bir tane daha fiat para yatırma seçeneği ekledi.

En büyük Japon kripto para birimi borsalarından biri olan Bitflyer’in Avrupa yan kuruluşu, PayPal mevduatlarını platformlarına entegre etti.

Resmi Duyuru, bitflyer’in internet ödeme devi ile entegrasyonunu, Avrupalı kullanıcılar için fiat ve cryptocurrency dünyası arasındaki boşluğu kapatmada önemli bir adım olarak nitelendiriyor.

BitFlyer Europe zaten Tel kart transferlerini desteklerken, gümrükleme için bir ila üç gün sürer. Paypal’ın entegrasyonunun neredeyse anında para yatırması bekleniyor.

bitFlyer Europe iş stratejisi yöneticisi Jacek Bastin Cointelegraph’a verdiği demeçte, bitFlyer Europe kullanıcıları artık kripto para birimleri ticareti yapmak için cüzdanlarına doğrudan Euro yatırabilecekler. Dedi ki: “Bitflyer, PayPal tarafından tahsil edilen ücretlerin yanı sıra herhangi bir işlem veya işlem ücreti talep etmiyor.”

PayPal, 340 milyondan fazla dünya çapında bir kullanıcı tabanına sahip olduğundan ve Avrupa’daki tüm e-ticaret işlemlerinin neredeyse %35’ini işlediğinden, çok sayıda Avrupa ağını bitFlyer borsasına ve genel olarak kripto para birimlerine maruz bırakabilir.

Ayrıntıları açıklamadan Bastin, bitFlyer Europe’un kripto para birimi ticaretini daha erişilebilir ve güvenli hale getirmenin başka yolları üzerinde çalıştığını söyledi.

Bitflyer’ın Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’ya genişleme hamlesinin yanı sıra, Paypal’ın bile kripto para birimleri ve blockchain kullanarak yenilik yapmaya hazırlandığı oldukça açık.

Cointelegraph Haziran ayında Paypal’ın kripto ve blockchain mühendisleri için işe alındığını bildirdi. Ödeme devinin küresel kullanıcıları için doğrudan kripto para birimi alımlarını etkinleştirmeyi planladığı söylentileri de vardı.

Ayrıca, Paypal’dan Avrupa Komisyonu’na gönderilen bir mektup, şirketin blockchain ve cryptocurrency alanındaki küresel gelişmeleri sürekli olarak değerlendirdiğini açıkladı. Mektup ayrıca Paypal’ın bu alandaki yeteneklerini geliştirmek için “tek taraflı ve somut adımlar” attığını belirtti

Bir cevap yazın