, ,

’ Diğer şirketler takip edecek ‘ — Mstr, Bitcoin satın aldıktan sonra %9 arttı

MicroStrategy hisse senedi fiyatı, bugüne kadar Bitcoin‘de toplam 425 milyon dolar satın aldığını duyurduktan sonra bir kez daha atladı, ancak diğer şirketler ayak izlerini takip edecek mi?

Nasdaq borsasında listelenen Firma MicroStrategy (MSTR), yüz milyonlarca dolar değerinde Bitcoin (BTC) satın almaya devam ediyor ve bu da şirketin hisse senedi fiyatının 9 Eylül’de 16% ‘ den fazla kazanmasına neden oluyor.

Mstr hisse senedi, Bitcoin satın aldıktan sonra Covid öncesi seviyelere geri döndü

MicroStrategy ilk olarak firmanın Ağustos ayında Bitcoin satın aldığını açıkladı. 11, bundan sonra hisse senedi fiyatı %10’dan fazla arttı.

Şimdi, mstr fiyatı, dün bir “Bitcoin standardını” kabul ederek iki katına çıktığını doğruladıktan sonra benzer bir şekilde bir kez daha yükseldi ve 38.000 $ ‘ lık bir ortalama fiyatla 425 milyon $değerinde 11,111 BTC’Yİ satın aldı.

CEO Michael Saylor, Coindesk‘e verdiği demeçte,” erimekte olan 500 milyon dolarlık bir buz küpünün üstünde oturduğumuzun korkunç farkındalığını yaşadık ” dedi.

“Bu bir spekülasyon değil, bir hedge değil. Bu, bir bitcoin standardını benimsemek için kasıtlı bir kurumsal stratejiydi.”

Sahte bir yazılım mühendisi olan Datavetaren, diğer şirketlerin Microstrategy’yi takip edeceğini söyledi. O yazdı:

“MicroStrategy bir #bitcoin standardı benimsiyor. Diğer şirketler takip edecek. Son olarak, merkez bankaları takip edecek (İsviçre muhtemelen ilk olacak.) Dijital Çağ için yeni bir altın standart. Tarafsız bir değer deposu, hükümetler için daha fazla kontrol ve denge yaratacaktır.”

Microstrategy’nin Bitcoin birikim stratejisinin riskleri nelerdir?

Joe Weisenthal‘a göre, ” ne Kaçırdın?”Bloomberg’de, Microstrategy’nin geliri 2013’ten bu yana istikrarlı bir şekilde azaldı.

Şirket, bitcoin’e maruz kalmak ve maruz kalmak için yeni yollara ihtiyaç duyuyordu ve btc’yi birincil Hazine varlığı haline getirmek hızla ana stratejilerinden biri haline geldi.

Tipik olarak, altın ve gayrimenkul gibi güvenli liman varlıkları enflasyona karşı bir hedge olarak algılanmaktadır. Portföyün dengesini sağlayan yatırımdan ziyade sigortaya benziyorlar.

Bitcoin her ikisini de elde etme potansiyeline sahiptir; enflasyona karşı bir hedge görevi görebilir ve potansiyel olarak zaman içinde birçok varlık sınıfından daha iyi performans gösterebilir.

Grayscale CEO’su Barry Silbert, satın alma işleminin tüm zamanların en kötü veya en akıllı CEO kararı olabileceğini söyledi.

Btc’nin bu kadar büyük bir şekilde tutulmasını sağlamak için Microstrategy’nin aldığı muazzam miktarda risk var. Ancak BTC uzun vadede patlayıcı bir şekilde büyürse, hisse senedi için önemli bir katalizör olabilir. Silbert söyledi:

“Bu, tüm zamanların en akıllı veya en kötü CEO kararlarından biri olarak tarihe geçecek. Bu konuda vaka çalışmaları ve kitaplar yazılacaktır. Her iki durumda da, bir kamu şirketi CEO’su için muazzam cesaret aldı ve cesaret için onu takdir ediyorum.”

MSTR hisselerini bir ETF gibi kutlamayın

MSTR hisse senedi ile ilgili sorunlu duygulardan biri, bazılarının borsada işlem gören bir fon (ETF) için bir boşluk olarak kutlamasıdır.

Şirketin Bitcoin’e büyük bir maruziyeti olsa da, Compound Finance‘in genel Danışmanı Jake Chervinskey böyle bir boşluk olmadığını söyledi. Ayrıca, firma daha fazla BTC satın almaya devam ederse, ABD Menkul Kıymetler ve borsa Komisyonu’nun (SEC) Bu konuda sorgulamaya başlayabileceğini belirtti. O dedi:

“Hayır, Federal Menkul Kıymetler yasalarında halka açık bir şirketin SEC onayı olmadan kendisini bir bitcoin ETF’YE dönüştürmesine izin veren bir boşluk yok. Bitcoin $MSTR ne kadar çok satın alırsa, SEC’İN @Nasdaq’ın cevaplamak istemediği soruları sormaya başlama olasılığı o kadar yüksektir.”

Bir cevap yazın