, , ,

COVİD-19 bireysel bitcoin yatırımcılarını korkuttu

OKEx Insights ve Catallact‘tan yapılan yeni araştırmalar, bireysel ve kurumsal bitcoin yatırımcılarının covid-19 küresel pandemisinin başlamasıyla oldukça farklı yaklaşımlar aldığını gösteriyor.

Ocak-Ağustos 2020 zincir içindeki Bitcoin işlem verilerini inceleyen araştırma, bireysel yatırımcıların büyük ölçüde geri çekildiğini ve bir Bitcoin stratejisi oluşturmayı beklediklerini ortaya koyuyor. Öte yandan, kurumsal yatırımcılar büyük ölçüde Bitcoin biriktirmeyi tercih ettiler. Ağustos Eylül ve Eylül ayı başlarında, Bitcoin fiyatları düştüğünde, rapor işlemleri görmezden geliyor.

Kripto para biriminin onda birinden daha azını temsil eden bireysel işlemler, Bitcoin hareketinin çoğunu oluşturur ve fiyat dalgalanmalarını daha yakından izler. Bu yatırımcılar, yüksek volatilite ve ani fiyat düşüşlerinden daha fazla etkilenme eğilimindedir.

Verilere göre, bireysel işlemler azaldı ve fiyat trendinden uzaklaştı. Başka bir deyişle, Mayıs ayında yaşanan çöküşün ardından bitcoin’in kümelenme döneminde, bireysel yatırımcılar bekle-gör yaklaşımını izledi.

Madenciler ve daha büyük bireysel oyuncularla ilgili orta ölçekli işlemler, salgının başlangıcında daha ihtiyatlıydı. Ancak bu davranış, faaliyetin tekrar yükseldiği Haziran ayına kadar sürdü.

Bitcoin 10.000 $ ‘ a yaklaştıkça, fiyat konsolide olmaya başlasa bile, 1000 ila 5.000 bitcoin içeren işlem sayısı Haziran ayı sonuna kadar arttı.

Raporda, “bu artış, merkez bankalarının ekonomik önlemleri katı varlıklara olan ilgiyi arttırdığı için kuruluşların ve / veya daha büyük bireysel oyuncuların Bitcoin istifçiliğine yöneldiğini gösteriyor” dedi.

Bir cevap yazın