, , ,

Yeni Bitcoin-stablecoin metriği ‘yoğun’ satın alma baskısını ortaya koyuyor-analist

Cryptoquant, bitcoin‘in “yoğun satın alma baskısı” nı sürdürdüğünü söylüyor, çünkü $10,000 piyasa katılımcıları için cazip olduğunu kanıtlıyor.

Yeni bir Bitcoin (BTC) metriği, yatırımcıların hala 10.000 $ ‘ dan satmaktan çok daha fazla satın almakla ilgilendiklerini söylüyor.

Eylül’de atılan  bir tweet, on-chain analytics resource Cryptoquant’ın kurucusu Ki Young Ju, bitcoin yatırımcı duyarlılığını izlemek için en son aracını açıkladı.

CryptoQuant: Bitcoin “yoğun satın alma baskısı” var”

Potansiyel Alım/ Satım baskısı” olarak adlandırılan araç, borsaların toplam BTC rezervlerini alır ve bunları stablecoin rezervlerine böler.

Ortaya çıkan sayı, tüccarın iştahı hakkında kaba bir izlenim bırakıyor ve şu anda yükseliş tarafına çarpıyor.

“BTC hala yoğun bir satın alma baskısına sahip. Borsalar bu yılın başına kıyasla daha fazla stablecoins ve daha az BTC tutuyor”dedi.

“Bence BTC yükseliş eğilimi için hala yerimiz var.”

Ki, verilere bir şart ekledi — borsa yatırımcıları BTC dışındaki kripto para birimlerini satın almak için stablecoins kullanabilir ve daha sonra daha düşük fiyatlarla satın almak için Tether (USDT) tutabilir.

Stablecoin patlaması ve düşen BTC rezervleri

Borsalardaki çevre, Bitcoin’in en son fiyat hareketi ile kesinlikle bir akı halindedir.

En büyük stablecoin olan Tether, toplam 14 milyar dolarlık piyasa değerini aşarken, diğer son veriler de alıcıların BTC’Yİ daha düşük fiyatlarla yakalamak için stablecoin varlıklarını kullanmaya çalıştıklarını öne sürdü.

Bu, Glassnode‘un stablecoin arz oranı (SSR) şeklinde geldi ve ağustos ayı sonlarında BTC/USD‘nin aynı fiyat noktasında işlem gördüğü Haziran 2019’dan üç kat daha güçlü bir seviye kaydetti — $11,400.

Aynı zamanda, kı onayladığı gibi, borsaların BTC rezervleri azalmaya devam ediyor, yatırımcılar arasında btc’yi kurtarmak, ticaret yapmak veya harcamak için devam eden bir arzunun kanıtı.

Bir cevap yazın