, , , ,

Tim Draper’ın bch’ye verdiği destek bir hack sonucu muydu?

Sonuçta, kripto yatırımcısı Twitter’da Bitcoin Cash‘i tanıtmamış olabilir.

Ünlü bir Amerikan girişim kapitalisti ve seri kripto para birimi yatırımcısı olan Tim Draper, sonuçta Bitcoin Cash’i desteklememiş olabilir.

Bir hacker bir Eylül için sorumlu görünüyor. Draper’dan, yakın zamanda Roger Ver‘e şahsen teşekkür eden Bitcoin Cash’i (BCH) satın aldığını belirtti. Her ne kadar “Draper” hesabı etiketlemek için kullanılsa da Bitcoin.com kurucu bir ver ımposter profiliydi, BCH savunucusu hala aynı gün itmek için ona teşekkür etti.

Tweet silindikten sonra, OpenNode kurucu ortağı João Almeida Eylül ayında doğruladı. 6 Draper’ın hesabı ele geçirilmişti. Draper, 2018’de opennode’un tohum yatırım turuna yatırım yaptı.

“Ekibi ile temas halindeydim. Farkında olduğunu en kısa sürede tweet silindi.”

Draper’ın bch’yi onayladığı iddia edilen onay, kripto Twitter’daki birçok kişi tarafından şüpheyle karşılandı, çünkü en büyük Bitcoin (BTC) boğalarından biri olarak biliniyor. Milyarder yatırımcı, 2019’teki kripto para birimi alanı lehine kamu stoklarını bıraktıktan sonra btc’deki portföyünün “çoğunu” elinde tuttuğunu ve madalyonun 250.000’in başlarında 2023 tarafından kırılacağından emin olduğunu belirtti.

Gerçek Draper, olaydan bu yana bch mesajı hakkında spekülasyonlara yol açan herhangi bir açıklama sunmak için hesabına göndermedi.

“Belki de bir hack oldu?”Twitter kullanıcısı balina Panda dedi. “Muhtemelen sadece geri tepen clueless veya ücretli bir tweet.”

Draper, kripto topluluğundaki birçok kişi tarafından her zaman iyi karşılanmayan bir dizi girişimi destekledi. Haziran ayında, telegram dolandırıcıları, Draper’ın borç verme platformu Defı Money Market‘in ilk DEX teklifini (IDO) satın almaya çalışan kullanıcılardan 40.000 $ile sonuçlandı.

Twitter kullanıcısı Crypto Whale, Bch tweet’in yanlış giden ücretli bir reklam olduğunu da öne sürerek,” geçmişte birçok aldatmaca projesi için bir ‘danışman’ olmak için birçok kez ödendi ” dedi.

Bir cevap yazın