, , ,

Araştırmacılar SushiSwap ile 10 güvenlik kusurunu tespit etti

Verim çiftçileri, bir sonraki sıcak Uniswap klonundan hızlı getiri elde etmek için yarışırken, güvenlik araştırmacıları denetlenmemiş akıllı sözleşmelerin riskleri konusunda uyarıyorlar.

Blockchain güvenlik firması Quantstamp, platformla ilgili on sorunu tanımlayan, tanıtılan Defı protokolü Sushiswap‘ın bir güvenlik incelemesini yayınladı.

İyi haber şu ki, uniswap çatalı ile ilgili sorunların ölümcül olması muhtemel değil — 48 saat sonra yfı klonu YAM‘I alan kritik hatanın aksine. Araştırmacılar, kodla iki orta risk, üç düşük risk ve beş bilgi sorunu tanımladılar.

Token birden fazla kez sahibinin özel anahtarı aksamalar değişkenleri ödül için riske; potansiyel fon platform çalınmasına izin veren bir güvenlik açığı tehlikeye haline gelmelidir; ve bir sorun katma protokolleri ‘massUpdatePools’ benzini neden olabilir.olmaktan aynı likidite sağlayıcı engellememekle hataları tespit endişeleri arasında yer aldı

Bulunan sorunların hiçbiri “mevcut sözleşmelerin yeniden dağıtılmasını önerecek kadar kritik” olmasa da, Quantstamp platformun kullanıcılarına dikkat çekti.

Diğer araştırmacılar, SushiSwap kullanıcıları için ek endişelere işaret ettiler ve Cinneamhain Ventures ortağı Adam Cochran, dün protokolün geliştirici fonunun 27 milyon dolarlık kilitli suşi jetonlarına sahip olduğunu açıkladı “”

Projeye çok inanmak istiyorum, çünkü topluluğa ait bir AMM harika olurdu, eğer anon projenizin merkezinde 27 milyon dolarlık bir dev fonunuz varsa, kilitlemeyi reddediyorsunuz ve bir öncelik olmadığını düşünüyorsunuz – bu bir kırmızı bayrak.

– Adam Cochran (@AdamScochran) 2 Eylül 2020

Cochran‘ın eleştirilerine yanıt veren Sushiswap’ın anonim Başkanı ‘şef Nomi‘, 27 milyon dolarlık jetonun “devshare” için belirlendiğini söyledi”:

Teorik olarak hepsini satabilirim, ama bunda yanlış bir şey görmüyorum. Bu devshare ve başından beri orada belirtildi.

Cochran, Sushiswap’ın risk ödül oranının dengesizleştiğini ve başka bir yerde çiftliğe gittiğini söyledi.

Açıklama: $ Sushi pozisyonumun sonundan çıkmak. Kurucu hala fonları kilitlemeye devam etmedi ve şimdi kasıtlı olarak bir ‘güvenlik incelemesi’ tam bir denetim olarak adlandırıyor. Bu pompa fırsatı, tamamen seyreltilmiş değeri yaklaşık 2 milyar dolarlık mcap’a getiriyor. Burada çok fazla risk var ve çok fazla baş aşağı değil. Ben Yokum.

– Adam Cochran (@AdamScochran) 3 Eylül 2020

SushiSwap, bir haftadan daha az olmasına rağmen, bazılarının “vampir saldırısı ” olarak adlandırdığı bir iş modelinde likidite sağlayıcıları için muazzam getiri vaadiyle uniswap’tan 1.4 milyar dolardan fazla kilitli fon çekti”

Protokolün yerel belirteci, son birkaç gün içinde 600% ‘den daha fazla kazandı ve çeyrek milyar dolarlık piyasa kapağının 24%‘ sinden daha fazlasına eşit bir 200 saatlik ticaret hacmine sahip olan büyük harf kullanımı ile en iyi 70 kripto varlığı olarak ortaya çıktı.

Son günlerde, kimchi ve Hotdogswap’ın DeFi pazarlarında hızla dalga geçmesiyle, çiftçiler için aşırı ödüller sunduğunu iddia eden gıda temalı DeFi uniswap klonlarında bir patlama oldu.

Verim tarım topluluğunun hayal gücünü hızla yakalamasına rağmen, Hotdog’un yerel belirteci, protokolün bugün piyasaya sürülmesinden sadece birkaç saat sonra beş dakika boyunca %99.9‘dan 4.000 $ ‘dan 1 $‘ a düştü.

Bir cevap yazın