, , ,

Hint Borsası CoinDCX kripto eğitim gündemi

Crypto exchange CoinDCX, cryptocurrency tüccarları ve uzmanları için iki yeni mesleki eğitim kursu duyurdu.

Yakın gelecekte Olası anti-kripto mevzuatı ile ilgili endişelere rağmen, Hint kripto firmaları kripto meraklıları için eğitim programları ve mesleki eğitim yayınlamaktadır.

Cryptocurrency exchange Coindcx Eylül ayında açıkladı. 2.Blockchain Konseyi adı verilen bir kuruluş tarafından yürütülen çevrimiçi bir blockchain eğitim ve sertifikasyon kursuna entegre edilecektir.

Yeni ortaklık aracılığıyla kripto para birimi eğitimi ve uzmanlığı konusunda iki özel kurs sunulacak. Bunlar, Coindcx’in mevcut eğitim platformu olan “DCX Learn” i genişletecek ve simüle edilmiş ticaret deneyimi için borsa’nın arayüzünü kullanarak kursiyerlere uygulama oturumları sunacak.

Yeni ticaret ve cryptocurrency uzmanlık kursları, Blockchain Council‘in blockchain teknolojisi, Bitcoin, Ethereum ve Hyperledger‘deki mevcut sertifikalarını tamamlayacak.

Blockchain Konseyi’nin İcra Direktörü Toshendra Sharma yaptığı açıklamada, örgütün müfredatının “endüstri odaklı ve kariyer odaklı ” olmayı hedeflediğini söyledi.”

Sharma, bir kripto para birimi değişimi ile yapılan ortaklığın, teklif edilen eğitimin alandaki en son gelişmelerle “gerçekçi ve güncel” olmasını sağlayacağına inanıyor.

Coindcx’e göre, alandaki kripto para birimindeki profesyoneller için en yüksek talep, güneydeki Karnataka eyaletindeki Bengaluru‘da yoğunlaşıyor.

Eğitim programı, değişimin farkındalığı artırma ve ülkedeki kripto para birimlerinin benimsenmesini genişletme taahhüdünü genişletiyor; Mart ayında CoinDCX, trycrypto adlı uzun vadeli bir projeye 1.3 milyon dolar ayırmıştı.

Girişimin amacı, 50 milyon Hintli kullanıcıyı kripto para birimi ve blockchain sektörüne tanıtmaktır.

2020’in ilk yarısında, borsa, Bain Capital‘in finansmanı ile 3 milyon dolarlık bir seri a turunu kapattı ve coinbase ve Polychain Capital‘den 2.5 milyon dolarlık stratejik yatırım sağladı.

Bu yatırım ve iyimserlik ortamı, Hindistan yüksek Mahkemesi’nin, Temmuz 2018’ten bu yana yürürlükte olan bu Mart ayında bankaların kripto firmalarıyla olan ilişkilerine ilişkin bir yasağın yürürlükten kaldırılmasıyla sonuçlanıyor.

İptal, borsalarda ve kullanıcı çıkarlarında bir patlamaya yol açarken, yetkililerin dijital varlıkların ticaretini kısıtlamak için alternatif çerçeveler tasarladıkları bildirildiğinden, kripto düzenleyici ve yasal iklim belirsizliğini koruyor.

Bir cevap yazın