, ,

Fiyat analizi 8/6:BTC, ETH, XRP, BCH, BSV, LTC, ADA, BNB, LINK, CRO

Bitcoin $12,200 seviyesini geri alabilirse, birkaç altcoin yükseliş trendine devam edecektir.

Square‘in nakit uygulaması ürünü, bu yılın ikinci çeyreğinde Bitcoin (BTC) ticaretinden 875 milyon dolar gelir elde etti. Bu, bir önceki yılın karşılaştırılabilir çeyreğine göre %600‘lük bir artış. Bu, nakit ağır “hükümet teşvik programları ” tarafından teşvik edilebilecek artan tüccar ilgisini göstermektedir.”

Bitcoin’in $10,000- $10,500 bölgesinin üzerindeki son kopuşu, tüccarlar arasında daha fazla ilgi uyandırdı. Twitter kişiliği Dave Portnoy, Winklevoss ikizlerinden Bitcoin ticareti hakkında bilgi sahibi olmaya ilgi gösterdi.

Portnoy takipçilerini etkileyebilirse, birkaç yeni tüccarın kripto alanına girmesi muhtemeldir. Bununla birlikte, uzun vadede kaç tane kalacağını değerlendirmek zordur.

Türev piyasalar, daha büyük tüccarların beklentileri hakkında iyi bir fikir verir. Ağustos ayında Bitcoin fiyatında keskin bir düşüş olmasına rağmen. 2, 1 milyar dolardan fazla vadeli işlem sözleşmelerinin tasfiyesine yol açtı ve açık faiz 48 saat içinde hızla iyileşti ve bu da daha düşük seviyelerde güçlü bir birikim olduğunu gösterdi.

Bunlar olumlu işaretler olsa da, Glassnode, ABD hisse senedi piyasalarındaki keskin bir geri dönüşün Bitcoin’in “boğa koşusunu ” durdurabileceğine inanıyor.”

BTC / USD

Ağustos ayında bir iç gün şamdan deseni oluşturduktan sonra. Bitcoin bugün yukarı doğru hareket etmeye devam etmeye çalışıyor, bu da boğaların ayıları aştığını gösteriyor.

Yükselen hareketli ortalamalar ve aşırı alım bölgesindeki göreceli güç Endeksi, boğaların komuta ettiğini göstermektedir.

Alıcılar BTC / USD çiftini $12,113.50‘in üzerine çıkarabilirlerse, yükseliş trendinin devam etmesi muhtemeldir. Yukarı bakacak bir sonraki hedef 13.000$ ve daha sonra 14.000$ ‘ dır. Ayıların $14,000 seviyelerini agresif bir şekilde savunmaları muhtemeldir, Bu nedenle, bu seviyelerde anlamlı bir düzeltme mümkündür.

Varsayımın aksine, parite $12,113.50 direncinden geri dönerse, birkaç gün boyunca $10,400–$12,113.50 arasında bir konsolidasyona girebilir. 10,400 $ ‘ ın altındaki bir mola, uzun pozisyonların tasfiyesine neden olan birkaç boğayı şaşırtması muhtemel olduğu için büyük bir negatif olacaktır.

ETH / USD

Ether (ETH) $366 desteğinin üzerinde devam ediyor ve yavaş yavaş inç daha yüksek olmaya çalışıyor. Boğalar en büyük altcoini $400–$415.634 direnç bölgesinin üzerine çıkarabilirse, $480‘e bir ralli mümkündür.

Yükselen hareketli ortalamalar boğalar için bir avantaj sunsa da, RSI‘DAKİ aşırı alım okumaları dikkatli olmayı garanti eder.

$415.634 seviyesinin üzerine çıkmamak, ETH/USD çiftini $366 seviyesine indirebilecek kısa vadeli tüccarlar tarafından kar rezervasyonunu çekebilir. Bu desteğin altındaki bir mola, ayıların geri dönüş yaptığının ilk işareti olacaktır.

36 $ ‘ın altında, düzeltme, rallinin en son ayağının %38.2 ve %50 Fibonacci düzeltme seviyeleri olan 346.857 $ve 325.612 $’ a kadar uzanabilir. Her iki destekten bir sıçrama, daha düşük seviyelerde satın alma faizini göstereceğinden olumlu bir işaret olacaktır. Bununla birlikte, ayılar fiyatı 304.367 $ ‘ ın altına düşürürse, trend değişikliği muhtemeldir.

XRP / USD

Xrp, Ağustos ayında gün içinde ardışık mum kalıpları oluşturdu. Boğalar ve ayılar arasında kararsızlık olduğunu gösteriyor. Ancak boğalar, Ağustos ayından bu yana altcoin’i $0.284584 desteğinin üzerinde tuttu. Her iki hareketli ortalama da yukarı doğru eğimlidir ve RSI aşırı alım bölgesinde bulunur, bu da boğaların komuta ettiğini gösterir. Boğalar fiyatı $0.32‘in üzerine çıkarabilirse, havai direncin $0.346727 seviyesinde yeniden test edilme olasılığını artıracaktır.

Bu varsayımın aksine, XRP / USD çifti $0.284584‘in altına düşerse, momentumun zayıfladığını gösterecektir. Aşağı yönde izlenecek bir sonraki destek, 20 günlük üstel hareketli ortalamadır ($0.249).

Parite bu destekten geri dönerse, boğalar tekrar yükseliş trendine devam etmeye çalışacaktır. Bununla birlikte, ayılar fiyatı 20 günlük EMA‘NIN altına düşürürse, daha derin bir düzeltme olasıdır.

BCH / USD

Bitcoin Cash (BCH), son iki gün boyunca $280 desteğinin üzerinde devam ediyor, ancak bu seviyeden keskin bir şekilde toparlanamama, daha yüksek seviyelerde talep eksikliğine işaret ediyor.

20 günlük EMA ($272) eğimlidir ve RSI pozitif bölgede bulunur, bu da boğaların üstünlük sağladığını gösterir. $305 seviyesinin üzerinde bir mola, yukarı hareketin devam ettiğini gösterecektir. Dikkat edilmesi gereken bir sonraki seviye 320$ ve daha sonra 353$ ‘ dır.

Tersine, eğer ayılar bch / USD çiftini $280 ve 20 günlük EMA’NIN altına düşürürse, ayılara avantaj sağlayacaktır.

BSV / USD

Bitcoin SV (BSV) son iki gün boyunca $227 seviyesinde dalgalanıyor, bu da hem boğaların hem de ayıların üstünlüklerini kurmaya çalıştıklarını gösteriyor.

20 günlük EMA ($208.55) eğimlidir ve RSI pozitif bölgede olup, boğalara bir avantaj sağlar. Şimdi fiyatı 260.86 $ ‘ lık havai dirence taşımaya çalışacaklar.

Momentum yükselirse ve alıcılar BSV / USD çiftini bu direncin üzerinde ölçeklendirebilirlerse, 300$ ‘a ve daha sonra 320$‘ a yükselme olasılığı yüksektir.

Bununla birlikte, parite 260.86$ ‘ dan düşerse, menzile bağlı eylemin birkaç gün daha uzatılması muhtemeldir. 20 günlük EMA’NIN altında bir mola zayıflığı işaret edecektir.

LTC / USD

Litecoin (LTC), Ağustos ayında büyük dış gün şamdan deseninden bu yana küçük aralıklarda işlem görüyor. 2, Bu da boğalar ve ayılar arasında bir sonraki Olası yön hakkında netlik eksikliğini göstermektedir.

Boğalar fiyatı 60$ ‘ ın üzerine çıkarırsa, $64$65.1573 direnç bölgesinin yeniden test edilmesi mümkündür. Bu bölge bir ara yükseliş sürdürme sinyali olacaktır. Bir sonraki hedef hedef 75$ ve daha sonra 80$ ‘ dır.

Yükselen 20 günlük EMA (53$) ve pozitif bölgedeki RSI, boğaların üstünlük sağladığını gösteriyor.

Bu varsayımın aksine, LTC / USD çifti 55$ ‘ın altına düşerse, kritik desteğe 51$‘ da bir düşüş mümkündür. Bu seviyenin altında bir mola, ayıların lehine bir avantaj sağlayacaktır.

ADA / USD

Cardano (ADA) şu anda $0.13–$0.15 seviyeleri arasında konsolide oluyor. Hem hareketli ortalamalar trendin Yukarı olduğunu söyleyebiliriz eğimli yapılmıştır.

Boğalar ADA / USD çiftini $0.15- $ 0.1543051 direnç bölgesinin üzerine çıkarabilirse, boğaların satışı emdiğini ve hakimiyetlerini yeniden belirlediğini gösterecektir. Bir sonraki hedef $0.173 ve daha sonra $0.20.

Bununla birlikte, eğer çift havai direnç bölgesinden geri dönerse, menzile bağlı eylem birkaç gün daha uzayabilir. 0,13$ ‘ın altındaki bir arıza ve kapanma (UTC zamanı) zayıflığı işaret edecek ve 0,11$‘ a kadar daha derin bir düzeltmeye neden olabilir.

BNB / USD

Binance Coin (BNB) yükseliş trendinde ve momentum son birkaç gün içinde yükseldi. Boğalar, fiyatı 22.93$ ‘ lık direncin üzerine itti ve bu da talebi daha yüksek seviyelerde gösteriyor.

Dikkat edilmesi gereken bir sonraki seviye $24.4588 ve eğer bu direnç de ölçeklenirse, ralli $27.1905‘e kadar uzanabilir. Her iki hareketli ortalama da yukarı doğru eğimlidir ve RSI aşırı alım bölgesinde bulunur ve bu da boğaların komuta ettiğini gösterir.

Bu varsayımın aksine, BNB / USD çifti $22.93 – $24.4588 bölgesinden geri dönerse, daha yüksek seviyelerde satış önerecektir. 20 günlük EMA’NIN (20$) altında bir mola daha derin bir düzeltmeye neden olabilir.

LINK / USD

Chainlink (LİNK) Ağustos ayında yükseldi ve daha yüksek seviyelerde güçlü talep gösterdiği için olumlu bir işaret olan $8.908 direncinin üzerine çıktı.

Bir sonraki hedef hedef 11$ ‘da olmasına rağmen, ayılar şu anda 10$‘ lık yükselişi durdurmaya çalışıyor. Hareketli ortalamalar yukarı doğru eğimlidir, bu da boğalara bir avantaj olduğunu gösterir. Boğalar 8.908$ ‘ a kadar bir düşüş satın alırsa, bu yükseliş trendinin yeniden başlama olasılığını artıracaktır.

Bununla birlikte, RSI, dikkatli olmayı garanti eden düşüş eğilimi oluşturuyor. Ayılar fiyatı 8.908 $ ‘ ın altına düşürürse, 20 günlük EMA (7.96$) için daha derin bir düzeltme mümkündür.

CRO / USD

Crypto.com Coin (CRO), Ağustos ayında bir dış gün şamdan deseni oluşturdu ki bu da bazen bir ters sinyal verir. Bunu Ağustos ayında bir iç gün şamdan deseni izledi. Boğaların ve ayıların bir sonraki hamle hakkında kararsız olduğunu belirtti.

Ayılar Ağustos ayında agresif bir şekilde satıldı. CRO/USD çiftini 20 günlük EMA’YA ($0.155) sürükledi. Parite, 29 Mart’tan bu yana bir günden fazla bu desteğin altında kalmadı, bu nedenle boğaların agresif bir şekilde savunmaları muhtemel.

Eğer parite 20 günlük EMA’DAN agresif bir şekilde geri dönerse, boğaların bu desteğe dips almaya devam ettiğini gösterecektir. $0.176596‘in üzerinde bir mola yükseliş trendine devam edecek.

Tersine, eğer ayılar fiyatı 20 günlük EMA’NIN altına düşürürse, 50 günlük basit hareketli ortalamaya ($0.139) daha derin bir düzeltme mümkündür.

Bir cevap yazın