,

Zeus Capital’in LİNK FUD için Etkileyicilere 5 BTC sunduğu bildirildi

Binlerce takipçisi olan birden fazla Kripto Twitter kullanıcısı, Zeus Capital‘den Chainlink hakkında bilgi göndermek için teklifler aldı.

Zeus Capital’in, son zamanlarda yeni bir rekor yüksek fiyata ulaşan Chainlink hakkında olumsuz haberleri yaymak için kripto Twitter ödemesinin önde gelen üyelerine sunduğu bildiriliyor.

Zeus Capital, LİNK‘İN bir aldatmaca olduğunu iddia eden bir rapor yayınladıktan sonra kısa bir süre önce öne çıktı ve daha sonra Twitter reklamları aracılığıyla chainlink hakkında olumsuz haberleri yoğun bir şekilde teşvik etti. O zamandan beri, kullanıcıları CEO Sergey Nazarov‘a karşı toplu bir davaya katılmaya çağırdı.

29 Temmuz’da “tüm sokakların kurtları” Scott Melker tarafından Twitter’da yayınlanan bir ekran görüntüsüne göre, Zeus Capital, Chainlink (LİNK) analizini sosyal medyaya “bir ücret karşılığında ” göndermeye hazır olup olmayacağını sordu.”

108.000’den fazla takipçisi olan Melker, teklifi bildiren tek etkili kişi değildi. Josh Rager, şirketin mesajlarını görmezden geldiğini söyledi. Kripto Twitter kullanıcısı Smokey, 17.500 takipçisine aynı mesajın ekran görüntüsünü yayınladı.

Zeus’un atıfta bulunduğu “ücret“, firmayı teklifinde bulunmayan kullanıcılar tarafından belirsiz kaldı. Ancak, 12K’DAN fazla takipçisi olan bir kullanıcı olan ıcebergy, 5 Bitcoin (BTC) için bir “kötü bağlantı grafiği” yayınlama teklifiyle Zeus’a ulaştı — bu yazı yazıldığı sırada yaklaşık 55.000 dolar. Zeus Capital’in iddia ettiği bir ekran görüntüsü yanıtına göre, firma teklifin hala geçerli olup olmadığını sordu.

Crypto Bitlord, LİNK hakkında güncellemeler yayınladı – bu bir şaka olsa da.

Geri tepme etkisi

Zeus, etkileyicileri potansiyel olarak LİNK’İ küçümsemek için zorlarken, bu tür keyifsiz taktiklerin tam tersi bir etkiye sahip olması mümkündür. Melker olayı “tamamen saçma” olarak nitelendirdi ve kriptospace için kötü. Obit7777777 gibi diğerleri Zeus’un eylemlerini umutsuz olarak nitelendirdi: “kriptodaki en temiz grafiklerden birini analiz etmenizi istiyorlar.”

AlCryptoTrader da dahil olmak üzere bazıları, LİNK’İ sadece “F— over Zeus Capital “için 8-9 $’ dan satın almaya istekli olduklarını söyledi.”

Neden olumsuz haberleri yayıyorsunuz? 

Zeus, kısa bir süre önce Chainlink’in %99’luk bir kazanç hedefiyle kısa bir pozisyon oluşturduğunu iddia eden bir rapor yazdı. Ancak, Web sitesi sadece yedi ay önce kayıtlı gibi görünüyor ve firmanın Twitter hesabı, platformun kullanım şartlarını ihlal ettiği için birden çok kez askıya alındı.

27 Temmuz’da, 3.800 Twitter takipçisini, 2019’da iddia edilen pompa ve damperli kamyon manipülasyonu nedeniyle link’e karşı bir toplu dava açmaya çağırdı.

Melker’ın 28 temmuz’daki ücretsiz analizine rağmen, LİNK’İN kesinlikle “yükseliş eğilimi yok” olmasına rağmen, bu yazı yazıldığı sırada jeton hala 7.17 $ ‘ a mal oldu ve geçen ay %56.3 arttı.

Bir cevap yazın