,

Bitcoin Son Ralli dayanma Gücünde Olabilir

Bitcoin şu anda $10,000‘in üzerinde işlem görüyor, ancak burada kalmak için beş rakamdaki en son hareket mi? Veriler, bu mitingin bacakları olabileceğini gösteriyor.

Önde gelen kripto para birimi, son 12 ay boyunca kazançları $10,000 işaretinin üzerinde tutmak için birkaç kez başarısız oldu. Ama bu sefer farklı olabilir. Pazartesi günü gözlemlenen cryptocurrency borsalarında ve dışında bitcoins ve stablecoins akışını göz önünde bulundurun, bu da en son fiyat kopuşunun devam edebileceğini düşündürmektedir.

Blockchain istihbarat firması Chainalysis‘e göre, kripto para birimi yaklaşık 12 ay içinde en yüksek seviyesine ulaşmak için %10’dan fazla 11.315 $ ‘ a yükseldiği için, bitcoin borsalara girişi Pazartesi günü 68.970 BTC‘DEN 130.039 BTC’YE yükseldi.

Başka bir deyişle, kripto para birimi çok ayın en yüksek seviyelerine yükseldikçe, bazı yatırımcılar paralarını borsalara taşıdılar. Yatırımcılar, uzun vadede madeni paraları tutmak ve yatırımlarını tasfiye etmek isteyen mitinge veya kaynaklara güvenmediklerinde genellikle cüzdanlarından borsalara para aktarırlar.

Bu nedenle, ek arzın borsalara döküldüğünü iddia edebilir. Durum böyle görünse de, en büyük stablecoin tether‘in (USDT) borsalara girişi ile temsil edilen satın alma baskısı da güçlendi.

Stablecoins, piyasa değerlerini genellikle ABD doları olan bazı dış referanslara bağlayan kripto para birimleridir. Tether ve diğer büyük stablecoins, kripto para birimi alımlarını finanse etmek için yaygın olarak kullanılmaktadır ve piyasa değeri bu yıl büyük ölçüde artmıştır. Dolar destekli en büyük stablecoin olan Tether, bu ayın başlarında 10 milyar dolarlık bir piyasa sınırını geçti.

Chainalysis’e göre, tether girişleri Pazartesi günü 440 milyon USDT’DEN 726 milyon USDT’YE yükseldi. Chainalysis’in Baş Ekonomisti Philip Gradwell, Salı günü erken saatlerde Tweet attı:” dün 726 milyon dolarlık bitcoin talebi, 1.3 milyar dolarlık bitcoin’i dengelemek için borsalara girdi.”

Ve tether girişi bitcoin’inkinden daha az olsa da, kripto para birimleri satın almak için başka yollar da var. Gradwell,” fiat’tan da talep olacak ” dedi.

Bu nedenle, akışlar, satın alma baskısının borsalarda ortaya çıkan ek arzı emecek kadar güçlü olabileceğini ve bitcoin’in sonunda 10.000 $ ‘ In üzerinde güçlü bir dayanak oluşturabileceğini gösteriyor.

Basın zamanında, bitcoin, Avrupa işlem saatleri boyunca $11,140 seviyesinin altında bir düşüşle dip talebini test ederek $10,600 civarında el değiştiriyordu.

Bir cevap yazın