, ,

Analist: Token Satış Patlaması, Büyük Boğa Koşusunun Çoktan Başladığını Gösteriyor

Blockfyre kurucu ortağı Simon Dedic, kripto alanına son zamanlarda para akınının güçlü bir boğa piyasasının çoktan başladığının kanıtı olduğunu söylüyor.

Son aylarda, kripto pazarlarına giren taze para dalgalanması, oversubscribed token satışlarından Cardano (ADA), Chainlink (LİNK) ve VeChain (VET) gibi tokenler için 100%+ fiyat kazançlarına kadar bir artış gördü.

Ama bu yeni bir boğa piyasasının başlangıcını müjdeliyor mu, yoksa patlamayı bekleyen başka bir balon mu? Crypto research house, Blockfyre’ın kurucu ortağı Simon Dedic tarafından 24 Temmuz’da yayınlanan bir Twitter temasına göre, her ikisinden de biraz.

Büyük boğalar geri döndü

Kripto manzarasındaki mevcut iklim, 2017’in ICO patlamasını anımsatıyor. Özellikle merkezi olmayan finans alanında, token satışlarının saatlerce satıldığı bir dizi yeni proje ortaya çıkıyor.

Kurulan projeler ya da en azından en güçlüsü, jeton değerlerinde üç basamaklı bir artış görüyor ve bu da Chainlink’in kripto para biriminin “Tesla” olarak adlandırılmasına neden oluyor. Tesla ile konuşan baş honcho Elon Musk, belki de daha olası olmayan şampiyon olan sosyal medya uygulaması TikTok ile birlikte Dogecoin‘i (DOGE) tekrar şilin haline getirdi.

Krem her zaman yükselir

Dedic, en son Defı çılgınlığının 2017’de ICO-mania’yı anımsattığını kabul ediyor ve benzer bir şekilde oynama olasılığının yüksek olduğunu düşünüyor:

“Bu bir anlatı. Finans sektörünü değiştirebilecek birçok ilginç kavram ortaya çıkıyor. Ancak, birçok işe yaramaz nakit kapmak da olacaktır.”

Bununla birlikte, en güçlü projeler hayatta kalacak ve Dedic, Chainlink ve Vechain’e dökülen mevcut parayı bunun bir kanıtı olarak görüyor:

“Her iki proje de 2017’de vardı, ilk yutturmaca aşamasına sahipti (şu anda Defı gibi), daha sonra ayı çarptı ve sessizce ürünlerini oluşturmaya odaklandılar.”

Defı projelerinin mevcut ürününden, Dedic’in ilgisini çekenler DMM Dao, Aleph, DecentR ve DeFiPie idi. Hepsinin başarılı olup olmayacağı uzun vadede görülecektir, ancak “tüm bu projelerin merkezi olmayan finans alanını bozmak için çok ilginç yaklaşımları var.”

FOMO yolda

Yeni paranın piyasaya çıkmasıyla birlikte, Dedic başka bir güçlü boğa piyasası göreceğimize ve yavaş yavaş başladığına inanıyor.

“Şu anda, paranın çoğu son ayı piyasası nedeniyle eğitimli ve dikkatli. Ama [insanlar] daha az dikkatli bir şekilde atmaya başladılar.”

Aşağıda, “tüm pazarı pompalayacak büyük bir perakende FOMO dalgası ” olması muhtemeldir.”

Yaratıcısı “değersiz” olarak nitelendirdiği bir belirteç üzerinde son bir günlük %4.000’lik bir kazanç ile, bu beklenenden daha yakın olabilir.

Bununla birlikte, bu kaçınılmaz olarak Dedic’e göre başka bir kabarcık patlamasına yol açacaktır, bu nedenle genellikle kripto dünyasında olduğu gibi dikkatli olunmalıdır.

Bir cevap yazın