,

Peter Brandt, dünyanın Bitcoin veya altın standardını kabul etmeyeceğini söylüyor

Dünya altına özel çekme hakları için yöneliyor fakat altın standart bir dönüş, tüccar bildiriyor.

Usta tüccar Peter Brandt, Bitcoin (BTC) ve kripto para birimlerinin fiat ekonomisiyle ilgili sorunlar nedeniyle büyük bir mola vermeyeceğini söylüyor.

22 temmuz’daki bir dizi tweette, popüler yorumcu, gelecekte dünyanın birden fazla fiat para birimine dayanan özel çizim haklarına (Sdr‘ler) başvuracağını tahmin ediyor.

Bye bye altın standartı

Benzer şekilde, Altın standardına geri dönüş gerçekleşmeyecek, Brandt iddia ederken, SDR kurulumu da Bitcoin veya altcoins içermeyecek.

Sdr’ler 1960’ların sonlarında Uluslararası Para Fonu (IMF) tarafından üye devletlerin rezervlerinin bir uzantısı olarak yaratılmıştır. IMF’nin en son resmi verilerine göre, şu anda yaklaşık 281 milyar dolar eşdeğeri yayınlandı.

Brandt’a göre, gelecekteki SDR sepeti değerli metaller ve petrol ile birlikte yedi büyük fiat para biriminden oluşacaktı.

“Tahmin: Dünya Altın standardına geri dönmeyecek” diye yazdı.

“Dünya, USD, JPY, CNH, EUR, CAD, AUD, GBP, altın, gümüş, ham petrolden oluşan kalıplaşmış bir ‘SDR’ küresel rezerv birimini benimseyebilir. Bitcoin $BTC veya diğer kriptolar sepetin bir parçası olmayacak.”

Altın yüksek yüksek için en iyi seviyeleri 2011 yılından bu yana devam eden sonra vurmaya devam ediyor. Gümüş de çok yıllı en yüksek seviyelerde.

Brandt “kibirli” kripto maksimalizmine saldırıyor

Bitcoin savunucuları sık sık altın standardın çöküşünün Fiat sisteminde şu anda her yerde bulunan sorunları doğrudan tetiklediğini iddia ediyorlar. Saifedean Ammous, merkez bankalarının para arzını kontrol etmelerine izin vererek, kendi çıkarları nihayetinde emsal teşkil edecek, popüler kitapta “Bitcoin standardı ” yazıyor.”

Ancak Brandt, Bitcoin’i fiat’ı tamamen gasp edecek bir çözüm olarak görenlere şüphe uyandırdı.

“Sonunda tüm para sistemi kağıt fiat geçmiş gelişecektir. Ancak yakın vadede (10 ila 20 yıl), govts için borçtan çıkmanın tek yolu ABD dolarını söndürmektir ” diye devam etti.

“Sadece crypto kalabalığın kibir pet rocks onun bütün emirleri yerine kabul itiraz ediyorum.”

Sözleri, Amerika Birleşik Devletleri’nin Federal Rezerv‘in bilançosuna daha da ekleyerek trilyonlarca doları yeni bir teşvik olarak serbest bırakmaya hazırlandığı zaman geldi. BTC / USD, Çarşamba günü bir gecede 9,550 $ ‘ ın en yüksek seviyelerine tırmanan haberlerle desteklendi.

Bir cevap yazın