,

Bitcoin, 2020’de 1T $ ‘ lık bir yerleşim hedefliyor — Stablecoin büyümesi patlıyor

Bitcoin, 712’te zaten 2020 milyar dolara yerleşti, stablecoins ise şimdiye kadarki en büyük yılını gördü.

Cryptocurrency public blockchains, 2020’te her zamankinden daha fazla yerleşecek ve 1.3 trilyon doları aştı.

Analitik firması Messari tarafından 21 Temmuz’da derlenen rakamlar, Bitcoin’in (BTC) bu yıl şu ana kadar 712 milyar dolar, ether (ETH) ise 147 milyar dolar olduğunu ortaya koyuyor.

Messari: Blockchains ödeme sistemleri olarak “başarısız” değil

Piyasa değeri lideri Tether (USDT) de dahil olmak üzere stablecoins’i destekleyen Ethereum ağı, toplam 423 milyar dolar daha ekledi. Kombine stablecoin işlem değerindeki büyüme, 2020’in ilk yedi ayında geçen yılki toplam 337 milyar dolar ve 2018’in 146 Milyar Doları ile dikkat çekiyor.

Messari için, yerleşim için genel kayıt, kripto para birimlerinin bir ödeme aracı olarak eski sistemlerle rekabet edemeyeceği kavramının kesin bir şekilde reddedilmesidir.

“Birçok kişi blockchain’in ödeme sistemleri olarak başarısız olduğunu düşünüyor. Tipik argüman,” Bitcoin ile bir fincan kahve satın alamazsınız, bu yüzden bir ödeme sistemi olarak başarısız oldu ” gibi bir şey ifade ediyor.

“Bu argüman çizgisi boyunca, Bitcoin ve eter gibi kripto para birimleri de aşırı volatiliteden muzdariptir ve bu da onları ödeme araçları olarak hizmet edememektedir. Her iki bina da tamamen yanlış değil, ama sonuç kesinlikle. Aslında yaklaşık 1.3 trilyon dolar yanlış.”

Devam eden araştırmacı Ryan Watkins, blok zincirlerini Visa gibi ödeme ağlarıyla karşılaştırmanın uygun olmadığını savundu.

Daha iyi bir karşılaştırma, Fedwire gibi Fiat krallığının şemsiye yerleşim sistemleri olacaktır.

Twitter’da” bu sistemlerin amacı, ödemeleri tam olarak garanti altına almak, böylece alıcının rızası olmadan reddedilemez, tersine çevrilemez veya geri alınamaz ve hemen yerleşmeleri gerekir ” diye yazdı.

Fiat bağlarının çıkarılması

Cryptocurrency tüketici ödemeleri hala keşif aşamasındadır. Birçok ana seçenek, kripto para birimi banka kartları gibi fiat için bir “köprü” dür.

Bunlar ve fiat ekonomisine bağlı olan her şey, altta yatan altyapının merkezi kontrolü nedeniyle de bozulmaya tabidir.

Cointelegraph’ın bildirdiği gibi, bu ayın başlarında Alman Wirecard‘ın tasfiyesi geçici olarak Avrupa kripto para birimi banka kartlarının çalışmayı durdurmasına neden oldu.

Merkezi olmayan kripto para birimleri ve özellikle Bitcoin, üçüncü bir tarafın ağ etkinliğini kontrol etmesini imkansız hale getirmek için tasarlanmıştır.

Bir cevap yazın