,

Bu Hafta Bitcoin’de İzlenecek Şeyler

Önümüzdeki hafta BTC fiyatını etkileyebilecek beş önemli etkene bir göz atıyoruz.

Fiyatı, koronavirüs üzerine olan endişelere rağmen bir şekilde yükseldi.

Bitcoin, son haftalarda hisse senetlerine olan bağımlılığını azaltma belirtisi göstermedi. Yukarı veya aşağı fiyat dalgalanmalarının BTC/USD kurunu şekillendirdiği görülüyor, geçen haftanın fiyatı 9.000$’dan 9.500$’a yaklaştı ve geri dönüş yine olabilir.

Analistler özellikle Bitcoin’in şu anda %95 korelasyon gösterdiği bir endeks olan S&P 500’ü inceliyorlar.

Nakit, altın girişleri 2020’de hisse senetlerini geçti

‘Pazar’ adlı bir sitenin yorumcusu Holger Zschaepitz tarafından Pazartesi günü belirtildiği gibi, Nasdaq ve S&P 500 arasındaki korelasyon, “coşkunluk işareti” olarak tanımladığı şeyle artıyor.

Aynı zamanda, bankalar 2008 mali krizinden bu yana en kötü olan üç aylık performansını sergiliyor.

Mart ayından bu yana hisse senetlerinin toparlanmasına ilişkin yanlışlıklar Bitcoin çevrelerinde uzun süredir devam ediyor.

Bu haftaki rakamlar, 2020’de yatırımcıların aslında nakit ve altın için değil, özkaynaklar(mesela saf para olarak gördükleri bir şey, değer kaybetmeyecek) için gittiğini gösteriyor.

Bitcoin temelleri güçlü kalır

Basın zamanında saatler süren bir etkinlikle birlikte, tahminler yaklaşık %9,5’lik bir artış olacağını gösterdi bizlere.

Artış düzenlemeleri daha fazla rekabet olacağını gösteriyor ve Pazartesi günkü tahminler geçen haftaya göre yavaş yavaş artıyor.

Aynı zamanda, geçen hafta tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan ağ karma oranı hafifçe azaldı. Blockchain verileri, daha önce 126 EH/s’ye ulaşan Pazartesi için yedi günlük ortalamasının 124,42 EH/s olacağı tahmin ediyor.

Karma hızı hassas ve tam olmayan bir metriktir, ancak yine de Bitcoin madenciliğine ne kadar bilgi işlem gücünün atandığına dair bir fikir verir. Büyük dalgalanmalar nadir değildir.

Bir cevap yazın