,

Yatırımcı Demografisi değiştikçe Bitcoin fiyatı artacak!

Bitcoin (BTC) yaklaşık bir aydır yatay işlem görüyor ve Ether (ETH), Chainlink (LINK) gibi diğer altcoinlerden daha iyi performans gösteriyor. Ayrıca Bitcoin’de Kasım 2018’den bu yana en düşük volatilite seviyelerine ulaştı.

Ayrıca, CryptoCompare’e göre Bitcoin’in USDT ve USD değerlerine göre işlem hacmi %56 ve %44 düşerken, Haziran ayında küresel kripto ticaret hacmi de %49,3 azaldı.

Bazıları bu önemli faktörler, Bitcoin fiyatındaki düşüşün başlangıcı olarak işaret edilirken, dikkat edilmesi gereken birkaç yükselme senaryosu var. Stack Funds tarafından yakın zamanda yayınlanan bir raporda, yatırımcıların demografik özelliklerindeki bir değişimin yakında Bitcoin fiyatını yeniden zirvelere taşıyabileceği tahmininde bulundu.

Raporda şöyle yazıyor:

“Şu anki nesil yatırım olgunluğuna ulaştığında, bu teknoloji meraklısı grubun yatırımcıların demografik özelliklerindeki önemli değişime yol açacağına inanıyoruz, dolayısıyla Bitcoin yatırımları artacaktır. “ yani bizleri veya sizleri şu anki 18-28 yaş aralığında ki grubu kast ediyor.

Kimler Bitcoin alıyor?

Rapor ayrıca, Bitcoin ve yatırım varlıkları sınıfı olarak konumunu daha da güçlendirebilen bir olgu olan diğer nesiller arasında Bitcoin ve dijital varlıklara artan ilgiye işaret ediyor.

İngiltere Finansal Davranış Otoritesi (FCA) tarafından yakın tarihli bir araştırma makalesinde de benzer sonuçlar bulunmuştu;

Yatırım gücünün yeni nesillere kayması ve Bitcoin’e yaşlı yatırımcılar tarafından da olan ilgi, Bitcoin fiyatını yeniden zirveye itmeye yardımcı olabilir. Bununla birlikte kurumlar, yeni perakende ve kurumsal yatırımcıların Bitcoin’e yatırım yapmaları için en erişilebilir yolunu sağladıkları için önemli bir rol oynayacaktır.

Genç yatırımcılar sosyal sorumluluk sahibi yatırımlara yöneliyor

Morgan Stanley’nin yakın tarihli bir araştırması, yatırımcıların %80’inden fazlasının sosyal olarak bilinçli bir şekilde yatırım yapmak istediğini, yani paralarını dünya ve toplum üzerinde olumlu bir etki yaratabilecek projelere koymayı tercih ettiklerini gösteriyor.

Y kuşağı, teknoloji konusundaki daha büyük yeteneklerinin yanı sıra ayrımcılık, iklim değişikliği ve muhtemelen finansal çökme gibi sosyal meselelerle ilgili artan bir endişe kaynağı var ve bu tip konularda yakında dünyanın odak noktası haline gelebilir.

Bütün bunları göz önüne aldığımızda Bitcoin’e yatırım yapmak mantıklı gibi geliyor.

Bir cevap yazın