,

Bu değişim Bitcoin fiyatını 9 bin dolara düşürdü: İşte bu yüzden yükseliş

Bitcoin fiyatının 10 Temmuz’da 9.100 $ ‘ a düşmesi, bitstamp tarafından yönetildi, veriler BTC madencilerinin satışına denk geldi.

Coinmetrics’ten elde edilen verilere göre, Bitstamp‘taki bir satış, bitcoin’in (BTC) piyasa çapında dalmasına yol açtı. Piyasa değeri ile en iyi kripto para birimi, borsada birkaç saniye içinde 150 $ ‘ a düştü ve o sırada ortalama piyasa fiyatının çok altında kaldı.

Coinmetrics’teki araştırmacılar şunları söyledi:

“Bugün pazar bırak Bitcoin fiyatı $150 saniyede düştü, piyasa gerisi aşağıda Bitstamp, ticaret faaliyetleri tarafından yönetiliyordu.”

Bitstamp’taki satış, madenciler tarafından ani bir BTC dökümü ile çakıştı. ByteTree, madencilerin son 24 saat içinde çıkardıklarından 558 daha fazla BTC sattığını gösteriyor. Bu, madencilerin 9 Temmuz’da Bitcoin düzeltmesine yol açtığını ve muhtemelen Bitstamp’ta işlem yaptığını gösteriyor.

Madencilerin Bitcoin döviz piyasası üzerinde önemli bir etkisi var

Madenciler, yatırımcı Willy Woo’nun daha önce açıkladığı gibi, Bitcoin üzerindeki eşsiz satış baskısının iki dış kaynağından biridir.

Madenciler BTC satmaya başladığında-ve piyasa hemen satış baskısını emmez-bu keskin bir geri çekilmeye neden olabilir. Bu, 10 Temmuz’da BTC’NİN fiyatının 9,100 $ ‘dan 9,400 $’ a düştüğü zaman oldu.

Geçtiğimiz ay boyunca madenciler düzenli olarak mütevazı miktarda BTC satıyorlar. Ancak madenciler her zaman beş haftadan fazla bir süre boyunca olumlu bir net envanter tuttular. Başka bir deyişle, madenciler Haziran ayının başından bu yana mayınlı olduklarından daha az BTC satıyorlar.

Madenciler bir aydan fazla bir süre içinde ilk kez nispeten büyük miktarda Bitcoin satmaya başladıklarında, BTC hızlı, kısa vadeli bir fiyat düşüşü gördü.

Satışlar öncelikle Bitstamp’ta gerçekleşmesine rağmen, firmanın yöneticisi bunun bir flaş kazası olmadığını vurguladı. Borsadaki ABD operasyonları Başkanı Hunter Merghart, bunun sadece normal bir piyasa faaliyeti olduğunu söyledi.

Merghart söyledi:

“Analiz piyasa hareketleri görmekten mutlu ama emin ~%2’lik bir hareket flash kazası denilen olmamalıdır. Bu aynı zamanda piyasaların nasıl çalıştığıdır, özellikle de bir borsa piyasa yapıcı olarak hareket etmediğinde. Müşterilerimizin arbitraj fırsatlarından yararlanmaya çalışmasına izin veriyoruz, kendimiz değil.”

Basitçe söylemek gerekirse, bitstamp’taki satıcılar muhtemelen bitcoin’in beklenmedik 2 % fiyat düşüşünü başlattı ve ardından tüccarların ve müşterilerin borsadaki organik satış baskısı izledi.

Peki BTC için ne anlama geliyor?

BTC fiyatı büyük borsalarda yaklaşık 9,110 $ ‘a düştükten sonra, hızlı bir şekilde 9,200 $’ ın üzerine çıktı.

Bitcoin’in hızlı bir şekilde toparlanması, bitstamp’ta-muhtemelen madenciler tarafından — ani bir satışın düşüşü tetiklediğini gösterebilir. 9,000 $ ‘dan 9,100 $’ a kadar olan destek alanındaki alıcıların tepkisine dayanarak, BTC fiyatının sürekli toparlanma olasılığı yüksek kalıyor.

Bir defaya mahsus bir olay, btc’nin alıcılar için önemli bir likidite sunan bir seviyeye düşmesine neden olursa, boğalardan güçlü bir tepki olasılığı artabilir.

Cryptocurrency tüccarı Michael van de Poppe yazdı:

“Bitcoin hala $9,000 bariyerinin üzerinde destek tutuyor. 9,300 $ ‘lık bir atılım 9,600 $’ a yol açabilir. Esasen, $ 8,500 ile $10,500 arasındaki herhangi bir şey altcoins için oyun alanı zamanıdır ve bu birkaç ay daha uzun sürebilir.”

Yakın vadede, tüccarlar genellikle $ 9,300 seviyesini güçlü bir direnç alanı olarak görüyorlar. Analistler, 9,300 $ ‘ lık bir geri kazanımın yüksek-9ks’in yeniden test edilmesini göreceğini söylüyor.

Bir cevap yazın