,

Bitcoin hakimiyeti büyüyor-Altcoins için ne anlama gelebilir

Bitcoin, 2018 ayı piyasası fiyat düşüşünden önemli bir iyileşme sağladı, ancak altcoinler daha da düşmeye devam ediyor.

Bitcoin (BTC), 2019’te üçe katlandı, yılın başında $4,000’in altından hareket etti ve ardından Haziran ayında $14,000’in biraz altında topladı. 2019’in önceki bölümünde, altcoinler güçlü bir şekilde performans gösteriyor gibi görünüyordu, birçoğu eğilimi “altseason ” olarak adlandırıyordu.”

Bununla birlikte, Bitcoin, “April Fool’s day Rallisi ” ile başlayan 2019 ücretine başladığından beri, çoğu altcoin, en üst sıradaki kripto para birimine kıyasla kayıyor gibi görünüyor. Şimdi altcoin pazarının Bu mevcut yükseliş döngüsü sırasında Bitcoin’de görülen aynı büyük fiyat artışlarını yaşayıp yaşamayacağına dair artan bir tartışma var. Bu genişleyen tartışmada, birkaç bakış açısı var. Bazıları, bitcoin’in hakimiyetinin artmaya devam edeceğini söylerken, altcoinler sürekli olarak zemin kaybediyor. Önceki döngüleri Bitcoin için boğa yorgunluk başlar sonra geliyor mitingler altcoin gören başkaları yapmış.

Altseason’un geri dönüp dönmediği, ünsüzlüğün tek noktası, mevcut boğa döngüsünün hala bebek pazarı için derin sonuçlara sahip olabileceği fikri gibi görünüyor. Birkaç yorumcu, kriptoların daha geniş bir evlat edinmeye yol açabilecek daha olgun bir varlık sınıfı haline geldiğini söylüyor.

Bitcoin vs altcoins: altcoin kabarcık argümanı

2017’in sonlarında, kripto para birimi piyasası finansal sektörde ve ötesinde tartışmasız bir şekilde dikkat çekti. Bitcoin neredeyse $20,000 fiyat işaretini tutuştururken, altcoinler de tüm zamanların en yüksek seviyelerini yayınladı. Ertesi yıl, birçok kripto para birimi, piyasanın uzun bir ayı düşüşüne katlanmasıyla bu Kazanımları neredeyse sildi. Yöndeki ortalama fiyat düşüşü %80’den fazlaydı.

2017 boğa koşusunun birçok analitik otopsisi, keskin fiyat artışlarının muhtemelen yeni bir varlık sınıfı olarak kriptolar için yutturmaca odaklı mani tarafından körüklendiği sonucuna varıyor. Perakende yatırımcılar, “bir sonraki Bitcoin ” in erken destekçileri olma umuduyla, herhangi bir kripto jetonuna para koymak için koştular.”

İlk para teklifi (ICO) patlaması ile ortaya çıkan bu FOMO odaklı yutturmaca, Bitcoin’in Aralık ayı ortalarında 2017’in tüm zamanların en yüksek fiyatına ulaşması için yeterli kuyruk rüzgarı yarattı. ICO tokenleri, altcoin pazarı için de çok fazla vızıltı yarattı. 2018 ayı piyasası, 2017 fiyat kazançlarının silinmesinde ayrımcılık yapmasa da, 2019 toparlanması pazar genelinde yaygın değildi. Durumun daha net bir resmini elde etmek için, Twitter kullanıcısı ve cryptocurrency analisti StopAndDecrypt tarafından aşağıdaki karşılaştırmayı düşünün:

  • Bitcoin Cash’in (BCH) ayrı bir zincir oluşturmasıyla sonuçlanan sert çataldan bu yana, BCH 11% azalırken, BTC 270% ‘ den daha fazladır.
  • 2018 Bitcoin Cash hash Savaşının sonucu olan BİTCOİN SV (BSV), zincir bölünmesinden bu yana %40’ten daha fazla düştü.
  • BTC, 2017 sert çatalından bu yana fiyatını neredeyse üç katına çıkarırken, eter (ETH) bu süre içinde yaklaşık sıfır yüzde kazanç elde etti.
  • Altcoinler de altseason’un zirvesinden bu yana %80’den fazla azaldı.

Bitcoin’in altcoin türleri üzerindeki artan baskınlığını gözlemlemek için başka bir yol da var. Bu yöntem, BTC fiyatını belirli bir süre içinde altcoin fiyat performansını ölçmek için temel olarak kullanmayı gerektirir ve sonuçlar altcoinler için daha da korkunç görünür.

Örneğin, en düşük oranına kadar olan ETH/BTC çiftini alın. ABD doları değerlemelerini uzaklaştırın ve altcoin performansı azalan bir değer hikayesi haline gelir.

Twitter kullanıcısı ve Blockstream geliştiricisi Grubles adlı, Pazartesi günü tweeting (Temmuz 16, 2019), altcoin değer teklifi üzerine lanet bir iddianame sundu:

“’Altseason’, bitcoin madencilerinin bir protokol yükseltmesini geciktirmesinin ve altcoin madenciliğinden kitlesel olarak yararlanmasının neden olduğu tavada sadece bir flaştı “ Şimdi, alts‘nin BBQCoin veya PPCoin gibi etkili bir şekilde kullanılmayan kötü şakalar olduğu 2013’e geri dönüyoruz.”

Altseason ve olgunlaşan dijital varlık alanında değer kavramı

2019 ortası ve 2017’te milyonlarca dolar toplayan ICO projelerinden neredeyse hiç güncelleme yok. Bu girişimlerin çoğunun hikayesi aşağıdaki noktalara damıtılabilir.

  • 2017’in “cryptomania” yutturmacasına binerek, belirli bir sorunu çözecek bir blockchain tabanlı altyapı vaat ediyor-hem gerçek hem de yapmacık.
  • Büyük olasılıkla düzenlenmemiş menkul kıymetlerin yasadışı satışı olan bir token satışından milyonlarca dolar yükseltmek.
  • Kapsamlı pazarlama çalışmaları sonrasında bile nihayetinde gerçekleşemeyen blockchain tabanlı projeyi inşa etmek için çalışanları işe almak.
  •  2018 ayı piyasası tarafından tokenlarını değersiz hale getiren clobbered.
  • Sessizce kimse fark umuyoruz, sahne çıkarken •

Cointelegraph ile özel bir yazışmada, Starship Capital‘in yönetici ortağı John Meyer, gelişmekte olan altcoin manzarasında gelişen değer teklifi anlatısı hakkında bazı yorumlar yaptı:

“Çoğu altcoins az-to-hiçbir somut değer veya gerçek dünya kullanımı sağlar. Bu altcoinlerin kısa sürede buharlaşmasını bekleyin. Bununla birlikte, kripto para birimlerinde, dünyadaki kilit endüstriler üzerinde somut değere sahip blockchains üzerinde gerçek dünya yarar sağlayan muazzam kullanıcı odaklı momentum var.”

John McAfee gibi kripto boğalar için, altcoin pazarı suda ölmedi ve mevcut fiyat slaytı sadece anlayışlı yatırımcıların Bitcoin’in yükseliş avansından getiri elde eden başka bir altcoin patlamasının ödüllerini alma fırsatını temsil ediyor.

Mcafee’nin yükseliş altcoin tahminleri gizlilik paralarına ve tıbbi paralara doğru eğik görünüyor. Yalnızca 2019’te yayınlanan çoklu tweet’lerde, siber güvenlik uzmanı ve kripto loudmouth, 2019’in sonundan önce bu altcoin varyantlarının fiyatında gelecek bir canlanma öngördü.

Daha önce cointelegraph tarafından bildirildiği gibi, sağlık sektöründe küresel blockchain penetrasyonunun, Acumen Research and Consulting tarafından yayınlanan bulgulara dayanarak 1.7 tarafından 2026 milyar dolara ulaşması bekleniyor.

McAfee, Temmuz 2019’in başlarında emektar tüccar Peter Brandt ile pazarda bir dayanak elde eden altcoinler konusunda bile çatıştı. O zamanlar, Brandt altcoins için gerçek bir ölüm sesi duyuyordu, ancak McAfee bir tweet’e katılmadı:

“@PeterLBrandt, altcoinlerin yapıldığını söylüyor “ Onun bilgisi taş devridir. Bitcoin sonsuza kadar bir değer deposu olacak, ancak her işlem her iki tarafın da cüzdanlarının içinde sonsuza dek görmesine izin veriyor. Bankalar bunu yapsaydı çığlık atardınız. Gizlilik paralarının bu kusuru yok. Sadece bir örnek.”

Fundstrat Global Advisors‘tan Tom Lee de McAfee ile benzer duyguları paylaşıyor ve BTC yeni bir Tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığında altseason’un yeniden ortaya çıkacağını belirtti. Altcoinler için bu olumlu tahminlerin çoğu tarihsel emsallere dayanıyor. Bununla birlikte, endüstride pazarın 2017’teki son boğa koşusundan bu yana geliştiği konusunda artan bir fikir birliği var.

Cointelegraph’a bir e — postada, credits CEO’su Igor Chugunov-merkezi olmayan uygulamalar (DApps) gelişimine odaklanan bir blockchain başlangıcı-altseason’un geri döneceğini savundu:

“Kabarcık patlamadı, sadece şişmeye başladığını söylemek daha iyi. Cryptocurrency ekosisteminin temel bileşenlerinin oluşumu devam etmektedir, ICO dönemi ve cryptocurrency hızlı kazanç için bir araç olarak kabul edilebilir zaman geçti. Altcoin sezonunun teknolojinin benimsenmesiyle birlikte başlayacağını güvenle söyleyebilirim, altcoin pazarının gelecekteki likiditesini ve pazar gelişiminin genel vektörünü belirleyecek olan teknolojidir. Altcoins gelecek sezon altcoins tüm listesini kapsamaz, bu alan için kesin bir değer sunmak paralar ile ilgili olacaktır.”

Kader “cryptocalypse ” el altında mı?

BTC’Yİ son 365 günlerinde (basın zamanında olduğu gibi) tutmak 62% kazanç anlamına gelecektir. Bununla birlikte, Temmuz 10 ortasındaki top-2019 altcoins için durum kutupsal tersidir. Bir yıl önceki bu top-10 altcoinlerinden sadece Litecoin (LTC) %50’in altında bir yüzde düşüşe sahiptir. Iota en çok acı çekti ve bu süre boyunca %80’den fazla düştü. XRP, ETH ve BCH gibi diğerleri sırasıyla %58, %68 ve %75 oranında düştü.

Litecoin’in hafif düşüşü, şu ana kadar yılın çoğu için güçlü performansından kaynaklanıyor. Top-10 altcoin fiyat kazançları 2019 için gittiği sürece, LTC tekrar tekrar zirvede olmuştur. Olumlu fiyat performansı döneminde, bazı analistler yaklaşan blok ödül halving etkinliğine kilit sürücü olarak işaret etti.

Cryptocurrency sahne ve 1990’ların dot-com dönemi ve erken 2000’ler arasında çizilmiş sayısız karşılaştırmalar olmuştur. dışında cryptos potansiyel paradigma değiştiren potansiyelinden, piyasanın çökmesi — bazı analistler de iki dönem arasında başka muhtemel ortaklığını çizdik.

Çoğu zaman, bugün 2,000 altcoin türlerinin çoğunun varlığını ortadan kaldıracak bir kripto kıyametinin konuşması var. Sonrası, şu anda dünya genelinde bilinen internet devlerinin yükselişini gören post-dot-com balonunun dönemine benzer olurdu. Brandt, bu argümanı Haziran 2019’un arka ucunda yayınlanan bir tweet’te kapsülledi:

“Birçok altcoin, $BTC’DEKİ son boğa koşusundan yararlandı. Cryptomaniancs alts tekrar bunu bekliyoruz – onlar çok hayal kırıklığına uğramış olabilir. 2000. com balonu analogdur. 2001-02 teknoloji çöküşünün ardından, gerçek değeri olan dotcom‘lar patladı. ‘Alt’ .iletişim iflas etti.”

Yargı Günü’nün altcoinler için el altında olup olmadığı tartışma konusu olmaya devam ediyor, ancak zaten rahatsız edici işaretler gösteren bazı projeler var. Örneğin, blockchain data analytics firması Coinmetrics’in bir raporu, bir Hava Durumu uygulamasının bitcoin SV blockchain üzerindeki toplam işlemlerin Yaklaşık %96’inden sorumlu olduğunu gösterdi.

2018 ayı piyasası sırasında, xapo Başkanı Ted Rogers gibi yorumcular, fiyat düşüşünün altcoinler için kitlesel bir yok olma olayının başlangıcı olabileceği inancını dile getirdi. Rogers için, tüm altcoin varyantlarının %90’i var olma riski taşıyordu.

Digital Currency Group‘tan Barry Silbert ve Bitwise Asset Management’ın Matt Hougan‘ın da benzer duyguları benimsediği için Rogers bu inançta yalnız değil. Cointelegraph tarafından Şubat ayı ortalarında bildirildiği gibi 2019, Silbert, bitcoin’i önde gelen kripto para birimine ilan ederken çoğu altcoinin “sıfıra gideceğini” öngördü. Ayrıca Şubat ayında 2019, Cointelegraph, Hougan’ın tüm kripto para birimlerinin %95’inin öleceğini söyledi.

Bir cevap yazın