,

Gibraltar Watchdog, Belarus Kripto Platformuna lisans verdi.

Currency.com, Cebelitarık Finansal Hizmetler Komisyonu’ndan dağıtılmış bir muhasebe teknolojisi lisansı aldı.

Cebelitarık Finansal Hizmetler Komisyonu veya GFSC, 6 Temmuz’da Belarus merkezli kripto para birimi platformu Currency.com’a yeni bir muhasebe teknolojisi lisansı verdiğini duyurdu.

Duyuruya göre, platformun GFSC tarafından verilen lisans sayesinde bayi ve saklama hizmetlerinin sağlanmasıyla bağlantılı olarak başkalarına ait değeri saklamak veya iletmek için DLT kullanmasına izin verilecek.

Cointelegraph ile konuşan Currency.com CEO’su Jonathan Squires, şirketin lisansla ilgili yapacakları hakkında bilgilendirme yaptı;

“Avrupa’da ki müşterilerimiz için, ticaret yaptıkları mekan için tanınabilir bir ‘yer’ tercih ettiklerinin farkındayız (Cebelitarık ağırlıklı olarak İngiltere ve Galler yasalarına dayanmaktadır), bu nedenle müşteriler ve kuruluşlarla etkileşime girmeyi planlıyoruz.. bunu Avrupa Birliğinde bu lisansı kullanarak yapacağız. ”

Cebelitarık yeni bir “kripto hotspot” mu?

Şirket öncelikle İngiltere ve AB’ye odaklandığından Squires, Cebelitarık’ın kripto para birimini düzenleme çabalarını övdü.

Ekledi:

“Cebelitarık lisansımız platform için önemli bir onaydır ve satıcılarımız için en yüksek güvenliği sağlamaktayız.” dedi

Geleceğe dönük düşünen Squires, Cointelegraph‘a kripto platformunun planlarını anlattı:

“Genişlemek istediğimiz birkaç bölgemiz var ve bunu kolayca yapabileceğimiz teknik kapasiteye ve ekibe sahibiz. Bununla birlikte, hem müşterilerimizi hem de markamızı koruduğumuzdan emin olmak için herhangi bir pazara giriş konusunda çok dikkatli davranıyoruz. Avrupa genişlememizi Cebelitarık üzerinden inşa ettikten sonra, kesinlikle diğer büyük pazarlara geçeceğiz. ”

Cebelitarık son zamanlarda ülke içindeki kripto ortamını düzenlemek için önemli adımlar attı. Bazı endüstri aktörleri Cebelitarık’ın ürettiği ivmeyi övdü ve ülkeyi yeni bir “kripto hotspot” olarak değerlendirdi.

Bir cevap yazın